12 Madde İle Ev Dekorasyonu Püf Noktaları

Yazımızda, ev dekorasyonunda işinizi kolaylaştıracak püf noktaları 12 madde üzerinde dekorasyon örnekleri ile açıklayacağız.

 

 

Koltuk Takımı Seçimi ve Araştırması 

Ev dekorasyonu alışverişinizde izleyeceğiniz sıra koltuk takımı, mobilya, halı, perde ve aksesuarlar şeklinde olmalıdır.

Vivense Maria Köşe Koltuk Takımı Renkli

 

📌 Koltuk takımı seçimi için; dekorekrani.com/populer-markalarin-en-sik-kiremit-rengi-koltuk-modelleri  ve bir ziyaretçimizin sorusu üzerine hazırladığımız; dekorekrani.com/soru-74-salon-dekorasyonu-icin-koltuk-takimi-secimi yazılarımıza bakabilirsiniz.

 

Küçük Salonlarda Köşe Koltukları Kullanın

Ev dekorasyonunda ilk olarak odanın boyutlarını bilmek önemlidir. Büyük ve küçük odalarda farklı  bir dekorasyon planlaması yapılmalıdır.

💡  Küçük salonlarda köşe koltuk takımı kullanmak yer tasarrufu yapmanıza imkan tanıyacak ve salonun geniş gözükmesini sağlayacaktır.

 

Küçük Salon Dekorasyonu – Photo by DsousaDesignLook for living room pictures

İhtiyaç Listesi Yapmak İşinizi Kolaylaştırır

Alışverişe gitmeden önce mobilya yerleşim yerlerini belirlemek, ne tarz ürünler istediğinize karar vermek ve bir ihtiyaç listesi size alışveriş esnasında büyük kolaylık sağlayacaktır. 

 

İhtiyaç Listesinde Bulunan Ürünler İçin İnternet Araştırması

Mağaza mağaza gezip yorulmadan önce ihtiyaç listenizde bulunan ürünler için internet araştırması yaparak bulabileceğiniz yerleri öğrenmek işinizi kolaylaştıracaktır.

📌 Dekorasyon alışveriş siteleri için; dekorekrani.com/dekorasyon-uzerine-bloglar-alisveris-siteleri-ve-youtube-kanallari-listesi yazımıza bakabilirsiniz.

 

Mobilyalarda Renk Tonlarının ve Ayak Yapılarının Uyumuna Dikkat Edilmelidir

💡 Tv ünitesi, yemek masası, sandalye, konsol ve orta sehpa tercihlerinde renk tonlarının ve ayak yapılarının birbirleri ile uyumlarına dikkat etmenizi öneririz.

Yemek Odası Takımı – Photo by Urbana15Browse dining room photos

 

Yemek Masası, Sandalye Uyumu – Photo by TAHAR DÉCORDiscover home design design ideas

 

📌 Dekorasyonda renk uyumu konusunda daha fazla bilgi için; dekorekrani.com/dekorasyonda-renk-uyumu-nasil-olmalidir yazımıza bakabilirsiniz.

 

Küçük Odalarda Duvar Boyası Seçimi

Büyük mekanlarda koyu tonlarda duvar ve zemin rengi kullanmak rahatsız edici bir hava oluşturmazken aynı şey küçük odalarda odanın olduğundan daha küçük ve boğucu görünmesine neden olur.

💡 Küçük odalarda bej – kahve ve gri – beyaz renk damlaları tercih edilmelidir. Sadece belirlenecek bir duvar pastel renk tonları ile boyanarak renklendirme yapılabilir.

 

 

 

Yatak Odası Dekorasyonu – Photo by TAHAR DÉCORMore bedroom ideas

Duvarlarda Doğal Taş Uygulaması

Salonda tv ünitesi yerleşimi yapılacak, yatak odasında yatak başlığı arkasındaki duvarlarda doğal taş yada 3 boyutlu panel uygulaması yapılabilir.

 

Yatak Odası Doğal Taş Uygulaması – Photo by Zone 4 Architects, LLCDiscover bedroom design inspiration

 

📌 Doğal taş uygulaması için; dekorekrani.com/dogal-taslar-ve-tas-gorunumlu-paneller yazımıza bakabilirsiniz.

 

Halı ve Fon Perde Renk Uyumu

Halınız, perde ile uyumlu olacak renk tonlarında seçilmelidir. Ayrıca koyu renk zeminde beyaz renk, açık renk zeminde koyu renk ağırlıklı halılar çok şık duracaktır.

Kiremit Buz Mavisi Koltuk Takımı İle Uyumlu Fon Perde Halı Önerisi 2

 

💡 Görselde; bej renk fon perde ve beyaz ağırlıklı bej renk desenli halı uyumunu görebilirsiniz.

✔️ Renklendirme lacivert kırlentler ve yeşil aksesuarlar ile yapılabilir.

 

Halı ve Kırlent Renk Uyumu

💡 Halınız renk tonlarında kırlentler kullanmakta renk uyumu için önemlidir. 

 Aşağıdaki görselde renklendirmenin hardal sarısı halı, kırlentler ve açık yeşil berjer ile yapıldığını görüyoruz.

✔️ Gri koltuk takımı, hardal sarısı halı ile kırlentler ve açık yeşil berjer kullanılan dekorasyon; Gri & Antrasit renk tonlarında fon perde ile tamamlanabilir.

 

📌 Dekorasyon halı renk seçimi için; dekorekrani.com/10-adimda-dekorasyonda-hali-renk-secimi-ve-en-sik-hali-modelleri yazımıza bakabilirsiniz.

 

 

Aydınlatmanın Gücünden Yararlanın

🌟 Mekanda farklı bir atmosfer oluşturmanın yolu aydınlatmadan geçmektedir. Sarkıt, avize, lambader, aplik, abajur ve spot aydınlatma odanın farklı köşelerinde birlikte kullanılabilir. 

 

 

Salon Dekorasyonu Aydınlatma Kullanımı Photo Jurgen Leckie by

 

📌 Dekorasyonda lambader kullanım alanları için; dekorekrani.com/lambader-modelleri-ve-kullanim-alanlari yazımıza bakabilirsiniz.

 

Dekorasyonu Dekoratif Aksesuarlar İle Tamamlayın

Dekoratif aksesuarların mekanda renk uyumunu sağlamada çok faydaları olur. Dekorasyonun en çok tercih edilen püf noktasıdır. Sadece aksesuarları ile mekanda değişim sağlanabilir.

Dekorasyonda Aksesuar Kullanımı – Photo by decor8 holly

 

Dekorasyonda Aksesuar Kullanımı – Photo by decor8 holly

📌 Popüler markaların binlerce dekoratif aksesuar modeli arasından seçip hazırladığımız; dekorekrani.com/evinizi-guzellestirecek-dekoratif-aksesuarlar yazımızda, aradığınız aksesuarları bulabilirsiniz.

 

📺 Sadece aksesuarlar değiştirilerek yapılan 5 farklı yatak odası dekorasyonunu görebileceğiniz örnek video. İzlerken alt yazı seçeneğini kullanabilirsiniz.

 

Pastel Renk Sandalyeler ve Dolap Kapakları İle Mutfak Renklendirme

Mutfakta renkli sandalye ve dolap kapakları ile renklendirme işlemi yapılabilir. Renkli desenli seramikler kullanmakta canlılık ve hareket katabilir.

Renkli Mutfak Dekorasyonu –  Photo by decor8 holly

 

 

📺 Mutfak dekorasyonu için dolap boyama konusunda ilgili videoya bakabilirsiniz.

 

📌 Mutfak dekorasyonu ve mutfak dolap renkleri konusunda detaylı bilgiyi; dekorekrani.com/mutfak-nasil-dekore-edilir  yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Ev Dekorasyonu” kategorimize bakabilirsiniz.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

El Yapımı Ev Dekorasyon Fikirleri

5 Adımda Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


“12 Madde İle Ev Dekorasyonu Püf Noktaları” üzerine bir yorum

Yorum yapın