Modern Ve Küçük Banyo Tasarımları

Banyo tasarımı, ev dekorasyonun bir parçası haline geldi. Modern, şık ve işlevsel banyo dekorasyonları, küçük alanlarda ferah ve geniş bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. Banyolar, genellikle istediğimiz büyüklükte olmuyor. Bunun için en uygun çözüm, banyo alanını geniş gösterecek ve daha kullanışlı hale getirecek tasarımlardır.

Parke Görünümlü Seramik Tasarım

Modern banyo tasarımında, parke görünümlü seramiklere son dönemde sıklıkla yer veriliyor. Banyonun belli bölgesini vurgulamak ve doğal bir hava katmak için tercih ediliyor. Gri ve bej renk seramiklere uyum sağlayan parke ya da ahşap görünümlü seramikler, banyo tasarımlarında yer alıyor. Sade ve minimalist banyolar küçük alanlarda ferah ve şık bir görünüm sağlıyor.

Siyah Çerçeveli Duş Alanları

Modern banyolarda, küvet yerine teknesiz duş alanları tasarımlarda ön plana çıkıyor. Siyah çerçeveli duş alanlarına, aynı renk banyo batarya ve aksesuarları uyum sağlıyor. Modern ve şık banyo görünümleri için sade ve fonksiyonel banyo dekor ürünleri tercih edilmeli…

Beyaz ve Ferah Banyolar

Beyaz renk, dekorasyonda alanı ferah ve geniş gösterir. Bu yüzden sıklıkla dekorasyonda tercih sebebidir. Seramik fayanslar, banyo dekorasyonunda ahşap dolaplarla kullanılıyor. Sade ve doğal banyo havası için spot ve aydınlatma da önemlidir. Çerçevesiz duşakabinler, küçük banyolarda alanın daha büyük görünmesini sağlar. Çerçevesiz duşakabinlerde, genellikle şeffaf camlar tercih edilerek sınırları ortadan kaldırır. Banyo dekorasyonunda, aynalar ortamın havasını değiştiren önemli parçalardır. Oval ve yuvarlak aynalar, küçük banyolarda fazlaca yer alır.

Çamaşır ve Depolama Dolapları İle İşlevsel Banyolar

Küçük alanlarda, depolama dolapları hayat kurtarıcıdır. Çamaşır ve kurutma makineleri için çamaşır odanız bulunmuyorsa çoğunlukla banyoda yer açmanız gerekiyor. Bunun için depolama ve çamaşır makinesi dolapları banyo tasarımına ekleniyor. Yeterli alan yoksa çamaşır makinesi lavabo altındaki dolaba yerleştirilir. Dolapların küçük alanlarda sürgülü olması daha kullanışlı olurken kapaklı dolaplarda tercih ediliyor.

Çamaşır ve kurutma makinesi üst üste konularak depolama dolabı içerisine alınır. Depolama dolapları içerisine banyo temizlik malzemeleri ve havlularına yer verilir. Böylece sade, düzenli ve kullanışlı banyolar elde edilir.

Renkli ve Modern Banyo Tercihi

Banyonuzu modern hale getirmek ve birazda renk katmak istiyorsanız, dolaplar ve ayna duvarları bunun için en uygun seçimlerdir. Seramik yüzeyler ile renkli duvarlar banyonuzun ambiyansını değiştirir.

Banyonuzun ölçüsüne ve şekline en uygun tasarımlarla, küçük alanlarda da ideal ve işlevsel banyolar elde edebilirsiniz. Banyo dekorasyonunuza başlamadan önce her şeyi planlamalı ve istediklerinize karar vermelisiniz. Küçük banyolarda oval tasarımlar kullanışlı olacaktır. Sade ve minimalist banyolar hem daha modern görünür hem de daha kolay temizlenir. Banyolarda aydınlatma, diğer alanlarda olduğu gibi çok önemlidir. Modern ve küçük banyo dekorasyon önerileriyle, size fikir verebildiysek ne mutlu bize !

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın