Kitaplık Modelleri

Kitap okumayı sevenler ve öğrencilerin, evlerinin yada odalarının olmazsa olmaz demirbaşı kitaplıktır. Kitapları, defterleri ve benzeri materyalleri organize etmek kitaplığın başlıca işlevidir. Bu başlıca işlevine ek olarak ev dekorasyonu açısında da bir takım işlevleri vardır. Tabii ki dekorasyonda kullanılacak kitaplık modelleri, çalışma odası kitaplıklarından daha estetik olmalıdır. Kitaplığın ev dekorasyonu açısından işlevlerine değinecek olursak..

  • Kitaplık ev dekorasyonunda zaman zaman tamamlayıcı parça görevi görür.
  • Oturma odasında büyük parça eşyaları ve tamamlayıcı (biblo, saat, lambader, tablo vb.) parçaları yerleştirdikten sonra kalan boşluğu kitaplık ile kapatabilirsiniz.
  • Kitaplık yerleştirildiği alanda sadece kitaplar için değil diğer küçük süs eşyalarınız yada işiniz ile ilgili ödülleri sergileyebilmeniz içinde yer açar.
  • Yer tasarrufu sağlamak istediğiniz alanlarda normal kitaplık modellerinden farklı olarak daha estetik modeller ile pratik çözümler yaratabilirsiniz.
  • Kitaplıklar dekorasyonda renk uyumunu sağlamaya yardımcı olur. ( Oturma odası yada odalarda az bulunan renkler ile kombin yaparak renk uyumu yaratılabilir. )
  • Bir kısmı kapaklı kitaplık modelleri, evinizde sık kullanılmayan ama lazım olduğunda da aramak istemediğiniz eşyaların, odanın estetiğini bozmadan yakınınızda saklamanıza imkan tanır.
  • Ayrıca kitaplığın oturma odanızda olması, ana işlevi gereği birkaç tanede olsa kitap koyacağınız için ve bu kitaplarında sürekli gözünüzün önünde olmasında dolayı sizde okuma isteği uyandıracaktır.

Kitaplığın dekorasyon açısından işlevlerinden bahsettik, şimdide kitaplık modellerinden bahsetmek istiyorum. Kitaplıklar artık düz bir şekilde değil, çok daha fazla göze hitap eder, estetik olarak zenginleştirilmiş çeşit çeşit modellerde üretiliyor. Bu durumda sizin istediğiniz, evinize göre olan mutlaka bir kitaplık modeli var demektir. Bende gözüme hoş gelen kitaplık modellerini size de fikir vermesi açısından seçtim. Beğendiğiniz modeli Evidea.com‘ da bulabilirsiniz. Sonraki sayfada ev dekorasyonunda kitaplık kullanımı için örneklere göz atmanızı tavsiye ediyorum…

Ev dekorasyonunda kitaplık modellerini kullanabileceğiniz alanlara örnekler.
Mazzali: "MDay" bookcase / libreria "MDay" . Living area

Mazzali: "M40" wardrobe and bookcase / l'armadio "M40" . Living area

 

Mazzali: "MDay" bookcase / libreria "MDay" . Living area

Mazzali: "Krea" bookcase / libreria "Krea" . Living and office area

Mazzali: MDAY bookcase / libreria. Living area

Mazzali: living

Mazzali: Mday bookcase with Vortex design

LIVING

LIVING

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.