Evlerde Bitki Dekorasyonu İçin 5 Fikir

Yaşadığımız son yıllar hayatımızı kökünden değiştirdi. Bir yılı aşkındır kendi yuvalarımızdayız. Bu süreçte doğayı evlerimize taşıdık.  Yaşadıklarımız bize toprağın ve doğanın önemini bir kez daha gösterdi. Toprağa hasret kaldığımız bugünlerde, evlerimizde kendi doğamızı yaratmaya başladık. Biz de sizin için öne çıkan  fikirlerinden beşini derledik.

Duvar Raflarından Sarkan Sarmaşıklar

 

 

Bitki Köşeleri

Oturma odanızın bir köşesini bitkilere ayırmaya ne dersiniz.bitkilerin arkasına koyacağınız büyük bir ayna hem odanıza derinlik katacak hemde bitkilerinizle güzel bir uyum oluşturacaktır.  Bitkilerinizin aralarına koyacağınız farklı boyutlardaki dekoratif mumlar hygge(Danimarkalıların mutlu yaşam sanatı) bir ortam oluşturmanızı sağlıcaktır.

 

 

 

 

Yatak Odalarını Yeşillendirin

Areka, aloe vera, aşk merdiveni, yelken çiçeği, kurdele çiçeği gibi bitkiler kullanın. Bu bitkiler hem odanızın havasını temizleyecek hem de yeşilin rahatlatıcı etkisini odanıza taşıyacaktır.

Avizelerde Yeşil

Masaların üzerinde bulunan uzun avizelerinize koyacağınız sarmaşık veya aşk merdiveni odanızı bir anda bambaşka bir dünyaya dönüştürecektir.

 

Balkonlar Çiçek Bahçesi

Ahşap raflara sırasıyla koyacağınız bitkilerle balkonlarınızı bahçeye dönüştürebilirsiniz.

 

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın