İç Mimari Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Günümüz modern çağında estetiksel açıdan odalarda bulunan duvarların biçim ve fonksiyonları önemlidir. Bunun yanı sıra mekanın kimliğini ve karakterini asıl belirleyen unsurların başında da duvar dekorasyonu gelmektedir.

Yazımızda üzerinde duracağımız duvar dekorasyonu fikirleri estetik ve mimari açıdan sizlere kolaylık sağlayacaktır.

 

 

Duvarlarda Sıcak Renk Kullanarak Mekanı Size Ait Hissedin

Oturma odası veya çalışma odası gibi kullanıcıların yoğun olarak zamanını geçirdiği mekanların duvarlarında kullanılacak sıcak renk, dekorasyonun odadakilere güven ve sahiplik duygusu kazandıracaktır.

Malzeme olarak ahşap dekorasyon malzemesi seçimi hem estetik hem ise mekanda işlevselliği en uygun olan tercihlerden olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğal Taş Kullanarak Mekan Cazibenizi Artırın

Duvar dekorasyonunda doğal taş kullanımı mekanlarda bulunan nemli havanın arınmasına ve doğal izolasyon yalıtım bakımından kışları mekanın sıcak, yazın ise serin ve ferah olmasını sağlar.

Böylelikle mekanda estetik görünümün yanı sıra, doğal izolasyon sayesinde mekanın ısısının kontrolü daima elinizde olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mekan Algınızı Duvar Dekorasyonu İle Yıkın

Duvar elemanı sadece iki farklı mekanı birbirinden ayırmaz. Onun haricinde mekana işlevsellik ve amaç katar.

Uygulayacağınız duvar dekorasyonu ile aynı malzeme ve renk uyumuna sahip mobilya tercih ederek, mekanı bir bütün gibi tasarlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Islak Hacimlerde Sade Duvar Dekorasyonu

Islak hacimlerin kullanıcı kitlesi ve mekanın atmosferinden kaynaklı oluşumundan dolayı hepimiz ferah ve rahat bir yer olmasını isteriz. Bu ferahlık ve rahatlık sade ve estetik duvar dekorasyonlarıyla çok rahat bir şekilde sağlanabilir.

Banyo ve tuvalet mekanlarında kullanılan seramik duvar dekorasyonu mekanın hattını ve atmosferini ferah göstermesinin yanı sıra iç mekanda aydınlık oluşturulmasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

Duvarlarınızı Aydınlatarak Odak Noktası Oluşturun

Aydınlatılacak duvarlar, işlevselliğin bulunduğu alanda veya tasarımsal objenin yakınında olmalıdır.

Böylece kullanıcı dekorasyonun tanımını ve fikrini bu odak yardımıyla anlayıp, mekanın bölgesel alanının daha şık ve konforlu kullanımına imkan tanınacaktır.

Dekorasyon sadece estetik oluşturmak amacıyla yapılmamalı, aynı zamanda önemli bölgeleri belirtmekte de kullanılmalıdır. Böylelikle asıl amacınıza ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Ev Dekorasyonu” ve farklı ülkelerden ev dekorasyonlarını konu aldığımız ”Ev Turu” kategorilerine bakabilirsiniz.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Duvar Dekorasyon Modelleri

7 Başlıkta Salon Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

El Yapımı Ev Dekorasyon Fikirleri

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın