En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

104
A+
A-
En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

Evinizi, ofisinizi ya da herhangi bir mekanı dekorize ederken zaman zaman hataya düşebilirsiniz. Düzen ve dekorasyon duygusu konusunda eksiklikleriniz olabileceği gibi sıkışık bir dekorasyon yapısı da buna neden olabilir. En sık yapılan dekorasyon hataları özelinde neyin doğru, neyin yanlış olduğunu netlik ile ayırabilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için bazı dekorasyon önerileri sıralayacağız.

 

  • Mobilya ile doldurmayın

İyi planlanmış mobilya ve aksesuarlardan oluşan bir dekorasyon yapısı, uygun zemin yapısı ile birleştiğinde rahatlık ve huzur verecektir. Odanız içerisinde hareket edebilecek yeterli boşluk bırakmalısınız. Odanıza girildiğinde sıkışık bir yapı hissedilmemeli. Bu nedenle fazlalıkları mutlaka kaldırmalısınız.

Odanızdaki sıkışıklıklar bazen fazla mobilya ile alakalı olmayabilir. Bu belki de mobilya yerleşiminiz ile alakalıdır. Aşırı bir şekilde döşenen yapılar her zaman küçük ve dar bir görüntü vermektedir. Evinizi satmak isterken dekorasyon yapılanması son derece önemlidir.

 

  • Renk uyumu ve dekorasyona dikkat edin

Pantolonunuz gibi dekorasyonunuzun da evinize uyması gerekir. Odanın dengesiz ve garip görünmemesi için renk uyumuna dikkat etmelisiniz.  Mobilyalarınızı taşımadan ya da yeni mobilya edinmeden önce yükseklik, genişlik ve derinlik gibi kriterlere çok dikkat etmelisiniz. Kanepeler, masalar veya yatakların özelliklerini uydurmalısınız. Yapacağınız kritik bir hata mobilyalarınız ve sizin için çok pahalıya mal olabilir.

 

  • Zayıf aydınlatmanın kurbanı olmayın

Aydınlatma eviniz için anahtar kadar değerlidir. En sık yapılan dekorasyon hataları arasında aydınlatmanın yetersiz olduğu en önemli gelişmedir. Kötü yerleştirilmiş perde ve aksesuarları ışık kaynakları ile kapatmanız mümkün değildir. Doğal ışık kullanmadan yana olursanız dekorasyonunuzu tam anlamıyla tamamlamış sayılabilirsiniz.

Oda ışığınızı aydınlatan birden fazla kaynak olabilir. Gerektiği kadar küçük ve büyük lambalar kullanmaktan çekinmemelisiniz. Aydınlatma konusunda yeterli parlaklığa ulaştığınızın farkına varmalısınız. Dimmerlerin yanı sıra tavan aydınlatmalarına çeşitli takviyeler yapabilirsiniz.

 

  • Boya renklerini öncelik olarak belirleyin

Boya renklerinizi kafanızda tam olarak oluşturduktan sonra mobilya tercihlerinizi yapmalısınız. Duvarlarınızın boyaları tamamlandıktan sonra mobilya tercihi yapmanız daha uygun olacaktır. Aynı zamanda büyük de kolaylığı beraberinde getirecektir. Kanepe ve mobilyalarınızın duvar renkleri ile uyumlu olması dekorasyon adına hata yapma oranınızı bir kat daha aşağıya çekecektir.

Dekor Ekranı
Dekor Ekranı
Dekorekrani.com; Ev Dekorasyonu, İş Yeri ve Bahçe Dekorasyonu için en yeni Dekorasyon Önerileri ve Dekorasyon Örneklerini bulabileceğiniz, dekorasyon konusundaki bilgi kirliliğini gidermek, merak edilenleri dekorasyon tutkunlarına sade ve anlaşılır şekilde aktarmak amacıyla kurulmuş Türkiye’ nin En İyi Dekorasyon Sitesi’ dir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.