Mutfak Dekorasyonu İçin 5 Küçük Dokunuş

Metrekare olarak küçük yada büyük olsun, mutfak dekorasyonu yaşam tarzımıza ve yemek kültürümüze göre şekillenmektedir. Kahve kültürü olan ev sahibi mutfak dekorasyonunda kahve köşesi gibi detaylar yapabilir. Yemek yapayı seven bir ev sahibi de dekoratif baharatlıklar ile dekorasyonuna detay verebilir.

Yazımızda 5 küçük dokunuş ile evinizin mutfağını, istediğiniz şekilde nasıl dekore edebileceğinizi, paylaşacağız.1. Farklı Aydınlatmaları Kullanın

Mutfak dekorasyonu içinde aydınlık bir ortam yaratacak aydınlatmalar yemek yeme ve pişirme esnasında daha kullanışlı olacaktır. 

  • Farklı Aydınlatma Örnek 1 > Mutfak tezgahınızı aydınlatacak tavan spotları ve sarkıt avizeler.

  • Farklı Aydınlatma Örnek 2 > Tezgahınızı aydınlatacak led şerit aydınlatma ürünleri.

  • Farklı Aydınlatma Örnek 3 > Abajur ve Lambader ürünleri.

 

2. Dolap Kapaklarınızı Boyayın

Video paylaşım sitelerinde rahatlıkla nasıl yapacağınızı öğrenebileceğiniz bir çalışma ile dolap kapaklarınızı istediğiniz renklere boyayabilirsiniz.Dolap boyama konusunda daha önce paylaştığımız YoutubeSeray Kutsal ” kanalına ait video.

 

 

3. Kullanışlı Dolap Modülleri Tercih Edin

Mutfak için yer tasarrufu konusu önemlidir. Dolap modüllerini ihtiyaçlar göz önüne alınarak ve her parça boşluk değerlendirilecek şekilde yaptırmak ilerleyen günlerde çok işinize yarayacaktır.

  • Ahşap ve metal yemek pişirme araç gereçleri ile yağ ve soslar için bir dolap kullanışlı olacaktır.

 

  • Tencereleri asarak yerleştireceğiniz dolap sistemi tencerelerin çizilmesini önleyecek ve yemek pişirme esnasında tencerelere kolay erişim sağlayacaktır.

 

  • Ocak alt kısmında baharatlık dolap bölümü tasarımı ve kesme tahtası gibi ince uzun mutfak gereçleri  için depolama alanı.

 

  • Harici kesme tahtasına gerek olmadan ve çöp kutusu üst boşluğunun değerlendirilmesi açısından faydalı bir  dolap tasarımı.4. Dekoratif Renkli Aksesuarları Kullanın

Aydınlatma ürünleri kadar etkili bir diğer dekorasyon malzemesi dekoratif aksesuarlardır. Evin her alanında olduğu gibi mutfak dekorasyonu içinde renkli kupa, vazo, bardak ve renkli obje gibi aksesuarları kullanabilirsiniz.

Yeşil Yapraklı Bitki ve Renkli Çiçekler 

Dekoratif aksesuarlar içerisinde değerlendirebileceğimiz renkli çiçeklerin canlılık, yeşil yapraklı bitkilerin sakinlik etkisini hissetmek ve mutfak dekorasyonuna renk katmak için tercih edebilirsiniz.

 

Sandalyeler İle Renk Uyumunu Sağlayın

Mutfak dekorasyonunda renk uyumu için en etkili aksesuarlardan olan sandalyeler canlı veya her biri farklı renklerde tercih edilerek kullanılabilir.
  • Daha fazla ev dekorasyonu fikirleri için ‘ Ev Dekorasyonu ‘ kategorimize bakabilirsiniz.

Trendyol, Linens, Evidea, Koçtaş ve H&M Home gibi dekorasyon sitelerinde satışta yüzlerce ürün arasından seçtiğimiz dekoratif aksesuarları;

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuda  Soru & Cevap sayfamızdan bize iletebilirsiniz. Bol dekorlu günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.