En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

Evinizi, ofisinizi ya da herhangi bir mekanı dekorize ederken zaman zaman hataya düşebilirsiniz. Düzen ve dekorasyon duygusu konusunda eksiklikleriniz olabileceği gibi sıkışık bir dekorasyon yapısı da buna neden olabilir. En sık yapılan dekorasyon hataları özelinde neyin doğru, neyin yanlış olduğunu netlik ile ayırabilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için bazı dekorasyon önerileri sıralayacağız.Mobilya İle Doldurmayın

İyi planlanmış mobilya ve aksesuarlardan oluşan bir dekorasyon yapısı, uygun zemin yapısı ile birleştiğinde rahatlık ve huzur verecektir. Odanız içerisinde hareket edebilecek yeterli boşluk bırakmalısınız. Odanıza girildiğinde sıkışık bir yapı hissedilmemeli.

 

  • Fazla olduğunu düşündüğünüz eşyaları mutlaka kaldırmalısınız.

Odanızdaki sıkışıklıklar bazen fazla mobilya ile alakalı olmayabilir. Bu belki de mobilya yerleşimi ile alakalıdır. Aşırı bir şekilde döşenen yapılar her zaman küçük ve dar bir görüntü vermektedir. Evinizi satmak isterken dekorasyon yapılanması son derece önemlidir.

Renk Uyumuna Dikkat Edin

Seçeceğiniz dekorasyonun evinize uygun olması gerekir. Mekanın dengesiz ve garip görünmemesi için renk uyumuna dikkat etmelisiniz. 

Mobilyalarınızı taşımadan ya da yeni mobilya edinmeden önce yükseklik, genişlik ve derinlik gibi kriterlere çok dikkat etmelisiniz. Mobilyalar ve aksesuarların renkleri birbirlerine uyumlu olmalıdır. 

Zayıf Aydınlatmanın Kurbanı Olmayın

Aydınlatma eviniz için anahtar kadar değerlidir. En sık yapılan dekorasyon hataları arasında aydınlatmanın yetersiz olmasıdır.

Kötü yerleştirilmiş perde ve aksesuarları ışık kaynakları ile kapatmanız mümkün değildir. Doğru ışık kaynakları kullanarak dekorasyonunuzu tamamlamış sayılabilirsiniz.

  • Tavan aydınlatmalarına lambader, aplik ve abajurlar ile takviyeler yapabilirsiniz.Boya Renklerini Öncelik Olarak Belirleyin

Boya renklerinizi kafanızda tam olarak oluşturduktan sonra mobilya tercihlerinizi yapmalısınız. Duvarlarınızın boyaları tamamlandıktan sonra mobilya tercihi yapmanız daha uygun olacaktır. Aynı zamanda büyük de kolaylığı beraberinde getirecektir.

Kanepe ve mobilyalarınızın duvar renkleri ile uyumlu olması dekorasyon adına hata yapma oranınızı bir kat daha aşağıya çekecektir.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.