Mavi Mutfak Dekorasyonu ve Mavi Mutfak Dolapları

Mutfak dekorasyonu hem keyifli sohbetler yapmak için hem de yemek hazırlama ve yeme zamanlarında vakit geçirmek için son derece önemlidir. Renk seçimi mutfak dekorasyonunda en önemli konulardan biridir. Özellikle de uzun yıllar kullanacağınız mutfak dolaplarının renginin belirlenmesi üzerinde düşünülmesi gereken bir karar süreci gerektirir.

Yazımızda, mavi renk mutfak dekorasyonu fikirlerinden bahsedecek ve mavi mutfak dolapları ile dekore edilmiş evlerden seçtiğimiz fotoğrafları paylaşacağız.

 

 

Mavi Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Mavi mutfak dolapları kullanılarak çok hoş bir mutfak dekorasyonu yapılabilir. Zira mavi renk huzur, dinginlik veren bir renktir ki bu da mutfakların keyifli bir ortama dönüşmesi için son derece önemlidir.

Mavi mutfak dolaplarında kapak seçimi sade ahşap masif, suntalam, mdflam, membran, parlak(high gloss), akrilik veya lake şeklinde yapılabilir. İki renkli mutfak dolabı tercihinde beyaz ve gri renk ile birlikte mavi renk dolaplar kullanmayı düşünebilirsiniz.

 

Farklı iki renkli dolap modeli isterseniz sarı ve mavi rengi birlikte kullanmak güzel bir sonuç ortaya çıkarabilir.

 

Tezgah arası malzeme seçiminde fayans, cam panel yada cam seramikler tercih edebilir ve zeminde laminant parke, fayans yada seramik kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Mavi renk dolaplar ile gayet uyumlu olacağını düşündüğümüz ve aşağıdaki örnekte de görebileceğiniz mutfak tezgahında ahşap kullanmak doğal ve farklı bir hava katacaktır. Doğal görünümü desteklemek için doğal ahşap mutfak masası ile uyumlu kullanılabilir. Fıstık yeşili, fuşya, beyaz, açık mavi sandalyeler ile renklendirme yapabilirsiniz.

 

Kullanılacak perde ve halıda mavi ile uyumlu gri, krem, beyaz, pastel sarı, koyu yeşil renkleri kullanılabilir.

 

 

Mavi Mutfak Dolapları İle Dekore Edilmiş Mutfaklar

Mavi renk farklı model mutfak dolapları ve farklı dekorasyon tarzları ile dekore edilmiş evlerin mutfakları.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Ev Dekorasyonu” ve farklı ülkelerden ev dekorasyonlarını konu aldığımız ”Ev Turu” kategorilerine bakabilirsiniz.

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Mutfak Nasıl Dekore Edilir? Mutfak Dolap Renkleri ve Modelleri

Mutfak Dekorasyonu İçin 11 Renkli Fikir

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın