Mutfak Dekorasyonu İçin 11 Renkli Fikir

Mutfağınıza biraz renk katmak için değişik yollar bulabilirsiniz. Bu, tamamen mutfağınızı yenilemek yada renkli sandalyeler, renkli baharatlık ve diğer aksesuarları mutfağınıza eklemek ile olabilir.

Yazımızda, renkli mutfak dekorasyonu için 11 parlak fikir sunacağız. Bunlar arasından hangisini seçip mutfağınızı renklendireceğiniz size kalmış.1. Dolap Kapaklarını Renklendirin

Mutfağınızı değiştirmeye, en çok alanı kaplayan dolapların kapaklarını renklendirerek başlayabilirsiniz. Örnekte gibi üst dolaplar beyaz alt dolaplar lacivert renklerde olduğu iki renkli yapıyı düşünebilirsiniz.

Mutfak dolaplarınızı hobi, yapı mağazalarında yada hepsiburada.com gibi sitelerde rahatlıkla bulabileceğiniz ahşap boyaları ile boyayabilirsiniz. Boya ile uğraşmak istemeyenlerde yine bu mağazalarda satılan yapışkanlı folyolar ile dolap kapaklarını renklendirebilir.

Photo by BLAKES OF SYDNEYSearch kitchen pictures

Mutfak Dolapları Boyama Videosu

Yapışkanlı Folyo İle Dolap Kapakları Kaplama Videosu2. Tezgah Arasını Renkli Duvar Kağıtları İle Kaplayın

Mutfağınızda tezgah arası için seramik malzemeye alternatif olarak renkli yada farklı desenlerde duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca, mevcut seramiklerinizi yapışkanlı folyo veya pirinç dekupaj kağıdı ile kaplayarak da renklendirebilirsiniz.

 

3. Farklı Renkte Duvar Boyası Kullanın

Özellikle, dolap olmayan duvarınız farklı renkte boyandığında mutfak dekorasyonuna biraz renk getirebilirsiniz.

 

4. Renkli Sandalyeler ve Tabureler

Mutfak dekorasyonuna renk eklemenin bir başka yolu da renkli sandalyeler veya bar tabureleri tercih etmek olabilir. Özellikle renkli sandalyeler ile aynı renklerde aydınlatma ürünleri ve aksesuarları kullanarak renk uyumunu sağlayabilirsiniz.5. Renkli Minderler ve Kırlentler

Mutfağınızda birbiri ile uyumlu olmasına gerek olmadan, farklı renklerde kırlentleri ve minderleri kullanabilirsiniz. Mevcut sandalyelerinizi değerlendirmenin ve mutfağınızı renklendirmenin en iyi yolu bu olabilir.

 

6. Renkli Sarkıt Avizeler

Modern yada eski tip örnekte olduğu gibi gök mavisi rengi benzeri pastel renklerde avizeler ile mutfağınızı renklendirebilirsiniz. Ayrıca, renkli sarkıt avizeler ile mutfağınız farklı bir hava kazanacaktır.

 

7. Açık Raflar İle Farklı Renk Tonları Ekleyin

Sadece birkaç açık raf ve bu raflara yerleştireceğiniz yemek kitapları, bakır tepsi, renkli kaplar ve aksesuarlar ile bütünleşik şekilde mutfak dekorasyonunu renklendirebilirsiniz.

 

8. Pencerelerinizi Renkli Stor Perdeler İle Kapatın

Mutfağınızı renklendirmenin bir başka yolu da renkli stor perdeleri kullanmaktır. Ayrıca, seçeceğiniz perde üzerindeki renklere uygun halı tercih ederek mutfağınızda renk uyumunu sağlayabilirsiniz.9. Renkli Mutfak Halıları

Canlı renklerde bir halı ile mutfağınızı değiştirebilirsiniz. Alacağınız halının kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmeyi unutmayın.

 

10. Renk Değiştiren Led Aydınlatma

Ruh halinize göre farklı renklerin hakim olduğu bir mutfak istiyorsanız renk değiştiren led aydınlatma ürünler tam size göre olacaktır. İster mavi isterseniz pembe tamamen size kalmış. 

 

11. Cam Aksesuarlar

Buzlu ve renkli camlı sürahi, vazo gibi nesneler ile mutfağınıza kolayca renk getirebilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz zaman istediğiniz rengi mutfağınıza eklemeniz mümkün olacaktır.

 

  • Daha farklı mutfak dekorasyonu fikirleri için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. 
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.