Doğru Yatak Nasıl Olmalı? Yatak Bulma Sistemi

Güzel bir uyku sağlayan ve vücudumuza rahatlık yaşatan en önemli şey yataktır. Son yıllarda uyku teknolojileri konusunda birçok ürün bulunmaktadır.

Yataklarda yay ve dolgu malzemeleri olarak farklı teknolojiler kullanılmaktadır. Bu farklı yaylar, dolgular ve kumaşlar tüketicilerin beğenisine sunulup, beklentiler doğrultusunda en uygun ürünü seçmeleri sağlanır.

Sabah yataktan kalkmak çoğu kişi için zor bir durum. Ancak uykunuzu sağlıklı ve konforlu bir biçimde geçirebilmeniz için yeni yatak teknolojileri geliştiriliyor.

 

Orthopedic Mattress Organic 14" Plush Knife Edge Pillow-Top Double Sided, Full

 

 

”Doğru yatak nasıl olmalı?” sorusunu maddeler halinde cevaplayacak olursak.

  • Kilo ve vücut yapısına uygun olmalıdır.
  • Kilolu kişilerin sert yay sistemine sahip mira-coil yay sistemli yatakları tercih etmesi yatağın kolay bozulmaması için önemlidir. Bu yay sistemi metrekarede 144 kilo yük taşıma kapasitesine sahiptir.
  • Çocuk yatakları için sert yay sistemi tercih edilmemelidir.
  • Hava geçirgen özellik ve sağ sola dönme esnasında dalgalanma olmaması isteniyorsa hibrit yay teknolojisi olan yataklar tercih edilmelidir.
  • Çift taraflı özellik isteniyorsa, serin tutarak yazın terletmeyen, diğer yüzünde ise yün kullanılıp sıcak, rahat bir uyku ortamı sağlayan iceberg teknolojisine sahip yataklar tercih edilmelidir.
  • Ekstra yumuşaklık için lateks pedli yataklar tercih edebilirsiniz. Lateks tamamen doğal, doğadaki bitkilerin sütünden elde edilen köpüksü bir malzeme. Vücudun ağırlığına göre şekil alarak, kan dolaşımını engellemeden uyku konforu için büyük katkı sağlıyor.

 

Memory Foam Mattress Covered In A Soft Aloe Vera Fabric, 6", Twin

 

 

Geliştirilen birçok farklı uyku teknolojisi her kesimden insanın beklentilerini karşılıyor. Kendinize ve ihtiyaçlarınız için en doğru yatağı bulmak için uyku ve rahatlık konusunda uzmanlaşmış satın almayı düşündüğünüz markanın uzmanlarına danışmak ve yatağa mutlaka evde yatacağınız gibi yatarak denemek çok önemlidir.

Bergen King Bed, Cherry

 

Markaların internet sitelerindeki doğru yatak bulma sistemlerini kullanarak da boy, kilo, uyku pozisyonu, yaşınız, yatakta ağrı hissettiğiniz bölgeler, terleme ve alerji şikayetiniz gibi yönlendirmeler ile size önerilen yatakları almayı düşünebilirsiniz.

İnternet sitelerinde doğru yatağı bulmanıza yardımcı olacak sistemi olan firmalar;

Yataş ”Doğru Yatak Bulma” Sistemi:

İdaş ”Sana Uygun Yatak Hangisi” Sistemi:

İstikbal ”Size Uygun Yatak Önerimiz” Sistemi:

 

📺 ”Doğru yatak seçimi nasıl olmalıdır?” sorunuza yanıt olacak Youtube ”MobiyamEvime” kanalına ait videoyu da izleyebilirsiniz.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

En Güzel Örnekler İle Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın