Salon Dekorasyonu İçin 5 Küçük Dokunuş

Metrekare olarak küçük yada büyük olsun, salonlar bir evin en çok vakit geçirilen alanıdır. Salon dekorasyonu da yaşam tarzımıza, evimizin oturma ve misafir ağırlama alanına olan bakış açımıza göre şekillenmektedir.

Yazımızda 5 küçük dokunuş ile evinizin salonunu, istediğiniz şekilde nasıl dekore edebileceğinizi, paylaşacağız.1. Farklı Aydınlatma Ürünlerini Tercih Edin

Farklı aydınlatma ürünleri evin her alanında şıklığı yakalamanıza yardımcı olur. Salon dekorasyonu içinde günlük oturumda loş ışıklı ortam yaratacak bir aydınlatma ürünü sakinlik ve huzur verici bir salon için iyi olacaktır.

  • Farklı Aydınlatma Örnek 1 >  Yılbaşı ağaçları süslemede kullanılan küçük led ışık toplar ve dekoratif mumlar.

  • Farklı Aydınlatma Örnek 2 > Led şerit ve tavan spot aydınlatma ürünleri.

  • Farklı Aydınlatma Örnek 3 > Abajur ve Lambader ürünleri.

2. Yeşil Yapraklı Bitki ve Renkli Çiçekler İle Renk Uyumu

Betonarme yaşam içerisindeki doğaya olan hasretin, toprağa ve yeşile olan bağlılığının bir dışa vurumu olarak salon dekorunda bitkileri ve çiçekleri yok saymak olmaz. Renkli çiçeklerin enerjisi ve yeşil rengin dinlendirici etkisi ve salon dekorasyonunda renk uyumu açısından tercih edebilirsiniz.3. Konforu Her Zaman Ön Planda Tutun

Evinizin salonunda beş dakika oturmak, saatlerce film, dizi  seyretmek yada misafirlerinizi ağırlamak için olsun mutlaka konforu ön planda tutun. Bunun için rahat bir koltuk takımı, sandalyeler ve berjerler tercih edebilirsiniz.

  • Dekoratif açıdan desenli puflar ve minderler de kullanılabilir.

4. Dekoratif Aksesuarları Kullanın

Aydınlatma ürünleri kadar etkili bir diğer dekorasyon malzemesi dekoratif aksesuarlardır. Evin her alanında olduğu gibi salon dekorasyonu içinde kullanmanızı öneriyoruz. İlgi alanlarınız ve zevkleriniz doğrultusunda balkonunuza uygun aksesuarları bulabilirsiniz.

Yakın zamanda yayınladığımız Trendyol, Linens, Evidea, Koçtaş ve H&M Home gibi dekorasyon sitelerinde satışta olan evinizi güzelleştirecek dekoratif aksesuarlar yazımız içerisinde yüzlerce ürün arasından seçtiğimiz aksesuarları bulabilirsiniz.

>> https://dekorekrani.com/evinizi-guzellestirecek-dekoratif-aksesuarlar/5. Kırlentler İle Halı ve Fon Perde Arasında Renk Geçişini Sağlayın

Halı ve fon perde arasındaki renk uyumu için en etkili aksesuarlardan olan kırlentleri salon dekorasyonunda etkili kullanabilirsiniz.

  • Daha fazla ev dekorasyonu fikirleri için ‘ Ev Dekorasyonu ‘ kategorimize bakabilirsiniz.

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuda  Soru & Cevap sayfamızdan bize iletebilirsiniz. Bol dekorlu günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.