TV Ünitesi Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

TV üniteleri, oturma odası veya salonlarda dekorasyonu tamamlayan önemli parçalardan biridir. Günün yorgunluğunu atmak için genellikle televizyon karşısında vakit geçiririz. Bu yüzden TV ünitesini dilediğimiz şekilde dekore etmek isteriz. TV üniteleri, yaşam alanımızın odak noktasında yer aldığı için fonksiyonel olması tercih edilebilir. Aynı zamanda, şık ve modern tasarımlarla evinizin tarzına uygun olarak dizayn edilebilir. TV ünitesi seçimi ve modelleri hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

TV Ünitesi Seçiminde Önemli Noktalar

TV ünitesi seçerken, dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli detay var. Bunlardan ilki, ünitenizi yerleştireceğiniz alanın büyüklüğüdür. TV ünitesinin, yaşama alanınızı kısıtlamasına izin vermeyin. Küçük alanlar için, üniteleri yerine çekmeceli TV sehpaları tercih edebilirsiniz. İşlevsel olması için üst ve alt tarafta raf ya da çekmece bulunan, minimal TV üniteleri küçük evler için uygundur. TV ünitesi seçilirken televizyonun modeli ve boyutu, dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur.

Evinizde TV ünitesinin kullanım amacına ve ne tarz bir TV ünitesi istediğinize karar vermelisiniz. Günümüzde TV ünitesi dekorasyonu denilince bir çok farklı model ve tarzda ürün karşınıza çıkacaktır. Fakat siz ne istediğinize karar verirseniz, daha kolay seçim yapabilirsiniz. TV üniteleri için MDF kalitesi de ürünü öne çıkaran bir diğer etkendir. Şık, fonksiyonel ve modern ünitelerin kaliteli de olmasına özen göstermelisiniz.

TV Ünitesi Dekorasyon Stilleri

Yaşam alanınıza göre TV ünitenize karar verdiniz. Şimdi ne şekilde dekorasyon yapacağınızı düşünüyorsunuz. Bunun için birbirinden farklı dekorasyon örneklerine ve fikirlerine yazımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar !

Son Zamanların Gözdesi : Şömineli TV Ünitesi

Lüks ve modern ev dekorasyonun son gözdesi, şömineli TV üniteleri. Elektrikle şömine görünümü sağlayan bu üniteler, evinizin havasını tamamen değiştirerek odak noktası haline geliyor. Geniş alanlar için büyük ahşap ve koyu renkli mobilyalar tercih edilebilir. Evinizin alanına göre özel olarak, şömine görünümlü TV ünitesi tasarımı yaptırabilirsiniz. TV ünitesinde aydınlatmalar, ortama şık ve estetik dokunuş sağlaması açısından önemli. Şömineli TV ünitesi ile aydınlatma daha sıcak ve huzurlu bir hava oluşturacaktır.

TV Ünitesi Duvar Dekorasyonu

TV ünitesi dekorasyonunda, sıklıkla kullanılan diğer bir uygulama alanı duvar dekorasyonudur. Duvar çıtalama, duvar panelleri, duvar kağıdı ve renkli duvar boyaları ile televizyon arkasına uygulayacağınız çeşitli dekorasyonlarla evinizin tarzına uygun ferah ve şık tasarımlar yapabilirsiniz. Duvar çıtaları, çerçeve formu TV arkası dekorasyonunda yer alarak ortama şık ve modern bir hava katıyor. Renkli duvar boyaları ile odanızın ambiyansını değiştirerek sıcak ve ferah alanlar elde edebilirsiniz.

Duvar dekorasyonunda, ahşap çıta ve panellerle tarz ve modern dekorasyonlarla hayal ettiğiniz tasarımlara kavuşabilirsiniz.

Duvar kağıtları ile dekorasyon yapılırken, parke efekti ya da parke kullanımları farklı dekorasyon çeşitidir. Duvar çıtalarını, her türlü dekorasyona istediğiniz şekilde ekleyerek arzu ettiğiniz stili ortaya çıkarabilirsiniz.

TV Ünitesinde Dolap ve Raf Kullanımı

TV ünitesini dekorasyon amacı dışında, kitaplarınızı sergilemek ve depolama alanı olarak kullanmakta mümkün. TV ünitesinin işlevsel olmasını isterseniz raf ve dolap bölümleri ekleyerek fonksiyonel hale getirebilirsiniz. Dolaplı modeller camlı, raflı ve kapaklı olarak kullanılabilir. Göz alıcı dekoratif aksesuarlar, biblo, vazo, bardak ve albüm gibi ürünlerinizi TV ünitenizde sergileyebilirsiniz.

Kitapseverler, kitaplarını TV ünitelerine sergileyerek kitaplık ihtiyaçlarını dekorasyonla sağlayabilir. TV ünitelerini, odanıza uygun boyutta tercih ederek kitaplık olarak kullanabilir ve evinizde sofistike ambiyans oluşturabilirsiniz.

TV Ünitesine Niş Alanı Ekleyin

Duvarınıza alçıpan ile gömme raflar yaptırarak niş alanlar oluşturabilirsiz. Sade, modern ve ferah alanlar ile huzurlu bir ortam elde edebilirsiniz. Bölme rafların aydınlatılması, yaşam alanınıza loş ve sıcak bir atmosfer sağlar. Biblo, vazo, fotoğraf albümü, çiçek ve çeşitli dekor ürünlerinizi raflarda sergileyebilirsiniz.

TV Ünitesine Renk Katın

Renkli, dinamik ve modern bir görüntü için duvarlara color blocking tekniği ile TV ünitesi dekorasyonu yapabilirsiniz. Küçük alanlara, geometrik tasarımlar uygulanarak yaşam alanınızı hareketlendirebilirsiniz. TV ünitesi için mobilya almadan, sadece duvarınıza geometrik desenlerle kısmi boyama yaparak canlandırabilirsiniz.

Renkli mobilya ve duvar boyama ile yaşam alanınıza sıcak bir atmosfer katabilirsiniz. Sade, basit ve şık TV sehpaları ile her tarza uygun dekorasyonlar yapılabilir.

Dekor Ürünlerle TV Ünitenizi Farklılaştırın

TV ünitesi dekorasyonunda, evinizin stiline uygun dekoratif aksesuarlara yer vererek stilinizi tamamlayabilirsiniz. Canlı veya yapay çiçekler ile ortamın havasını doğallaştırabilirsiniz. Unutmayın ki çiçekler, yaşam enerjinizi değiştirirler. Kendinize veya ailenize ait fotoğraf albümlerini, TV ünitesinin boş alanlarında sergileyebilirsiniz. TV ünitesinde göz alıcı dekor ürünler çok şık etkiler yaratabilir yinede gözen yoran ve sayıca fazla olan dekorasyondan uzak durmalısınız. Böylece hem şık ve göz yormayan dekorasyonlar elde ederken hem de temizliği kolaylaştırabilirsiniz. Mum ve aydınlatma ürünlerine dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz.

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın