Ev Giriş Antre Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonunda giriş bölümü olan antre unutulmaması gereken bir alandır. Güzel bir antre dekorasyonu için kullanılması gereken eşyalar ve aksesuarlar bulunmaktadır. Yazımızda; kare, dar, lüks ve geniş antre dekorasyonu fikirleri için kullanacağınız eşyalar, aksesuarlar ve renk önerilerinden bahsedeceğiz.

 

 

Kare Antre Dekorasyonu

Antre dekorasyonu fikirlerinin bize göre en rahat şekilde uygulama alanı bulduğu antre biçimi karedir. Kare biçiminde antre dekore ederken dresuar, portmanto, duvar askısı yada ayaklı askılık, puf yada benç, ayna ve aksesuarlar uygun boyutlarda uyumlu bir düzende yerleştirilebilir.

Duvar rengi salon duvar renkleri ile aynı yada yakın tonların içerisinde olduğu duvar kağıtları kullanılabilir. Beyaz – gri veya bej – kahve renk damlasında bulunan renklerin ferah bir görünüm sağladığını söyleyebiliriz. Eklektik ve renkli bir görünüm için duvar kağıdı kullanımında birde tablo kullanarak karışık bir görüntü ortaya çıkarmaktan sakınmalısınız.

Kare antre dekorasyonunda kare yada dikdörtgen çerçeveli bir ayna daha simetrik olacaktır. Yuvarlak çerçeveli aynada tercih edilebilir.  Halı tercihi tamamen size kalmış. Renkli tarzda bir antre dekorasyonu ise halı yerine sade bir jüt kilim ile renk dengesini sağlayabilirsiniz.

Kare antre dekorasyonu için size fikir verecek aşağıdaki örneklerde aradığınız modeli bulacağınızı düşünüyoruz.

 

 

 

 

 

Pencere ayna modeli son dönemde popüler olan bir dekorasyon aksesuarı olarak kaşımıza çıkmaktadır. Antre dekorasyonuna kullanımına panjurlu şekilde güzel bir örnek. Antrede panjursuz pencere ayna kullanımı örneğini yazımızda devamında bulabilirsiniz.

 

 

Dar Antre Dekorasyonu

Dar formdaki antre dekorasyonunda büyük ebatlı eşyalardan uzak durmak en doğru seçim olacaktır. Duvar renkleri öncelikle gri – beyaz renk damlası yada bej – kahve renk damlasından seçilmelidir. Renklendirme orta boy bir yağlı boya tablo ve aksesuarlar ile sağlanabilir. Halı beyaz, kemik yada açık gri ağırlıklı üzerinde aksesuarlar için seçilen renklerde desenli tercih edilebilir.

Boy aynası yada yuvarlak çerçeveli ayna, duvara sabit askılık ve küçük ebatlarda bir ayakkabılık yada IKEA’da rahatlıkla bulabileceğiniz ayakkabılık özellikli dresuar kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lüks Antre Dekorasyonu

Lüks antre dekorasyonu denince kaliteli ahşap, gümüş yada altın kaplama yapıda dresuar, çağdaş bir ayna, şık bir vazo, modern aydınlatmalar akla gelmektedir. Lüks antre dekorasyonunda kullanılacak eşyalar özel işçilik ürünü olmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geniş Antre Dekorasyonu

Geniş bir antrede portmanto, dresuar, puf yada benç, ayna ve aksesuarlar rahatça kullanılabilir. Geniş bir antreye sahip yeni yapılan evlerin çoğunda duvar içerisine gizlenmiş portmanto bulunmaktadır. Kendinden portmanto yapılı bir evin antresini dekore edecekseniz ihtiyacınız olan dekorasyon tarzınıza ve zevkinize göre bir dresuar, puf yada benç, ayna ile aksesuarlar olacaktır. Seçimlerinizde size fikir verecek geniş antre dekorasyonu örnekleri;

 

 

 

 

 

 

Ev giriş antre dekorasyonu için fikir verecek diğer örnekler;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Ev Dekorasyonu” ve farklı ülkelerden ev dekorasyonlarını konu aldığımız ”Ev Turu” kategorilerine bakabilirsiniz.

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Son Dönemde İlgi Çeken Yeni Ev Dekorasyon Fikirleri

El Yapımı Ev Dekorasyon Fikirleri

En Çok Tercih Edilen Dekoratif Aksesuarlar

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın