Birbirinden Güzel ve Farklı Salon Dekorasyonu

Evde daha çok vakit geçirdiğimiz şu dönemde daha önceden ertelediğimiz ya da aklımızda olan ancak bir türlü vakit bulamadığımız salon dekorasyonu değişikliklerini yapmanın tam zamanı. Eskiyen eşyaları yenileriyle değişim yaparken indirim alma kampanyaları gibi büyük yaz indirimlerini de pek çok büyük mobilya şirketinde görüyoruz. Eğer sizin de salonunuzun dekorasyonu size artık sıkıcı geliyorsa birkaç değişiklik yapmanın tam vakti. Salonunuz sadece size sıkıcı gelmeye başladığı için değil kendi evinizi daha kullanışlı hale getirmek istiyorsanız da bu yazıyı okuyabilirsiniz. Günümüzün büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz evimizin eksikliklerini daha net görebildiğimiz için ne istediğinizi daha net görüp bununla ilgili doğru karalar alacağınıza eminiz.

Salon Dekorasyonu 1

 

Küçük Evlerin Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Küçük evleri dekore ederken karşılaşılan en büyük zorluk evin az olan alanını nasıl etkili bir şekilde kullanılacağımızdır. Hele salonlarımızda çok daha fazla vakit geçireceğimiz için ya da misafir geldiğinde onları orada ağırlayacağımızdan oranın diğer odalara nazaran daha güzel görünmesini isteriz. Küçük salonları dekore etmeden önce size boyalar hakkında küçük bir tavsiyede bulunalım. Duvarlarınız bej, beyaz ve krem gibi açık tonlarda olmalı. Özellikle odanız güneş ışığını kısıtlı derecede alıyorsa duvarların açık renkli olması neredeyse zaruri bir ihtiyaç. Açık renkli duvarlar odanıza hem büyük hem de ferah bir hava katacak ayrıca odanızın daha büyükmüş gibi görünmesine neden olacak. Eğer odanızın zemini de beyazsa ya da krem gibi yumuşak ve açık renkliyse daha güzel bir görünüm elde edersiniz. Salonunuzun her bir santimini etkili kullanmak istediğinizi biliyoruz bu yüzden size tavsiyemiz koltuk takımlarınızı alırken altının açılır olduğundan emin olun. Hem yatak hem de depolama alanı sağlayan çekyatlar olabilir ya da sadece depolama alanı sağlayan koltuk takımlarına da bakabilirsiniz. Bunun gibi ikili hatta üçlü amaçlarla kullanacağınız güzel görünen koltuk takımlarını seçerken önemli şeylerden biri de tabii ki rengi ve deseni. Aşırı koyu ya da aşırı desenli koltuk takımları odanızı küçük gösterebilir. Eğer renkler arasında farklılık yapmak isterseniz büyük ikili ya da üçlü koltuğu açık renkte alın ve tekli koltuğu daha koyu tercih edin. Bu değişiklik odanızda oldukça farklı bir etki yapacaktır. Küçük ya da büyük oda fark etmeksizin duvarlara resim tablo asmak odayı olduğundan küçük gösterecek ve dolduracaktır. Ancak eviniz eğer küçükse salon dekorasyonu için duvar raflarından faydalanabilirsiniz. Salonunuzda fazla alan yoksa ancak yine de biblo, kitap ya da dergi koymak isterseniz raflar hemen imdadınıza koşar. Özellikle odanızın köşesi için olan rafları size tavsiye ediyoruz. Koltuk üstünde duran raflar bazen kötü bir görüntü yaratabiliyor. Hatta içindeki eşyalar depremde düşme ve size zarar verme riski doğuruyor. Bunu engellemek için raflarınızın önünde düşmesini sağlayacak bir bandaj kullanabilirsiniz ve odanızın köşesine rafı monteleyebilirsiniz.

Salon Dekorasyonu 2

 

Peki Ya Büyük Evler?

Büyük evlerin oturma odası dekorasyonları küçük evlere nazaran daha kolay. Hem alan bolluğundan hem de istediğimiz renkleri seçmedeki özgürlüğümüzden. Eğer büyük salonunuzun daha büyükmüş gibi bir izlenime sahip olmasınız istiyorsanız o zaman açık renklerle, eğer koyu renkleri seviyorsanız ya da dekorasyonda hoşunuza gidiyorsa koyu renkleri seçebilirsiniz. Özellikle biblo, vazo gibi temel süs eşyalarını daha yoğun kullanabilirsiniz. Büyük evlerde dekorasyon yapıyorsanız televizyon ünitesi bizce en önemlisi. Eşya koymak için yeterince dolabı olduğuna emin olmalısınız. Ayrıca eğer evcil hayvanınız varsa bu dolapların kolay açılmayan kilitleri olduğuna da emin olmalısınız.

Ev dekorasyonu hakkında daha çok bilgi ve farklı ev dekorasyonu fikirleri için dekorasyonu.net

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


“Birbirinden Güzel ve Farklı Salon Dekorasyonu” üzerine bir yorum

Yorum yapın