7 Adımda Dekorasyonda Doğru Aksesuar Kullanımı

Aksesuarın olmadığı bir dekorasyon yarım kalmış demektir. Bu noktada dekoratif aksesuarın kendisi kadar dekorasyonda doğru kullanımı da önemlidir. Yazımızda; 7 adımda dekorasyonda doğru aksesuar kullanımı üzerinde duracağız. Hangi renk, çeşit ve model aksesuarın ne tarz dekorasyon çalışmalarında kullanılması gerektiğinden bahsedeceğiz. 1. Evinizin Giriş Bölümünde Dresuar ve Tablo Kulanın

Hangi tarzda ev dekorasyonu çalışması yaparsanız yapın, evinizin giriş bölümünde her tarza uygun rahatlıkla bulabileceğiniz dresuarlardan kullanarak şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ayrıca, dresuarınız üst kısmına evinizin giriş bölümdeki halınızın desen renklerinde vazo, dekoratif kase ve mum gibi aksesuarlar kullanarak renk uyumunu sağlayabilirsiniz.

Yine, evinizin giriş bölümünde dresuarın olduğu duvarda, kapıyı açıp içeriye girdiğinizde size mutluluk verecek led şıklı, aplik yada abajur aydınlatmalı zevkinize göre bir tablo tercih edebilirsiniz. Ayrıca, bu bölümde ayna kullanımı da oldukça yaygındır.

 

2. Salon Dekorasyonunda Renkli Kırlentleri Tercih Edin

Halı,perde ve mobilyalar arasındaki renk uyumu için en etkili aksesuarlardan olan renkli kırlentleri salon dekorasyonunda tercih edebilirsiniz.3. Lambader ve Abajur İle Evinizi Aydınlatın

Lambaderler ve abajurlar en etkili aydınlatma ürünü olmalarının yanında ev dekorasyonu için tamamlayıcı birer aksesuar vazifesi de görürler. Bu aksesuarları, evinizin her bölümünde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

4. Yatak Odanızın Duvarı Boş Kalmasın

Yazımızın başında evinizin giriş bölümünde tablo kullanımından bahsetmiştik. Yatak odanızda da yatak başlığınızın yada komodin üst kısmındaki duvarda zevkinize göre bir tablo tercih edebilirsiniz. Tablonuzun rengi ile yatak odası dekorasyonunda yatak örtüsü,perde ve halı arasındaki renk uyumunu destekleyebilirsiniz.5. Çiçekler ve Yeşil Yapraklı Bitkiler Ortama Renk Verir

Doğanın bir parçası olan çiçekleri ve bitkileri evinizde huzurlu bir alan oluşturacak ve ortama renk katacak aksesuarlar olarak kullanabilirsiniz.

 

6. Banyo ve Balkon Dekorunda Dekoratif Mum Ayrıntısı

Banyo ve balkon dekorasyonunda farklılık ve şıklık için dekoratif mumları aksesuar olarak tercih edebilirsiniz. Balkon dekorasyonu için bir önceki paylaşımımız olan ” Balkon Dekorasyonu İçin 5 Küçük Dokunuş ” yazımıza bakabilirsiniz.7. Dekoratif Aksesuarları Unutmayın

Biblo, saat ve vazo gibi  dekoratif aksesuarları evinizin her bölümünde dekorasyonu tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz.

  • Daha fazla ev dekorasyonu fikirleri için ‘ Ev Dekorasyonu ‘ kategorimize bakabilir. Evinizi güzelleştirecek dekoratif aksesuarlar yazımızdaki aksesuarları inceleyebilirsiniz.

Evinizi Güzelleştirecek Dekoratif Aksesuarlar

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuda  Soru & Cevap sayfamızdan bize iletebilirsiniz. Bol dekorlu günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.