Soru 22: Perde Halı ve Niş Boyası Renk Seçimleri

Bir takipçimiz tarafından gönderilen perde,halı ve niş boyası renk seçimleri başlıklı sorunun metni:

Soru:

Koltuklarımı sipariş verdim fotoğraftaki renkler aynısı gelecek. Perde mi nasıl ne renk seçeceğime karar veremedim. Odamı yeniliyorum hangi tonlarda fon hangi tonlarda tül nasıl
ortadan açılan mı yoksa sade uzun yere kadar olanlardan mı? Niş yaptırdım ünite olarak içini ne renk yapsam uyum sağlar yaldızlı yapmak istiyorum inci serilerden ne renk yapsam daha çok uyum sağlar, çok uğraştım çok araştırdım ama çok kararsızım lütfen acillll yardım istiyorum..
Dekor Ekranı:

Merhaba, ilk olarak perde seçiminiz konusunda fikir sunacak olursak; evinizin camları  tam boy olması sebebiyle yere kadar uzanan ve koltuk takımınız ile uyum sağlayacak en doğru renk olduğunu düşündüğümüz beyaz tül perde tercih edebilirsiniz.

Fon perde olarak da antrasit renk olduğunu fotoğraftan gördüğümüz kadarıyla, koltuğunuz renginde füme tonlarında yada 3.bir renk katmak istiyorum derseniz koyu yeşil renk fon perde tercih etmenizi öneririz.

Niş çalışmanız iç rengini de tercih edeceğiniz fon perde rengine göre seçmeniz daha doğru olacaktır. Bu durumda Füme fon perde seçtiğinizi düşünürsek; yaldızlı boya olarak tabir ettiğiniz Filli Boya Alpina Serisi İnci Doku renk kartelasındaki ‘gümüş’  yada ‘V-1’ renklerini kullanabilir,

Koyu yeşil fon perde tercih ederseniz de aynı karteladaki  ‘B-4’ rengini kullanabilirsiniz.

 

Halınızı her iki durumda da yeşil- kiremit – kemik tonlarında tercih edebilirsiniz. Halı içi bazı modeller ekliyorum. Daha fazla model bakmak isterseniz ‘ En Çok Tercih Edilen Modern Halı Modelleri ‘ yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sorunuz Mu Var?

Sizde sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuda  Soru & Cevap sayfamızdan bize iletebilirsiniz. Bir önceki yazımızda; ‘ Su Yeşili Koltuk Takımı İle Uyumlu Fon Perde Halı ve Aksesuar ‘ önerilerini bulabilirsiniz. Bol dekorlu günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.