Balkon Dekorasyonu İçin 5 Küçük Dokunuş

Metrekare olarak küçük yada büyük olsun, balkonlar bir evin bahçesi, kafesi ve meditasyon alanıdır. Balkon dekorasyonu da evimizin bu bölümüne olan bakış açımıza göre şekillenmektedir. Yazımızda 5 küçük dokunuş ile evinizin balkonunu, istediğiniz şekilde nasıl dekore edebileceğinizi paylaşacağız.

1. Farklı Aydınlatma Ürünlerini Tercih Edin

Farklı aydınlatma ürünleri evin her alanında şıklığı yakalamanıza yardımcı olur. Balkon dekorasyonu içinde loş ışıklı ortam yaratacak bir aydınlatma ürünü sakinlik ve huzur verici bir balkon oturması için iyi olacaktır. Örnek olarak; yılbaşı ağaçları süslemede kullanılan küçük led ışık toplarını ve dekoratif mumları tercih edebilirsiniz.2. Balkonunuzu Doğru Şekilde Yeşillendirin

Balkon deyince bitkileri ve çiçekleri yok saymak olmaz. Hemen her evin balkonu aslında küçük bir bahçedir. Tarla olarak kullanılan balkonlarda vardır. 🙂 Aslında balkonların bahçe olarak kullanımı dekorasyonun dışında, insanın betonarme yaşam içerisindeki doğaya olan hasretinin, toprağa ve yeşile olan bağlılığının bir dışa vurumudur. İnsanlar, balkonlarında birbirinden farklı bitkileri, rengarenk çiçekleri beslerler. Konuya psikolojik açıdan uzaklaşıp, dekoratif açıdan bakacak olursak.

Balkon dekorasyonu yaparken bitkileri ve çiçekleri düzenli şekilde yerleştirmek gerekir. Bunun için rafları, birbirinden şık saksıları kullanabilirsiniz.

3. Konforu Her Zaman Ön Planda Tutun

Evinizin balkonunda beş dakika oturmak için yada saatlerce şehir ve doğa manzarası seyretmek için olsun mutlaka konforu ön planda tutun. Bunun için rahat bir oturma grubu yada rahat sandalyeler tercih edebilirsiniz.4. Dekoratif Aksesuarları Kullanın

Aydınlatma ürünleri kadar etkili bir diğer dekorasyon malzemesi aksesuarlardır. Evin diğer bölümlerinde olduğu gibi balkon dekorasyonu içinde kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İlgi alanlarınız ve zevkleriniz doğrultusunda balkonunuza uygun aksesuarları bulabilirsiniz.

5. İki Sandalye Bir Masa İle Gelen Huzur

Ev mağazalarını gezerken balkon ve bahçe koltuk takımlarına iç geçirdiğini olmuştur. Ancak her evin balkonu maalesef o takımların sığacağı büyüklükte değil. Varsın olmasın, güneşin batışı iki sandalye ve bir masa ile de aynı şekilde güzel ve huzur verici.

  • Dekorasyon ile ilgili videoları video galeri kategorimizde bulabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu Önerileri ve Örnekleri

  • Balkon Dekorasyonu Önerileri ve Örnekleri yazımızı da konu ile alakalı inceleyebilirsiniz.Sorunuz Mu Var?

Sormak, tavsiye almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konu içinde Soru & Cevap sayfamızdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bol dekorlu günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.