Model 1: Yeşil-Gri-Bordo Salon Dekorasyonu

Merhaba, sevgili dekorasyon tutkunları. Dekorekrani.com olarak; dekorasyon konusunda sorularınıza yanıt olacak size yol gösterecek yeni bir kategori ile karşınızdayız. Bu kategorideki yazı dizilerimizde ev dekorasyonu fikirleri için örnek dekorasyon modelleri oluşturacağız.

Bir evin mutfağından, çocuk odasına, salonundan, yatak  odasına kadar her odadan model önerilerini, mobilya ve aksesuarları seçtiğimiz mağazalar ile birlikte paylaşacağız. Böylece amacımız ev dekorasyonu konusunda zorluk çeken siz takipçilerimize ev nasıl dekore edilir, bunu göstermek olacak.İlk Modelimiz Yeşil-Gri-Bordo Salon Dekorasyonu

 

Bu modelimizdeki salon dekorasyonu çalışmamız; yeşil,bordo ve gri renklerin dağılımından oluşuyor. Dekorasyon modelimizi 25-30 metrekare ve üstü salonlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

  • Dekorasyon modelimizde tercih ettiğimiz koltuk takımı; Berke Mobilya Kardelen Chester modeli olup; iki üçlü koltuk ve bir berjerden meydana gelmektedir. Berjer bordo renk, bir üçlü koyu yeşil renk ve diğer üçlü füme rengindedir. Renk uyumu açısından kırlentler yeşil-gri-bordo olarak tercih edilmiştir. Bu koltuk takımının fiyatı, 4328 TL’dir.
  • Dekorasyon modelimizde tercih ettiğimiz yemek masası ve konsol; Berke Mobilya Atlantik Ahşap Yemek Odası Takımının parçalarıdır. Konsol üzerindeki ve sandalye kumaşındaki füme renk sayesinde kardelen koltuk takımı ile renk uyumunu kolayca sağlamaktadır. Ayrıca ahşap ayak kesim çizgileri de koltuk takımının ayak kesimi ile uyumlu çizgilere sahip olması salon dekorasyonu açısından son derece önemlidir. Masa fiyatı 1779 TL , konsol ve üç aynanın fiyatı 2948 TL ve bir sandalye fiyatı 408 TL’dir.
  • Dekorasyon modelimizde tercih ettiğimiz halı, Saray Halı İmge Serisi‘ dir. Üzerindeki bordoya yakın renk desenleriyle, berjer ve bordo kırlenler ile renk uyumu sağlamaktadır. Halının fiyatı boyutuna göre değişmektedir. 25-30 metrekare salon için 160×230 ölçülerinde 800TL civarında bulabilirsiniz.
  • Dekorasyon modelimizde tercih ettiğimiz avize dekorazon.com sitesinden Avonni markasına aittir. Avizenin üçlü şeklinde olan modeli de bulunmaktadır. Bu dörtlü avizenin fiyatı 414,90 TL’ dir.

Avize aydınlatmasına ek olarak şık bir dekorasyon aksesuarı olan lambaderimiz; Vivense.com’dan Evobıa 3 Ayaklı Koyu Yeşil Başlıklı modeli olarak tercih edilmiştir.

  • Dekorasyon modelimizde tercih ettiğimiz fon perde; renk uyumu açısından füme renk olarak eperde.com sitesinden seçilmiştir. Normal pineli ve çift kanat olacak şekilde en 70, boy 220 cm olarak 127 TL’dir.Ev dekorasyonu çalışmamızı tamamlayıcı parça olarak kullandığımız aksesuarlardan yeşil yapraklı Dracena Marginata iç mekan bitkisi hepsiburada.com’dan tercih edilmiştir. Fiyatı 59,99 TL’dir. Bir diğer aksesuarımız olan nostaljik radyo dekorazon.com’dan Decotown markasına aittir. Fiyatı 36,90 TL’ dir.

Farklı marka ürünleri bir araya getirerek oluşturduğumuz bu dekorasyon modeli toplam fiyatı 12891 TL’ dir.

Yeşil renk ile dekorasyon konusunda farklı fikirler için ” Yeşil Renk Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri ” yazımıza bakabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.