En Güzel Mutfak Modelleri

En güzel mutfak modelleri arasından dekorasyon tarzınızı yansıtacak doğru ve kullanışlı olanı bulmak çok önemlidir. Mutfak dekorasyonunda uygulayacağınız modeli belirlerken alanın boyutlarını bilmek ve ona göre seçim yapmak gerekir. Büyük bir mutfağa sahipseniz dekorasyon konusunda çok zorluk yaşamazsınız, istediklerinizi daha rahat bir şekilde alabilir ve yerleştirebilirsiniz. Küçük bir mutfağa sahipseniz de daha minimal, depolama çözümleri olan modelleri inceleyebilirsiniz. Her bütçeye ve zevke uygun mutfak modelleri mevcuttur. Dekorasyon stilinizi yansıtacak ve kullanışlı olacak bir mutfak dekorasyonu en güzel mutfak modelleri yazımızdaki örnekleri inceleyerek hazırlayabilirsiniz.

 

Mutfak Dolapları

Mutfağınızın tarzınızı yansıtmasını istiyorsanız kendiniz boyayabilirsiniz, bu son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Özellikle açık tonlara boyandığı zaman çok şık bir hava katar, eğer hazır almak isterseniz de mutfağın genişliğine göre dolap seçimi yapabilirsiniz. Fazla dolap her zaman daha iyidir, tezgahın üstünde ve altında olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Dolaplarda sürgülü kapaklar en kullanışlı olanlarıdır, dolaplarda kendiliğinden yavaş bir şekilde kapanan frenli modelleri tercih ederseniz daha güvenli olur. Bardakların konulacağı dolapta buzlu cam kullanılabilir. Desen olarak ise büyük bir çoğunlukla düz renk kullanılır, kulplar ile dolapları zenginleştirebilirsiniz. Renkli kulplar ile mutfağınızı renklendirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mutfak Tezgahı

Tezgah mutfağın en önemli parçasıdır, büyük olması elbette önemli bir avantajdır. Genelde L şeklinde gelen tezgahlar daha kullanışlı olur. Tezgah da granit taş, seramik yada ahşap kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Mutfak Masası

Mutfak da demirbaş parçalardan biri mutfak masasıdır. Hem yemek yemek, hem de üstüne bir şeyler koymak adına çok kullanılır. Geniş  mutfaklarda büyük masalar tercih edilirken, küçük mutfaklarda duvara sabit açılır kapanır masa ve bar tipi sandalyeler tercih edilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tezgah Arası ve Duvarlar

Mutfak tezgah arasında fayans, seramik, cam, ahşap, doğal taş veya mermer malzemeleri kullanabilirsiniz. Duvarlarda boya yanında, duvar kağıdı veya doğal taş tercih edebilirsiniz. Kara tahta modeli duvar kağıtları le not yazabileceğiniz duvarlar oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Mutfak Nasıl Dekore Edilir? Mutfak Dolap Renkleri ve Modelleri

Küçük Mutfak Nasıl Kullanışlı Hale Getirilir?

75 Güzel Fotoğraf İle Mutfak Dolap Renkleri İçin Öneriler

 

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın