Duvar Dekorasyon Modelleri

Duvar dekorasyonu mekanın tasarımında tamamlayıcı unsurdur. En iyi koltuk veya yatak odası takımını alsanız bile, duvar dekorasyonu yapmadan dekorasyon için tamam diyemeyiz.

Mekanı ve içerisindeki mobilyaları öne çıkaran duvarda kullanılacak aksesuarlar ve farklı tasarımlardır. Ayrıca renk uyumunu sağlayabilmek içinde duvar dekorasyonunda kullanılacak malzemelere ihtiyaç vardır.

 

 

 

Duvar Dekorasyonunda Kullanılacak Aksesuarlar

Duvar dekorasyonunda kullanılacak aksesuarlar; saat, tablo, çerçeve, tabak, ayna, makrome ürünler, müzik aletleri, dekoratif bir raf olabileceği gibi kurutulmuş sebze bile olabilir.

Dekoratif Aksesuarlar

 

Hatırlarsanız 2019 yılının son aylarında İtalyan heykel sanatçısı Maurizio Cattelan’ın “Komedi” adını verdiği duvara koli bandı ile yapıştırılan muz eseri, Art Basel’in Miami’de düzenlediği sanat fuarında 120 bin dolara satılmıştı. 😊

Duvara Bantlanmış Muz

 

Hep söylediğimiz gibi dekorasyon sizin zevklerinize ve isteklerinize göre şekil alabilir.

 

 

Ev Duvar Dekorasyon Modelleri

Satışa sunulan binlerce dekoratif aksesuar bulmak mümkün. Bu kadar fazla ürünün karşısında insanın kararsız kalması kaçınılmaz oluyor. Peki bu aksesuarlardan hangilerini seçeceğinize ve duvarlarda ne şekilde kullanacağınıza nasıl karar vereceksiniz?

Bu aşamada; duvar dekorasyon modelleri incelemek yeni fikirler edinmenize, ev tipinize uygun dekoratif aksesuarları ve kullanım şekillerini görüp karar vermenize yardımcı olacaktır.

Ev duvar dekorasyon modellerini salon, mutfak, yatak odası, çalışma odası, çocuk odası, banyo ve balkon şeklinde ayırabiliriz.

 

Salon Duvar Dekorasyon Modelleri

Ev içerisinde kullanılacak aksesuarlar genelde yapı olarak benzerdir. Ancak özelde içerik olarak ayrılırlar. Salonda daha şık aksesuarlar kullanılırken, balkonda yada banyoda daha sade aksesuarlar kullanılabilir.

Salon dekorasyonu için fikir verecek duvar dekorasyon modelleri;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

👉 Salon dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”5 Başlıkta Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?” yazımıza bakabilirsiniz.

 

 

Mutfak Duvar Dekorasyon Modelleri

Herkesin karakteri ve zevkleri farklıdır.  Bu farklılıklar dekorasyon tarzlarına da kesin şekilde yansır. Kimi ev sahibi renkli dekorasyonları beğenirken kimide sade dekorasyonları beğenir.

Mutfak duvar dekorasyonunda; mutfak hissini artıracak aksesuarlar yada alan müsaitliğine göre çay sohbeti, kahve keyfi, yemek muhabbetleri yaparken oturma odasında hissi oluşturacak aksesuarlar kullanılabilir.

Mutfak için karar vermenizi sağlayacak duvar dekorasyon modelleri;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

👉 Mutfak dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Mutfak Dekorasyonu İçin 11 Renkli Fikir” yazımıza bakabilirsiniz.

 

 

Yatak Odası Duvar Dekorasyon Modelleri

Dinlenme alanı olan yatak odalarında, sakinleştirici renklerin kullanıldığı duvar dekorasyon modelleri tercih etmek daha doğru olacaktır.

Yatak odası dekorasyonu için önerdiğimiz duvar dekorasyon modelleri;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

👉 Yatak odası dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”En Güzel Örnekler İle Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?” yazımıza bakabilirsiniz.

 

 

Çalışma Odası Duvar Dekorasyon Modelleri

Çalışma odasında; çalışma esnasında dikkati dağıtmayacak, odaklanmayı artıracak ve oda içerisinde çalışma odası hissini artıracak duvar dekorasyonları uygulamak düşünülmelidir.

Çalışma odası için doğru duvar dekorasyon modelleri;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuk Odası Duvar Dekorasyon Modelleri

Çocuk odalarında renkli duvar boyaları, çizgi film karakterli duvar yapıştırmaları, hayvan figürlü duvar aksesuarları kullanabilirsiniz. Son zamanlarda duvar dekorasyonu için trend olan duvar çıtaları çocuk odasına güzel bir hava katacaktır.

Çocuk odası dekorasyonu için renkli duvar dekorasyon modelleri;

 

 

 

 

 

 

 

👉 Çocuk odası dekorasyonu konusunda daha fazla örnek ve tavsiye için ”Birbirinden Güzel Çocuk ve Bebek Odası Dekorasyonu Örnekleri‘ yazımıza bakabilirsiniz.

 

 

Balkon Duvar Dekorasyon Modelleri

Balkon dekorasyonunda ışıklandırma ve raf ağırlıklı duvar dekorasyonları tercih edilmektedir. Farklılık için tablo, ahşap duvar seperatöründe sarmaşık, renkli objeleri yapıştırma fikirlerini düşünebilirsiniz.

Balkon için duvar dekorasyonu modelleri;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

👉 Balkon dekorasyonu konusunda daha fazla örnek ve tavsiye için ”Balkon Dekorasyonu Önerileri ve Örnekleri” yazımıza bakabilirsiniz.

 

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Ev Dekorasyonu” ve farklı ülkelerden ev dekorasyonlarını konu aldığımız ”Ev Turu” kategorilerine bakabilirsiniz.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

7 Başlıkta Salon Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

İç Mimari Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Çöp Şişlerden Geometrik Duvar Dekoru Yapımı

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


“Duvar Dekorasyon Modelleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın