Lila Mutfak Modelleri

Son zamanlarda moda renk olarak ev dekorasyonlarında lila rengi oldukça sık görmekteyiz. Lila yumuşak tonuyla özellikle de gençler ve kendini genç hissetmek isteyenler tarafından çok sevildi. Leylak rengi olarak da bilinen lila rengi, mutfak modelleri içinde tercih edilmeye başlandı. Kullanıldığı yerde dinlendirici ve şık bir görüntü sunan lila, mutfak modelleri ile ortaya muazzam bir görüntü çıkmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lila Mutfak Dolaplarında Nasıl Kombinlenir?

Soft renklerin birbiriyle uyumu oldukça etkileyici bir görüntü oluşturmaktadır. Lila renk mutfak dolabı olarak kullanıldığında nane yeşili objelerle bütünleşebilir. Yeni modaya ayak uydurmak için üst ve alt dolapların farklı renklerde kullanıldığını da görmekteyiz. Lila rengin ön planda olmasını isterseniz üst dolapta tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Lila rengin kendi tonlarından da farklı kombinler oluşturmak elbette mümkün. Lila renk diğer tonlarıyla sakinleştirici bir etki yaratırken eğer kontrast bir etki yaratmak istiyorsak alt dolapta ise grinin tonları tercih edilebilir. Böylece daha canlı bir tasarım da elde edebiliriz. Lila rengin beyazla olan uyumu da aşikardır. Alt dolaplarda lila, üst dolaplarda ise beyaz güzel bir uyum yakalayacaktır.

 

 

 

 

 

Lila Mutfak Modelleri İle Dekorasyon Fikirleri

Lila rengi sadece kendi zengin tonlarıyla bile kombinlenebilir. Mutfak dolaplarının haricinde karşımıza bazen duvar boyası veya fayans rengi olarak da çıkabilmektedir. Beyaz eşya ve elektronik mutfak aletlerini de lila tercih edebiliriz. Hatta buzdolabını veya bulaşık makinesini lila renge kaplamamız bile mümkün. Lila rengi dolapları beyaz masa ve sandalyeler ile kullanmak sade ve güzel bir görüntü yaratacaktır. Oluşacak aydınlık tasarımı beyaz perdelerle tamamlayabilir ve çiçeklerle de bunu destekleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Lila Mutfak Modelleri İle Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Heyecan verici ve canlı bir tasarım için tamamlayıcı renkler kullanılabilir fakat bu renkler dengeli kullanılmadığı takdirde uyumsuz bir görüntü ortaya çıkabilir. Bunun için denge çok önemlidir

 

 

 

 

 

Koyu lila tonu mutfakta tercih edilebilir olmasında mutfak boyutu çok önemlidir. Eğer mutfağınız küçükse koyu renkler bunu maalesef daha basık ve kasvetli hale dönüştürebilir. Koyu tonların geniş mutfaklarda kullanılması daha uygundur.

 

 

 

 

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Mor Renk Dekorasyon Önerileri ve Örnekleri

Dar ve Küçük Mutfak Modelleri

Mutfak Dekorasyonu İçin 11 Renkli Fikir

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın