Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Farklı ve güzel evler hepimizin hayalidir. Hayalinizi gerçekleştirmek, yaşam alanlarınızda konforu ve şıklığı yakalamak için bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Yenilikler ile dolu, kendi tarzınızı yansıtan, şık ve sıcak ev dekorasyonu için 5 adımda ev dekorasyonu nasıl yapılır, sorusunun üzerinde duracağız. 

1. Evinizde Hangi Tarz Dekorasyon İstediğinize Karar Verin

Öncelikle eviniz için dekorasyon tarzına karar vermeniz gerekiyor. Bu şekilde ilerleyeceğiniz yolda neleri toplamanız, neleri almanız ve neleri yapmanız gerektiğinin yol haritasını çıkartmış olursunuz. Belirgin şekilde elde etmek istediğiniz tarzı uygulamak için yol almaya artık başlayabilirsiniz.

Modern Çizgilerde Ev Dekorasyonu ÖrnekleriBelirlediğiniz tarz ile alakalı bazı araştırmalar ve incelemeler yapmanız gerekiyor. Bunun için şanslı bir dönemdesiniz çünkü internet gibi güzel bir teknolojik ürünü yaygın şekilde kullanabilmekteyiz. Bu bakımdan hemen evinizin tarzını oluşturmak adına ev dekorasyon örnekleri ve önerilerine göz atabilirsiniz. Modern, rustik ve diğer dekorasyon modellerini inceleyebilir, dekorasyon tarzları hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Rustik Tarzda Ev Dekorasyonu Örneği

 

2. Evinizin Büyüklüğüne Göre Mobilya Alışverişi Yapın

Dekorasyon tarzınızı belirlediniz, sıra alışverişe geldi. Önce yapmanız gereken evinizdeki odaların büyüklüğünü bilmek olmalıdır. Mağazalarda büyük alanlar da sergilenip göze hoş gelen koltuk takımı, yatak odası takımı gibi mobilyalar küçük odalarda hiç hoş durmayacaktır. Ayrıca evinizin ışık alma durumunu da mobilya seçiminde göz önünde bulundurun.3. Farklı Aydınlatma Ürünleri Tercih Edin

Evinizin göze hoş gelmesi için aydınlatmasının yeterli olması gerekmektedir. Yeterince ışık almayan evlerde tek çeşit aydınlatma kullanmak doğru olmayacaktır. Bu nedenle spot, lambader, abajur, led gibi aydınlatma ürünlerini, avize yanında tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma Kullanımı Örnekleri

 

4. Renk Uyumunu Unutmayın

Dekorasyon’da renk uyumu kesinlikle gözden kaçırılmaması gereken bir konudur. Evinizdeki mobilyalar, halı, perde ve aksesuarların birbirleri ile uyumlu renklerde olmaları gerekir.
Tabii ki bu hepsi aynı renk olacak demek değil, berjer ile kırlent, halı ile perde, aksesuarlar ile üçlü koltuk, yatak örtüsü ile halı şeklinde odalarınızda renkleri dağıtmanız daha doğru olacaktır. Bu konuda daha fazla örnek için Dekorasyon’da renk uyumu, yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dekorasyon’da Renk Uyumu Örnekleri5. Aksesuarların Işıltısından Yararlanın

Bir kadın için çanta, erkek için saat ne ise ev içinde aksesuar o demektir. Aksesuar bir evin ışıltısı ve dekorasyonun tamamlayıcı parçasıdır. Aksesuarlar en zor anınızda, olmadı dediğiniz zamanlarda yardımınıza yetişerek ev dekorasyonuna son noktayı koyarlar.

Aksesuarlar ile her alanda rahatça renk uyumunu sağlayabilirsiniz. Konsolun ve sehpanın üzerini, köşelerde boş kalan alanları tablo, saat, çerçeve, biblolar, canlı çiçekler gibi aksesuarlar ile ışıltılı hale getirebilirsiniz.

Aksesuar Kullanımı Örnekleri

 • Eviniz için aksesuarlarınızı kendiniz yapmak için kendin yap kategorimizden yeni fikirler edinebilirsiniz.
Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz ev dekorasyonu ile ilgili her konuda Soru – Cevap  sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bol dekorlu günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Yasemin dedi ki:

  Merhaba, yazınızı çok beğendim bende salonumu dekore etmeye çalışıyorum. Salonum fazla büyük değil, koltuk takımım beyaz, duvar Rendi konusunda kararsız kaldım ayrıca ne gibi aksesuarlar ile evimi renklendirebilirim yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim ?

  1. Dekor Ekranı dedi ki:

   Merhaba, duvar rengi için toprak renk tonlarını kum beji, çakıl taşı, beliz gibi tercih edebilirsiniz.
   >> https://dekorekrani.com/wp-content/uploads/dyo-renk-1.png

   Aksesuar olarak, lambader, yeşil yapraklı bitki, tablo, vazo ve biblo tercih edebilirsiniz. Bu aksesuarları halı, perde ve kırlentler ile aynı renklerde kullanarak renk uyumunu sağlayabilirsiniz.