Asma Tavan Modelleri

Asma tavan modelleri konut, iş yeri, dükkan, mağaza veya restoran gibi mekanların tavanlarını süsleyen ve belli bir amaca hizmet eden tasarımın en önemli parçalarından biridir. Alçıpan asma tavan sistemi ile istenilen dekora uygun her türlü planlanan görünümü elde etmek mümkündür. Böylelikle alçı panellerle tavanlarda elektrik, mekanik tesisat gizlendiği gibi ortamın stilini yansıtacak dekorasyonlarda yapılabilir. Birbirinden farklı geometrik şekiller, girinti-çıkıntılar, desenler ve tavanda spot aydınlatma veya gizli led ışık bandı yapılabilir.

Asma Tavan Modelleri

 

Tavan dekorasyon uygulamaları çok eski dönemlerde yaşam alanlarını zengin göstermek için yapılan bir dekorasyon uygulamasıdır. Bir zamanlar oldukça popüler olan bu dekorasyon bugünlerde yepyeni görünümlerle karşımıza asma tavan dekorasyon örnekleri olarak çıkmaktadır. İlk başlarda lüks ve zengin bir salon dekorasyonuna sahip olmak adına salonların tavanlarına asma tavan uygulaması yapılırdı. Zamanla evlerin tüm tavanlarında değişik şekillerde asma tavan uygulamasına geçildi.

 

 

Genellikle düz bir tavan sıkıcı olabilir ve insanlar üzerinde etkisi çok fazla olmaz. Gösterişli, modern ve dikkat çekici tasarımlarla oldukça lüks mekânlar yapılabilir. Genellikle tavanda yapılacak dekorasyon pek çok insan için önemsiz olabilir. Fakat tavanı da; duvar, alanın şekli, eşya, mobilya ile bir bütün olarak düşünmek gerekir.

Santiyede.com sitesinde geleneksel ve modern asma tavan modelleri ile yapılmış örnekleri inceleyerek yapacağınız tasarıma fikir verebilirsiniz. Yaşam odası, mutfak, yatak odası, salon, oturma odası, banyo gibi farklı mahallerde uygulanmış örnekler size yardımcı olacaktır.

Orta kısmı havuz şeklinde düşünülmüş alın, spot ve led aydınlatma ile yapılmış salon tasarımları oldukça zarif ve estetiktir. Duvar, tavan ve mobilyalar ile uyumlu ferah ve şık tasarımlar elde edilebilir.

Asma tavan yapılacak mekân kare, diktörtgen veya oval şeklinde olabilir. O yüzden yapılacak tavan imalatı da odanın şekline uygun olması gerekir.

Santiyede.com sitesinde yatak odası tasarımlarında duvar ve tavan ile bir bütün olacak şekilde devam eden bir uygulamada mevcuttur.

62 adet resimli alçıpan asma tavan modelleri ile istediğiniz tasarımı yapabilir ve yaşadığınız evin odalarının görünümünü değiştirerek zarif ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaynak: https://santiyede.com/

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın