Banyo Küvet Dekorasyonu

Yaklaşık on beş senedir hakimiyetini koruyan minimal bir banyo dekorasyonu için ideal olan duşakabin yerini tekrardan küvet kullanımına bırakmış durumda. Küvet yer kaplayan bir tasarım olduğundan banyo dekorasyonunda oldukça dikkatli seçilmesi gerekiyor.

 

 

Bağımsız Küvetler

İlk olarak bahsedeceğimiz küvetler bağımsız olanlar, duvara bitişik küvetlerin modası geçti ancak küçük banyolarda kullanabilirsiniz. Duvardan ayrı olan bu bağımsız yeni model küvetlerin şekilleri, uzunlukları, ayakları, renkleri ve muslukları kişisel zevke göre seçilebiliyor. Banyonuzu nasıl ferah ve güzel göstereceğinize ilişkin birtakım tüyolar bulunmaktadır.

 

 

 

 

Ferah Küvet Dekorasyonu

Banyonuzu ferah göstermek istiyorsanız küvet rengi kesinlikle beyaz seçilmelidir. Beyaz renk her zaman bulunduğu mekanı ferah gösteren bir renktir.

 

Beyaz rengi tercih etmek istemiyorsanız pastel tonlarını tercih edebilirsiniz. Pastel tonları tercihinde küvetin iç rengi beyaz olmalıdır.

Küvet dekorasyonunda musluk seçiminde musluk renginin küvetin rengine ve ayaklarına göre seçilmesi gerekir. Küvetin ayakları ile aynı renk tonlarında bir musluk seçilmelidir. Siyah renkli ayak tercih etmişseniz yine aynı tonda siyah renkte bir musluk seçilmelidir.

 

 

 

 

Siyah gibi koyu renklerin kullanımına dikkat edilmeli ve yoğunluk açık renklerde kullanılarak doğru ayarlanmalıdır.

 

Banyo küvet dekorasyonunda küvetin ayaklı yani yerden yüksek olması önemlidir. Bu sayede küvet yerden yukarıda ve küvetin altı boş olduğundan banyonuz daha geniş gözükecektir. Ayak modeli burada pek önem arz etmiyor, kişisel zevkinize ve banyonuzun genel dekorasyon tarzına göre aslan ayaklı, metalik ayaklı, pençe ayaklı ya da daha sade görünüm için modern tarzda düz bir ayak modeli seçilebilir.

 

 

Şekil konusunda dikkat edilecek husus küvetin çok yer kaplamaması olmalıdır. Bunun için yuvarlak jakuzi küvet tasarımları yerine kayık küvet modelleri yani boydan uzun enden ise boya nazaran daha dar bir model seçilebilir. Küçük banyolarda duvara bitişik küvet modelleri tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Banyo Dekorasyonu Fikirleri

En Güzel Döşenmiş Banyo Modelleri İçin 58 Örnek

6 Başlıkta Küçük Banyo Dekorasyonu Önerileri

 

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın