En Doğru Yatak Seçimi Nasıl Yapılır? (2022)

Yatak odalarının elverdiği ölçülerdeki karyolaların tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Çoğu kişi ne zaman yatak alması gerektiği konusunda yatak tavsiyesi almak isteyerek doğru yatak konusunda desteğe ihtiyaç duyar. Yatak almanın inceliklerini bilmek ve yatak önerisi doğrultusunda kendilerine en doğru yatağı seçmek, kişilerin kaliteli bir uyku çekmesini sağlar. Bu noktada; yatak tavsiyesi ve değerlendirmeler için sizler de https://www.esashome.com/en-rahat-10-yatak-tavsiyesi/ sayfasından kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

en-dogru-yatak-secimi-nasil-yapilir-2

Yatak Seçimi Yatak Odası Dekorasyonu ve Ev Dekorasyon Fikirleri Neden Önemlidir?

Yatak tavsiyesi konusunda odanın müsaade ettiği sürece büyük yatakların tercih edilmesi önemli bir konudur. Küçük boyutlu yataklar kişilerin uyku kalitelerini olumsuz bir şekilde etkiler. Kalitesiz yataklar kişilerin uzun vadede bağışıklık sistemlerini de olumsuz bir şekilde etkiler. Bu nedenle doğru yatak seçimine özen gösterilmesi son derece önemlidir.

en-dogru-yatak-secimi-nasil-yapilir-3

Evinizin tarzına uygun modeller arasından da tercih yapabilirsiniz. Yatak önerisi konusunda omurga sağlığını koruyan modellerin tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Bu kapsamda; Esas Home firmasından güvenle yararlanabilirsiniz.

en-dogru-yatak-secimi-nasil-yapilir-4

Yatak Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Omurga bakımından uygun yataklar omurga ve diskler üzerine en az yükü sağlar. Omurgaların gündüz koruduğu normal duruşların uyurken de sağlanması son derece önemlidir. Yatak odası dekorasyonu konusunda yatakların önemi oldukça fazladır.

en-dogru-yatak-secimi-nasil-yapilir-5

Çok yumuşak, esnek ve sert yataklar bir süre sonra normal duruş pozisyonlarının korunmasına engel olur. Bunun yanında diskleri zorlar. Ev dekorasyonu konusunda da yataklar şık bir görünüme sahip olmalıdır. Çok sert ya da çok yumuşak yataklarda omurganın normal duruş pozisyonunu koruması mümkün değildir.

en-dogru-yatak-secimi-nasil-yapilir-6
en-dogru-yatak-secimi-nasil-yapilir-7

Rahatlık

Omurganın normal eğrilikleri korunamadığında bu eğriliklerde artış olur. Bunun yanında günün verimli geçmesi için uyku kalitesi de son derece önemlidir. Uyku kalitesi için de rahat yatak seçmeye özen gösterilmelidir.

Ergonomi

Yatakların omurgayı destekleyen ergonomik yapıya sahip olması önemlidir. Bel omurlarını bir arada tutan bağların aşırı gergin olmaması gerekir. Aksi takdirde omurlar arasında bulunan disklere aşırı yük biner burada bulunan sinirler olumsuz etkilenir.

Materyal

Yatak seçiminde üretildiği malzeme de son derece önemlidir. Doğal materyallerden üretilen yatakların tercih edilmesine özen gösterilmelidir.

Yay Sistemi

Yay sistemlerinin çok yumuşak ya da çok sert olmaması önemli bir konudur. Bu şekilde omurga sağlığı korunmuş olur. Yatak tavsiyesi ile doğru tercihlerin yapılmasına özen gösterilmelidir.

Aşağıdaki videodan yatak seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın