Dekorasyon Üzerine Bloglar, Alışveriş Siteleri ve Youtube Kanalları Listesi

Dekorasyon üzerine arama yaptığınızda yüzlerce blog, alışveriş siteleri ve Youtube kanalları bulabilirsiniz. Bir çoğu görsel tasarımdan uzak ve sadece reklam amacıyla kurulduğunu hemen hissettirecek kadar sıkıcıdır.

Karşınıza çıkan bilgi içermeyen, kopyala yapıştır içerik üreten, güncelliği takip etmeyen bu mecraların  kullanıcı gözünde hiç bir değeri olmuyor. Yarar sağladıkları da söylenemez.

 

 

Bu şekildeki bloglar, alışveriş siteleri ve Youtube kanalları yanında özgün içerikler üreten, faydalı bilgiler veren ve görsel anlamda tasarımına özen gösterenler ön plana çıkmaktadır.

Dekorasyon konusu yaşamı güzelleştirmek üzerinden değerlendirilebilir. Yaşadığınız, çalıştığınız mekanın göze ve ruha hitap etmesi açısından dekorasyon önem kazanmaktadır. Dekorasyon yapacak kişinin kaygısı da bu olmalıdır. Yaşadığı yeri güzelleştirmek.

Bunun için çok para değil, doğru renk ve doğru eşya seçimi ile evinizi güzelleştirecek dekorasyon önerilerine ihtiyacınız vardır.

Yazımız; bir öz değerlendirme ve dekorasyon üzerine bloglar, alışveriş siteleri ve Youtube kanalları listesi olarak düşünüldü.

 

 

Dekorasyon Blogları

Dekorasyon blogları; bu noktada ön plana çıkarak ihtiyacınız olan dekorasyon fikirleri, dekorasyon önerileri ve örneklerini sizlere sunarak yayın yaparlar. Bir dekorasyon blogu ilk olarak tasarımı ile öne çıkmalıdır. Tasarımı güzel ama içi boş bir blog da hiç bir anlam ifade etmeyeceği için kaliteli ve yararlı olacak bilgi ve görsel materyalleri okuyucularına sunmaya özen göstermelidir.

Dekorekrani.com sitemiz ile bu mantık çerçevesinde 2014 yılından itibaren ev, iş yeri ve bahçe dekorasyonu kategorilerinde yayın yapmaya gayret ediyoruz. Kendi yaşamlarımızda ev dekorasyonu konusunda karşımıza çıkan zorluklardan hareketle halı, perde, avize ve aksesuar konularında parça parça farklı dekorasyon alışveriş sitelerinde bulunan modelleri arayanlar için birleştirmeye çalışıyoruz.

Kendimizi yenilemek, farklı konseptlerde içerikler üretmek için sürekli düşünüyoruz. Ve bu noktada son 1 yılda başladığımız Soru & Cevap sayfamızın dekorasyon konusunda fikir ve öneriye ihtiyacı olan bir çok kişiye yararı dokunduğunu aldığımız geri bildirimlerden söyleyebiliriz.

Yayın hayatımızı sürdürürken karşımıza çıkan dekorasyon üzerine blog, alışveriş siteleri ve Youtube kanallarını takip etmeyi ihmal etmeyerek güncelliği koruma gayretindeyiz.

 • Yayın hayatımız boyunca takip ettiğimiz güncelliğini kaybetmeyen dekorasyon blogları listesi:
 1. Tarz Meselesi – www.tarzmeselesi.net
 2. Zeynep’in Evi – www.zeynepinevi.com
 3. Neşeli Süs Evim – neselisusevim.com
 4. Armut Blog – blog2.armut.com
 5. Koçtaş Blog – blog.koctas.com.tr
 6. LODA – www.loda.com.tr/blog
 7. ELLE DECORATION – www.elledecoration.com.tr
 8. Estetik Ev – estetikev.net

 

 

Dekorasyon Alışveriş Siteleri

Dekorasyon alışveriş siteleri; değişen ihtiyaçlar ve dekorasyon tarzları çerçevesinde müşterilerinin ihtiyacı olan mobilya, ev tekstili, dekoratif aksesuar alanlarında ürünler sunarlar. Bir dekorasyon alışveriş sitesi ziyaretçileri açısından site içi ürün arama konusunda kolay bir tasarıma sahip olmalıdır. Ziyaretçilerinin ilgisini  daha çok çekecek ürünler öne çıkarılarak erişim kolaylığı sağlamalıdır.

Dekorasyon alışverişi konusu meşakkatli bir süreçtir. Acaba koltuk takımına hangi renk/model perde, halı, avize, aksesuar ve benzeri bir çok soru kafa kurcalamaktadır. Dekorasyon alışveriş sitelerinin ziyaretçilerinin aradıkları tarz/renk ürünlere daha kolay ulaşabilmeleri için filtre seçeneklerini doğru ayarlamaları yararlı olur.

 • Yayın hayatımız boyunca takip ettiğimiz, bize soru yönelten ziyaretçilerimize ürün önerilerinde bulunduğumuz dekorasyon alışveriş siteleri listesi:
 1. Vivense www.vivense.com
 2. H&M Home – www2.hm.com/tr_tr/home.html
 3. Tepe Home – www.tepehome.com.tr/
 4. Evidea – www.evidea.com
 5. Koçtaş – www.koctas.com.tr
 6. ENGLISH HOME www.englishhome.com
 7. IKEA – www.ikea.com.tr
 8. Linens – www.linens.com.tr
 9. ZARA HOME – www.zarahome.com/tr
 10. Eperde – www.eperde.com
 11. BONVAGON – www.bonvagon.com
 12. evodeko – www.evodeko.com
 13. PERA BULVARI – www.perabulvari.com
 14. BİEV – www.biev.com.tr
 15. MADAME COCO – www.madamecoco.com

 

Youtube Dekorasyon Kanalları

Video paylaşım sitesi Youtube popülerliğinin ve kullanıcı sayısının artmasıyla yeni/eski bir çok dekorasyon kanalına ev sahipliği yapar hale gelmiştir. Youtube dekorasyon kanallarında öne çıkan konuların başında ev, daire, oda turları gelmektedir. Ev dekorasyonunda dekoratif aksesuar arayışı açısından da kendin yap konulu kanallar ön plana çıkmaktadır. Youtube kanallarının güncelliği koruma ve yüksek çözünürlükte içerik üretmesi takipçileri açısından önemlidir.

 • Yayın hayatımız boyunca takip ettiğimiz güncelliğini kaybetmeyen dekorasyon Youtube kanalları listesi:
 1. Daire
 2. Tarz Meselesi
 3. Duygu’nun DIY Günlüğü
 4. Irem Guzey
 5. İç Mimar Berna
 6. Koçtaş
 7. Mimar Selim Bey
 8. EvimDergisi
 9. Objektif Mimar
 10. Uslu Mimar
 11. Kubilay Sakarya
 12. YAŞAM ALANI
 13. Yaşasın Dekorasyon
 14. House & Home
 15. HouzzTV
 16. Mandaue Foam Home TV

 

Youtube Kendin Yap Kanalları

 • Yayın hayatımız boyunca takip ettiğimiz güncelliğini kaybetmeyen kendin yap Youtube kanalları listesi:
 1. Tülay Alanalp
 2. Burculi
 3. Rölyef Atölye
 4. Karonteyner

 

Takip ettiğiniz dekorasyon blogları, Youtube kanalları ve ürün aldığınız dekorasyon alışveriş sitelerini yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


“Dekorasyon Üzerine Bloglar, Alışveriş Siteleri ve Youtube Kanalları Listesi” üzerine bir yorum

 1. Mutfak, banyo, genç odası, oturma odası ve yatak odası dekorasyonları hakkında bilgi sahibi olmak için sitenizi detaylıca inceledim teşekkürler

  Cevapla

Yorum yapın