Siyah Banyo Modelleri

Dekorasyonlarda kullanılan renklerin hepsinin ayrı bir anlamı vardır. Koyu bir renk olan siyah iç karartıcı ve bunaltıcı olarak düşünülmektedir. Oysaki uzmanlar her odada mutlaka en az bir eşyanın veya aksesuarın siyah renk tercih edilmesinin renk uyumu için daha doğru olacağını belirtmektedir. Aynı zamanda siyahın kullanıldığı alanlarda diğer aksesuarların renkleri daha çok ortaya çıkacaktır.

 

Banyolarda siyah renk dinlendirici bir etki sağlamaktadır. Son zamanlarda modern tarz evlerde banyo dekorasyonunda siyah banyo modelleri kullanımını sıklıkla görmekteyiz. Kullanımında duş için ayrılan banyo alanlarında siyah renk tercih edilebilir.

 

 

 

Siyah banyo modelleri klasik çizgilerden uzaktır. Kırmızı, sarı, altın, beyaz, gri renkleri ile güzel uyum sağlayacaktır. Siyah döşenmiş bir banyoda ufak tefek kırmızı, sarı, altın rengi detaylı aksesuarlar, banyoyu havalı bir hale getirecektir.

 

 

 

 

 

 

 

Siyah renk lavabo ve küvet üzerinde su, el izi lekeleri gözle görülebilir ve sürekli silme işlemi gerektireceğinden siyah banyo modelleri ile genellikle beyaz küvet ve lavabolar tercih edilmektedir.

 

Siyah banyo modelleri ile mum, vazo gibi salon tipi objeler de kullanılabilir. Ufak taş görsellerinin olduğu çerçeveler duvara asılabilir. Siyah havluluk, yerde banyoya uygun kaliteli bir halı, banyo setleri ve bunlar gibi banyoya lazım olabilecek ihtiyaçlar, yine siyah banyoya uygun olarak kullanılmalıdır.

 

 

 

 

 

 

Siyah renkle dekore edilmiş banyolarda aydınlatma konusunda çeşitliliğe önem verilmelidir. Başta belirtilen, iç karartıcı ve bunaltıcı olma olayı çoğu zaman aydınlatmayla giderilebilir. Gümüş sarkıt lambalar veya altın renkli avizeler bu banyolar için biçilmiş kaftan.

 

 

Görüldüğü gibi artık nesneler sadece belirli alanlarda değil, her alanda aktif bir şekilde rol alıyor. Daha az aksesuar kullanarak banyoyu ferah ve büyük göstermek için duvarlarda yine siyaha uygun aynalar asılabilir.

 

Banyo büyük ise siyah her alanda her türlü istenilen zevkte kullanılır. Simli siyah mermerler sayesinde modern bir dekorasyon oluşturulabilir.  Duvarlar siyaha boyanabilir veya duvar kağıdı kullanılabilir.

 

 

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Banyo Dekorasyonu Fikirleri

En Güzel Döşenmiş Banyo Modelleri İçin 58 Örnek

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın