Model Ev Dekorasyonu

Dekorasyonla ilgili birçok yazı yazdım ve örnekler verdim. Kendimi tekrar etmek istemediğim içinde farklı yöntemler geliştirmeye çalışıyorum. Bu yüzden dekorasyon örnekleri yerine Model Evler hazırlayarak, dekorasyon konusunda araştırma yapanlara faydalı olmaya çalışacağım.  Bu yazımda, yeni tarzımın ilki olarak Dekorasyonda bilmeniz gerekenleri örnekler yardımıyla 3+1 yaklaşık olarak 130-140 M2′ den oluşan Model Ev tasarlayacağım. Zamanla; 1+1 stüdyo daireler, 2+1 daireler, 4+1 daireler, dubleks, tribleks ve müstakil ev dekorasyonu modellerini de sizlerle paylaşacağım.

Model evimizin salonunda;

Koyu renk zemin, tv ünitesi, sehpalar ve koltukların iskelet rengi aynı tonlarda tercih edilmiş. Bu koyu renklere karşılık salonun boğulmaması için açık renk duvar boyası, krem renk üçlü ve ikili koltuklar, tekrar krem tonlarda perde ve halı kullanılmış.

 

 

 

Odaya biraz canlılık katması içinde tekli koltuklar, yastıklar ve tv ünitesindeki bazı objeler renkli tonda seçilmiş.

 

 

Tavandaki aydınlatma ise salonumuza farklı bir hava katıp, daha da güzelleştirmiş.

Evimizin holünde ilk göze çarpan duvardaki doğal ahşap süslemesi oluyor ve aydınlatmada girişte farklı bir hava yaratıyor. Koyu renk ahşap mobilya ve laminat ağırlıklı olan dairemizde, açık renk duvar rengi ve persian kırmızısı halı renk uyumunu sağlıyor. Ahşap süsleme yerine siz portmanto koymayı tercih edebilirsiniz. Benim önerim ise bu hoş görüntüyü bozmayacak şekilde tahtaların üzerine uygun askılıklar monte etmeniz olacaktır.

Evimizin salonu ve holdeki ahşap yoğunluğu yatak odasında da kendini açık mor nevresim takımı ve açık mor halı ile uyum içinde gösteriyor.

 

Perdelerin altınımsı rengide odaya canlılık katıyor.

Çocuklar hayatlarımıza renk kattıkları gibi odaları da, ahşap tonların ağırlıkta olduğu model evimize renk katıyor.

 

Kahve rengi mutfak dolapları evimizin tamamlayıcı bir parçası olacaktır. Mutfakta zemini açık tonda fayans tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Son olarak evimizin banyosunda da kahve tonlara ağırlık vererek, bütün bir evde renk uyumunu ve bütünlüğünü sağlayıp dekorasyonu bitiriyoruz. Geriye kişisel eşyalarınızı yerleştirmek, duvarlara tablo, saat asmak ve masaların, sehpaların üzerine zevkinize göre biblolar yerleştirmek kalıyor.

 

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın