Lambader Modelleri ve Kullanım Alanları

Lambader Modelleri ve Kullanım Alanları

 

Ev dekorasyonunda lambaderlerin şık bir tamamlayıcı parça olduklarını inkar edemeyiz. Öyle ki günümüzde de ev dekorasyonunda gerek iç mimarlar, gerekse bireyler tarafından evin hemen her köşesinde sıklıkla tercih ediliyorlar. Birbirinden renkli, çeşit çeşit, kimi zaman ilginç lambader modelleri; bulundukları ortamda farklı bir ambiyans yaratırlar.

İç mekan dekorasyonuna katkılarının yanında, tepeden inen lambalara oranla gözünüzü çok daha az yorarlar. Tabii ki bunun için lambaderlerin arkanızda yada yanınızda kalacak şekilde konumlandırılması önemlidir. Böylece ışık doğrudan gözümüze gelmeden ortamı aydınlatacağı için daha az yorgunluk ve baş ağrısı yapacaktır.Dekorasyon’da Lambader Kullanım Alanları

  • Lambaderleri; oturma odası, mutfak, yatak odası yada diğer bütün odalarda kullanabilirsiniz.
  • Oturma odasında; koltuk takımınızın yanında yada arkasında, tekli koltuğun yanında, boş bir köşede yanında bir sehpa ile yada televizyonun bulunduğu duvarın iki köşesinde kullanabilirsiniz.

Aspira 1004

Equinox - Living Room

 

  • Yatak odasında; yatağınız baş tarafındaki duvarın iki köşesinde, karşı duvarın köşelerinde yada tekli koltuğunuz varsa onun yanında kullanabilirsiniz.

Bedroom with angled sliding wardobe doors

 

  • Diğer odalarda da uygun olacağını düşündüğünüz bir köşede kullanabilirsiniz. 

 

Lambaderler İle Dekorasyon’da Renk Uyumunu Sağlayın

    • Oturma odasında az kullandığınız renkler ile lambaderleri aynı renkte seçerek renk uyumunu sağlayabilirsiniz. Örneğin; perde, halı yada kırlentlerin renginde lambader modeli tercih edebilirsiniz. 

 

  • Yatak odasında yine aynı şekilde az olan renklerde lambader seçerek, ortamda bir ahenk yaratabilirsiniz. Yatak odasında yeşil, mor ve açık mavinin sizi rahatlatacağını göz önünde tutarak lambader modeli tercih edebilirsiniz.

Bedroom with a mirrored fitted wardrobe

 

  • Diğer odalarda, odanın renk yoğunluğuna göre tercih yapmak doğru olacaktır. Ama sakinlik isteyenler için rahatlatıcı renkler olan yeşil, mor, pembe ve açık mavi lambader modelleri, heyecan isteyenler sıcak renkler olan için sarı, kırmızı ve turuncu lambader modelleri yada bunlara ek olarak nötr renkler olan siyah, gri ve beyaz renklerde lambader modellerini de tercih edebilirsiniz.

 

  • Sadece aynı renkte iki lambader kullanarak da renk uyumunu sağlayabilirsiniz.

 

Yukarıdaki görsellerden ev dekorasyonunda lambader kullanımı ile ilgili fikir edinebilirsiniz. Görsellerin devamında foto galerimizde ise Evidea.com ve Koçtaş.com.tr’ den seçtiğimiz lambader modellerini bulabilirsiniz. Bol dekorlu günler dileriz..

Evidea Lambader Modelleri Foto Galerimiz için bakınız.

Koçtaş Lambader Modelleri Foto Galerimiz için bakınız.

Dekor Ekranı
Dekor Ekranı
Dekorekrani.com; Ev Dekorasyonu, İş Yeri ve Bahçe Dekorasyonu için en yeni Dekorasyon Önerileri ve Dekorasyon Örneklerini bulabileceğiniz, dekorasyon konusundaki bilgi kirliliğini gidermek, merak edilenleri dekorasyon tutkunlarına sade ve anlaşılır şekilde aktarmak amacıyla kurulmuş Türkiye’ nin En İyi Dekorasyon Sitesi’ dir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.