Soru 16: Salon Dekorasyonu İçin Koltuk Rengi Önerisi

Bir takipçimiz tarafından gönderilen salon dekorasyonu için koltuk rengi  önerisi başlıklı sorunun metni:

Soru:

Merhabalar, Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Sizden birkaç konuda yardım isteyeceğim. Salonumdaki mobilyalarım ceviz renginde. Halım ve perdelerim krem tonlarında, fon perdelerim ise sarı ve turkuaz tonlarında. L koltuğumu kaplatacağım ve hangi renk kaplatsam karar veremedim.

İleride de halı ve fon perdelerimi değiştireceğim. Sarı, turkuaz ve krem tonlarının dışında başka hangi renkleri kullanabilirim. Aksesuar renk seçimi konusunda da önerinizi bekliyorum. Genel olarak fotoğraflarla örnekler iseniz harika olur, şimdiden çok teşekkürler.Dekor Ekranı:

Merhaba, ceviz rengi mobilyalar ile haki yeşili, bordo, bej, avanos rengi, antrasit, kiremit renklerini kullanabilirsiniz.

  • Eğer koltuk kaplama rengi olarak haki yeşilini tercih ederseniz; yeşil, sarı, siyah, lacivert ve kiremit renklerde aksesuarlar kullanabilirsiniz. Mevcut fon perdeniz ve halınız ile en iyi uyumu gösterecek renk olacaktır.

Halınızı değiştirecek olursanız açık renk tonlarında krem ağırlıklı içerisinde kırlent ve fon perde renklerinizin olacağı renklerde desenli olmalıdır.

  • Bordo rengini tercih ederseniz; krem rengi, siyah, füme ve kahverengi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Halınız ve fon perdeniz füme renk ağırlıklı olabilir. Aksesuarlar ise haki yeşili, kahverengi tercih edilebilir.

  • Bej renk koltuk kaplama tercih ederseniz; füme fon perde, krem ağırlıklı haki yeşilifüme desenli halı kullanabilirsiniz.  Aksesuar olarak füme renk-haki yeşilikahverengi kırlentler ve aksesuarlar düşünebilirsiniz.

  • Avanos rengi koltuk kaplama tercih ederseniz; açık renk ağırlıklı füme rengi desenli halı ve düz füme fon perde ile en iyi uyumu sağlayacağını düşünüyoruz. Aksesuar olarak kahverengi, beyaz ve füme renkleri olabilir.

  • Antrasit rengi koltuk kaplama tercih ederseniz; açık renk ağırlıklı patlıcan moru desenli halı ve patlıcan moru düz fon perde uyumlu olacaktır. Patlıcan moruhaki yeşili ve krem kırlentler ile yine bu renklerde diğer aksesuarları da kullanabilirsiniz.

  • Kiremit rengi koltuk kaplama tercih ederseniz, antrasit rengi fon perde ile açık renk ağırlıklı antrasit rengi desenli halı kullanabilirsiniz. Bejantrasitkoyu yeşil kırlentler ile yeşil yapraklı çiçek, yeşil şapkalı lambaderantrasit rengi saat, tablo gibi aksesuarlar da tercih edebilirsiniz.Bir önceki yazımızda;” Salon Dekorasyonu İçin Duvar Rengi, Halı ve Perde Seçimi ” önerilerini bulabilirsiniz.

Sorunuz Mu Var?

Sizde sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuda Soru – Cevap sayfamızdan bize iletebilirsiniz.  Bol dekorlu günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.