Ev Dekorasyonunda Buz Beyazı Renkleri Kullanımı

Ev dekorasyonunda buz beyazı kullanımı diğer renklerin kullanılması ve evinizin havası ile ilgili ipuçları vermektedir. Buz beyazı özellikle yazlıklarda oldukça fazla tercih edilen bir renktir. Buz beyazı ile sofa renkler kombinlenerek oldukça ferah ve sade alanlar yaratmak mümkündür.

Ev dekorasyonunda yakalanmak istenilen havaya göre farklı renklerin farklı renkler ile kombinlenerek oldukça farklı bir hava yaratmak mümkündür. Buz beyazı rengi duvarda beyaz rengine az miktarda mavi karıştırarak elde edilmesi mümkünken hazır olarak buz beyazı duvar boyası olarak da satılmaktadır. Son zamanlarda mobilya imalatçılarının,  buz rengi mobilya üretimine önem verdiğini gözlemlenmekteyiz.

Duvarda Buz Beyazı Kullanımı 

Ev dekorasyonunda Duvarda buz beyaz rengi kullanımı örneği

Buz beyazlı özellikle Akdeniz stili ev dekore etmeyen isteyen kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilen bir renktir. Buz beyaz evin her odasında kullanılmaya uygun bir renktir. Özellikle sadelikten ve konfordan yana olan kişiler tarafından tercih edilen buz beyazı rengi her zaman en popüler olan duvar boyası olmuştur.

Salonlarda ve yatak odalarında oldukça fazla tercih edilen buz beyazı renk olarak deniz mavisi veya toprak renklerinin açık tonları ile kombinlenir. Duvar rengi evde kullanılacak olan her eşyanın renine karar veren bir renktir. 

Beyaz oldukça yansıtıcı bir renk olduğundan oda içinde kullanılan renkleri yansıtarak o tonlarda görünmektedir. Beyaz duvar boyası ile mavi renk eşyalar tercih ederseniz duvarlarınızın rengi mavi olurken, odada pembe rengin kullanılmasıyla duvarların rengi pembeyi yansıtacağından pembe alt tonlu beyaz gibi görünecektir.

Eğer kahve tonlarında rengi yaygın olarak kullanırsanız beyaz olan duvar boyanız kahverengiyi yansıtacağı için bej gibi görünecektir. Evde buz beyazı kullanmak oldukça aydınlık alanlar elde etmenizi sağlayacaktır. Yatak odasında tercih edilen buz beyazı duvar rengi yatak odasını oldukça aydınlık ve ferah bir görünüm elde etmesini sağlayacaktır.

Dolapların ve depolama alanlarının en sık kullanıldığı yatak odasında dolaplar yüzünden oldukça dar alanlar kalmaktadır. Bu dar alanları en kullanışlı ve geniş göstermek için mutfağa açık renkler tercih edilmelidir. 

Özellikle buz beyaz tercih edeceğiniz duvar rengine uygun olarak beyaz dolap kullanımı ile oldukça ferah alanlar oluşturabilirsiniz. Buz beyazı ile sık tercih edilen Akdeniz stili yaygın olarak kullanılır. Buz beyazı ile kullanacağınız açık renk sofa renklerde toz pembe, bebe mavisi, mint yeşili ile kombinlenen yeşil ile oldukça sıcak bir Akdeniz stilinde yatak odası elde edebilirsiniz.

Evde buz beyazı renk kullanmak odalarda kullanılacak olan eşyaların belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Akdeniz stilinde bir yatak odası kullanmayı tercih etmiyorsanız ya da salonda buz beyazı rengi kullanmak istiyorsanız yine çık tonlarda olacak kahverengi, bej ve gri tercih edilerek oldukça klasik fakat modern rahat ama şık alanlar yaratmanız mümkündür. 

Mobilyalarda Buz Beyazı Kullanımı    

Ev Dekorasyonunda mobilyalarda buz beyazı renkleri kullanımı

Buz beyazı özellikle yatak odası ve salon da kullanılacak olan mobilyalarda alanı daha geniş ve ferah göstermek için tercih edilen bir renktir. Buz beyazı mobilyaları yine buz beyazı duvarlar ile oldukça şık bir görünüm yakalanır buz beyazını sadece mobilyalarda tercih etmek isteyen kişiler ise duvarları grinin açık tonu olan açık taşı rengi ile boyamaları da mümkündür.

Çakıl taşı tercih edilen banyo duvarlarında buz rengi banyo mobilyaları ve koyuya yakın gri rengi olarak tanımlanan antrasit rengi de oldukça uyumlu bir bütünlük yakalanacaktır. Buz beyazı mobilyalar ile kullanılacak olan kahverengi tonlar ile oldukça soft bir salon ya da yatak odası elde edilebilir. 

Mutfakta buz beyazı özellikle mutfak dolaplarında oldukça fazla tercih edilen bir renktir. Mutfak oldukça hareketli bir alandır. tezgah, duvar, fayanslar, dolaplar beyaz eşyalar, küçük ev aletleri mutfağı oldukça karmaşık ve dağınık gösterse de yeter de artar bile bu yüzden mutfakta oldukça az renk kullanılarak oldukça durağan bir mutfak oluşturmanız mümkündür.

Buz beyazı tercih edilen dolaplar yine buz beyazı fayanslar ve ahşap kullanılan yeni nesil tezgahlar ile oldukça sadece ve şık bir görünüm elde edilecektir. Buz beyazı kullanılan fayanslar ile siyah derz kullanılmasıyla oldukça modern bir görünüm elde edilebilir.

Mutfakta kullanılacak olan beyaz eşya renkler ile uyumlu olması için gri yer da siyah tercih edilmesi mutfağın oldukça modern görünmesine yardımcı olacaktır. Buz beyaz renkler ortamı oldukça sakin ve huzurlu yapacaktır. 

Buz beyaz dolap ve fayans kullanılan mutfakta renkli bir duvar kullanmak oldukça modern bir görünümü mutfağa taşıyacaktır. Mutfakta genellikle tek bir duvar boş bırakılmaktadır.

Bu duvarda masanın koyulduğu duvar olmaktadır. Bu duvar oldukça farklı bir renge boyanarak oldukça farklı bir tarz yakalanabilir. Mercan, yeşil, mor renk kullanılarak oldukça sıcak bir ortam yakalanırken, kahverengi, kiremit ve haki kullanılarak oldukça klasik bir mutfak oluşturulabilir. 

Oturma Takımında Buz Beyazı Kullanımı 

Oturma grubunda buz beyazı renk kullanımı örneği

Oturma takımı salon ve oturma odasında en fazla yer kaplayan eşyalardır. Özellikle buz beyazı tercih edilen koltuk takımında birtakım zorluların yaşanması mümkündür. Salonda buz beyazı kullanımı duvar, koltuk takımı ve mobilyalarda özellikle tercih edilen bir renktir.

Buz beyazı koltuk takımı kullanıldığı alanı oldukça geniş ve ferah gösterecektir fakat lekeyi oldukça belli eden buz beyazı koltuk takımında tercih edilecek ise mutlaka leke tutmayan kumaşlardan tercih edilmelidir. Buz beyazı koltuk takımları sofa renkle aile tercih edilmelidir. 

Böylelikle oldukça uyumlu bir ortam elde edilecektir. Buz beyazı ile koyu tonlar kullanılırsa ortam oldukça zıt renkler ile kombinlendiğinden dolayı gözü yoracaktır. Buz beyazı ile toz pembe, mint yeşili, bebe mavisi kombinlenir ise oldukça sıcak bir ortam elde edilecektir.

Buz beyazı oturma grubu kullanmak istiyorsanız, buna uyumlu duvar rengi belirlemek için bu yazımızı inceleyebilirsiniz: https://dekorekrani.com/soru-120-beyaz-koltuklar-ve-mobilyalar-ile-uyumlu-duvar-renkleri/

Genellikle oturma odasında tercih edilen bu renkler, salonda yerini yine oldukça soft olması gereken kahverengi toprak tonlarına, bej rengine bırakmaktadır. Salon daha klasik bir kullanım tercih edildiği için salonda bu renkleri kullanmak oldukça doğru olacaktır. Buz beyazı koltuk takımı tercih edenler buz beyazı, bej veya çakıl taşı duvar rengi tercih etmeleri gerekmektedir.

En önemli püf noktalarından birisi ise evde Buz beyaz rengi kullanmak evi olduğundan daha geniş ve ferah gösterecektir. Özellikle küçük evlerde ya da odalarda tercih eline buz beyaz rengi oldukça huzurlu ve enerjisi yüksek evler sunmaktadır. 

Buz beyaz ile farklı kombinasyonları anlattığımız diğer yazılarımız:

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın