Soru 24: Salon ve Oturma Odası İçin Halı Perde Seçimi

Bir takipçimiz tarafından gönderilen salon ve oturma odası için halı perde seçimi başlıklı sorunun metni:

Soru:

Salon ve oturma odam için perde ve halı seçimim nasıl olmalı koltuk takımlarım
Çetmen’den duvarlar Dyo’nun yeni çağıl rengi ile boyandı.

Dekor Ekranı:

Merhaba, mobilyalarınız ve eviniz çok şık görünüyor güle güle oturmanızı dileriz.

Salonunuz için koltuk takımınız mint yeşili olması sebebiyle füme fon perde ve kemik-gri tonlarında halı tercih etmeniz renk uyumu açısından daha iyi olacaktır. Böylece çok renkli boğucu bir salon yerine sade ve renkli bir salon dekorasyonu ortaya çıkacaktır.

Oturma odanız içinde kesin bir renk önermekte zorlanıyoruz. Çünkü; mevcut koltuk takımlarınız her renge uyum sağlayacak şekilde.

Oturma odanızda, fon perde koyu yeşil, lacivert, lila gibi dinlendirici renkler olabileceği gibi kiremit ve hardal gibi canlı renkleri de kullanabilirsiniz. Halı tercihinizde hangi renk fon perdeyi seçtiğinize göre o renk desenlerinde olmalıdır. Fon perde renginize karar vermeniz halinde ‘ En Çok Tercih Edilen Halı Modelleri ‘ yazımızdan modelleri inceleyebilirsiniz.Takipçimiz tarafından gönderilen salon ve oturma odası için halı perde seçimi başlıklı sorunun yeni mesajı:

Soru:

Merhabalar size daha önce yazmıştım salon ve oturması odası koltuk takımlarımı aldım halı ve perde seçimim nasıl olmalı diye sormuştum maalesef ki halılarımı çok acele bir şekilde almak zorunda kaldığım için mesajınızı alamadan halılarımı almak durumunda kaldım. Şimdi koltuk ve halılarımı tekrar gönderiyorum. Hangi halıyı hangi odada ve ne renk fonla kombinlemeliyim? Gerçi halılarımın ikisi de aynı gibi birbirlerine çok benziyorlar. Salonumdaki koltukların biri ile berjerin biri krem olduğu için açıkçası halıyı açık renk pek tercih etmek istemedim o yüzden bunları aldım🤷‍♀️ Yardımınızı bekliyorum🙏

Dekor Ekranı:

Merhaba, göndermiş olduğunuz halı modellerini salon ve oturma odanız ile eşleştirdik.

Oturma odanızın daha fazla renge ihtiyacı olması sebebiyle hardal ve lacivert rengin daha ağır olduğu halı modelini burada kullanabilirsiniz. Fon perde olarak oturma odasında lacivert rengi ve renk uyumuna ayrıntı katmak içinde lacivert-hardal tablo, lacivert kırlentler ve mavi-sarı-beyaz dekoratif mumlar kullanabilirsiniz.

Salon mobilyalarınız da renkli koltuklar olması sebebiyle daha az renk ağırlığı olan halınızı burada kullanabilirsiniz. Daha fazla renk ekleyip salonda boğucu bir hava olmaması, sade ve şık bir dekorasyon için füme-gri fon perde ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Aksesuarlarınız da koltuk takımınız renkleri de olabilir.

Güle güle oturmanız dileklerimizle..Sorunuz Mu Var?

Sizde sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuda  Soru & Cevap sayfamızdan bize iletebilirsiniz. Bir önceki yazımızda; ‘ Su Yeşili Koltuk Takımı İle Uyumlu Fon Perde Halı ve Aksesuar ‘ önerilerini bulabilirsiniz. Bol dekorlu günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.