Nostaljik (Vintage) Mutfak Modelleri

Nostaljik (vintage) mutfak dekorasyonu modelleri konusunda örnekler görmek ve fikir almak isteyenler için dekorasyon önerilerinden bahsedeceğiz.

 

Özel Tasarım Mutfak Dolapları ve Eşyalar

Yenilikçi bir ruha sahipseniz modanın belirli bir ilerlemeden sonra geriye dönmesinden hareketle nostaljik (vintage) mutfak dekorasyonu tam size göre olacaktır. Ancak vintage mutfakta olmazsa olmaz parçalar tasarım eşyalardır. Özel olarak üretilmiş olan nostaljik dolaplar, mutfak araç gereçleri vb. İncelediğiniz örneklerde beğendiğiniz tasarımları kendiniz çizip, hazırlatabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Dönem Eşyaları

Mutfağınızda beğendiğiniz döneme 80’lere, 90’lara veya 70’lere özgü dantel, renkli el bezleri, tatlı ve çiçek desenli masa örtüleri, küçük eski radyolar, cumbalı dolaplar kullanabilirsiniz. Belli bir döneme bağlı kalıp dekorasyonda ilerlemek daha uygun olacaktır. Bu dönemlerde nasıl eşyaların kullanıldığını, hangi renkler ve desenlerin tercih edildiğini öğrenmek ve halıdan dolaba kadar tüm parçaları nostaljik(vintage) dekorasyona uygun dönemsel hazırlamak önemlidir. Antika eşyalar satan mağazalardan da dekoratif aksesuarlara ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Renk Seçimi

Nostaljik (vintage) tarzında farklı birçok renk kullanılmaktadır. Canlı yada pastel renkleri tercih edebileceğiniz gibi ahşap dolaplar ile kahverengi ağırlıklı nostaljik (vintage) mutfak dekorasyonu da oluşturabilirsiniz.

Duvarlarda renkli desenli duvar kağıtları kullanabilir yada duvarın bir köşesine komple tuğla deseniyle kaplayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Mutfak Nasıl Dekore Edilir? Mutfak Dolap Renkleri ve Modelleri

5 Başlıkta Minimalist Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu İçin 11 Renkli Fikir

 

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın