Soru 25: Mint Yeşili Mercan Salon Dekorasyonu İçin Aksesuar Renk Uyumu

Bir takipçimiz tarafından gönderilen salon ve oturma odası için halı perde seçimi başlıklı sorunun metni:

Soru:

Merhaba, Salonumu canlandırmak, tarz bir salon haline getirmek istiyorum bunu yaparken de uyumlu ,göze hoş bir halde olmasını istiyorum. Bunun içinde orta sehpada mercan tonlarındaki çiçekleri aldım ve içinde tel altın işlemeli ,mercan ve yeşil tonlarını barındıran bir runner kullandım. Yine mercan tonlarında yastıklar düşünüyorum bu arada perdelerim de mavi tonlarında.

Kanepelerimde mercan ve mavi tonları yastık kullansam nasıl olur? Aksesuar olarak da altın tonlarında birkaç şey kullandım. Vazo ,dekoratif ürünlerde kullanmak istiyorum ama hangi renkte devam etmeliyim bilemiyorum. Siyah, gri gibi renkler kullanmak istiyorum fakat salonuma yakışmaz diye cesaret edemiyorum. Siyah renk konsolumda cam olarak sadece bir yerde var.  Kısacası aksesuar renk uyumuna karar veremiyorum.
Dekor Ekranı:

Merhaba, mobilyalarınız ve eviniz çok şık görünüyor güle güle oturmanızı dileriz.

Salonunuz için füme,gri ve siyah renklerini rahatça kullanabilirsiniz. İlk olarak da salonunuzun biraz boş görünen köşelerinde yemek masanız ve konsolunuz ahşabından olacak şekilde ahşap ayaklı füme şapkalı bir tripod yada gümüş ayaklı siyah şapkalı bir lambader kullanabilirsiniz. Renk uyumunu sağlamak içinde gri, siyah kırlentler ve biblolar tercih edebilirsiniz.

Ayrıca  ‘ Su Yeşili Koltuk Takımı İle Uyumlu Fon Perde Halı ve Aksesuar Önerisi ‘ yazımızı da incelemenizi öneririz.Sorunuz Mu Var?

Sizde sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuda  Soru & Cevap sayfamızdan bize iletebilirsiniz. Bir önceki yazımızda; ‘ Gri Renk Dekorasyon ‘  önerileri ve öneklerini  bulabilirsiniz. Bol dekorlu günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.