Boş Oda Nasıl Değerlendirilir? Boş Oda Dekorasyon Fikirleri

Eviniz çok geniş bir alana sahip yada ihtiyaç fazlası odanız var ve burayı değerlendirmek istiyorsunuz. Peki “Boş oda nasıl değerlendirilir?” sorusunun en doğru cevabı sizce hangisi?

Ev dekorasyonu için her odanın ayrı bir önemi vardır. Ama bazen evin bir odasına isim vermeye kalksanız ne olarak kullanacağınıza karar veremezsiniz. Kafanızı meşgul eden ilk soru “Acaba bu odayı ne odası olarak kullansam?” Boş bir oda nasıl değerlendirilir?

 

 

Evde Boş Oda Nasıl Değerlendirilir?

Evde fazla olan odanızı birden fazla şekilde kullanıma alabilirsiniz. Diğer odalarınızda sıkışıklığı hafifleterek bu odaya ayrı bir olan oluşturabilir ya da bazı özel işlerinize münhasır bir oda olarak da kullanabilirsiniz.

Aslında kafanızda oluşan soruların birçok cevabı var. Ancak sizin için en kullanışlı ve işinize en çok yarayacak olanı bulmak da fayda var. O halde gelin bütün seçenekleri güzelce bir değerlendirelim.

 

 

 

Kiler

Ev ne kadar büyük olursa olsun en büyük sorun depolamadır. Hepimiz “Boş bir odam olsa dolaplı, raflı sistem kursam ortalıkta ne varsa içine koysam.” deriz. İşte boş kalan oda bu depolama ve saklama hayalleri için tam bir kurtarıcı olacaktır. Eski eşyalarınızın, kışlık konservelerin, mevsimlik giysilerin, toplu aldığınız gıda paketlerinin mutfakta ya da diğer odalarda yer etmeden saklandığı bir odanız olsa nasıl güzel olur değil mi?

 

 

 

Çalışma Odası

Çalışanların en büyük sorunu, siz çalışırken evdekilerin odada yaptıkları faaliyetlerin sizin dikkatinizi dağıtmasıdır. Eğer çalışan biriyseniz, boş oda mutlaka sizin olmalı. Çalışırken kendinizi sesten kurtarmanın tam zamanı!

 

 

 

 

Giyinme Odası

Bir evde dağınıklık varsa bu çoğu zaman çamaşır ve giysi depolama eksikliğindendir. Eğer ortalıkta dağınık görüntüyü toplama niyetiniz varsa boş oda bütün giysilerin toplandığı, üzerinizi giyinip çıkartabileceğiniz, ütü yapabileceğiniz bir o da olabilir.

 

 

 

Fitness Odası

Spor yapmayı seviyorsanız, evde boş oda varken neden spora gitmek için yolda vakit harcayasınız. Kurun fitness odanızı evinize istediğiniz zaman spor yaparak huzur bulun.

 

 

 

 

Oyun ve Sinema Odası

Bütün negatif enerjinizi dağıtacağınız bir oda olsun istiyorsunuz, o halde oyun yada sinema odasına ne dersiniz? Şöyle geniş ekran bir televizyon, rahat koltuklar, iyi bir ses sistemi, hatta playstation. Ailenin bütün fertleri için muhteşem bir seçenek olabilir.

 

 

 

Hobi Odası

Resim yapmak, enstrüman çalmak gibi özel ilgileriniz varsa neden size özel bir alan olmasın. ”Boş oda nasıl değerlendirilir?” Sorusuna en güzel cevaplardan birisi de kesinlikle hobi odası olabilir.

 

 

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Giyinme Odası Dekorasyonu

Ev Sinema Odası Örnekleri

Tavan Arası Çatı Katı Yatak Odası Modelleri

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın