Evdeki Kusurları Kapatmanın Yolları

Herkes evinin güzel olmasını ister. Dekorasyonda bir evin kullanışlı olması ve göze hoş gelmesi için gereklidir. Ama dekorasyon için her zaman maddi durumunuz müsait olmayabilir. Bu durumda da ufak rötuşlar yaparak evinizin göze hoş gelmesini sağlayabilirsiniz. İlk olarak evdeki kusurlardan bahsedelim. Bunlar; ortalıkta duran elektronik eşyaların kabloları, duvardaki prizler, çamaşır sepeti, evcil hayvan besliyorsanız, hayvanlarınızın yemek kapları yada yataklarının ortalıkta durması, kapılarınızın boyalarının dökülmesi, buzdolabınızın evinize hiç uymayan rengi vb. sayabileceğimiz birçok kusur evi çirkin göstermektedir. Bu kusurları gidermekte, birazcık yaratıcılıkla, düşünüldüğünden daha kolay ve basittir.

Örnek verecek olursak duvardaki eskimiş prizleri kapatmak için üzerine bir tablo asabilir veya dekoratif kapaklar yapabilirsiniz. Kabloları gizlemek içinde evinizdeki renk uyumunu gözeterek boyayabilir veya bir kutunun içine gizleyebilirsiniz. Boyası dökülen kapılarınıza da boş bir vaktinizde boya ile yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Diğer fikirler için örnek fotoğraflara göz atmanızı tavsiye ederiz.Aydınlatma ile birçok kusuru kolaylıkla gizleyebilirsiniz.

 

Yeşil Yapraklı Bitki ve Renkli Çiçekler

🌵 Dekoratif aksesuarlar içerisinde değerlendirebileceğimiz renkli çiçeklerin canlılık, yeşil yapraklı bitkilerin sakinlik etkisini hissetmek oldukça kolay. Üstelik mekandaki birçok kusuru da kapatacaktır.

Sandalyeleri Renklendirin

🎈 Mutfak dekorasyonunda renk uyumu ve hızlı bir değişim için sandalyeleri renklendirebilirsiniz.

 

Ana Giriş Kapısı Dekorasyon Fikirleri

Ana giriş kapılarında özellikle dikkat edilmesi gereken husus dağınık, bakımsız ve ihmal edilmiş bir görüntüye sahip olmamasıdır. Evinize gelenlerin ilk gördüğü ve dikkat ettiği alandır. O yüzden hakkınızdaki ilk izlenimin olumlu olması açısından temiz, ferah ve bakımlı olması en önemli kıstastır. Bunu sağlayabilmek için de evinize ve zevkinize uygun renkte bir kapı seçebilir yada mevcut kapınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Sonrasında ise kapının detaylarını kontrast oluşturacak renklerden seçebilirsiniz.

 

Antreye Özen Gösterin

Antrede dresuar, portmanto, duvar askısı yada ayaklı askılık, puf yada benç, ayna ve aksesuarlar uygun boyutlarda uyumlu bir düzende yerleştirilebilir. Duvar rengi salon duvar renkleri ile aynı yada yakın tonların içerisinde olduğu duvar kağıtları kullanılabilir. Böylece birçok kusuru kapatabilirsiniz.

 

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın