Son Dönemde İlgi Çeken Yeni Ev Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon, insanın yaşam alanlarını düzenleme ihtiyacının bir sonucudur. Yaşadığımız alanların bizim için huzur bulduğumuz, keyifli vakitler harcadığımız mekanlar olmasını isteriz. Bu gereksinimler de bizi bu alanlarda düzenlemeler yapmaya yönlendirir. Dekorasyonu şekillendiren unsur insan beğenileri ve ihtiyaçlarıdır.

Yaşam alanlarımızda yeni dekorasyon fikirlerini uygulamak için çeşitli sebeplerimiz olabilir. Küçük bir alanı işlevsel ve güzel hale getirmek istediğimizde pratik bazı yöntemlerle bunu gerçekleştirebiliriz. Bazen de günlük moda trendleri için yeni dekorasyon fikirleri uygulamak isteriz.

Yaşam alanlarınızı modaya uygun şekilde güzelleştirmek istiyorsanız, son dönemde ilgi çeken yeni ev dekorasyon fikirlerinden bahsedeceğiz.

 

 

 

Duvar Örtüleri

Duvar dekorasyonunda tablo, çerçeve gibi dekorlardan sıkıldıysanız duvar örtüleri yeni ev dekorasyon fikirleri arasında işinize yarayacaktır.

WALLHANG – Coffee Duvar Örtüsü – Kaynak: www.trendyol.com/wallhang/coffee-duvar-ortusu-i-minimal-wall-tapestry-i-150-cm-x-130-cm-p-40574936

 

Makrome Duvar Süsleri ve Saksılıklar

Yeni ev dekorasyon fikirleri arasında makrome duvar süsleri ile makrome saksılıklarda bulunmakta. Kendin yap çalışması ile yapabileceğiniz gibi el emeği ile yapanlardan da satın alıp dekorasyonda kullanabilirsiniz.

Salonda Makrome Duvar Süsü Kullanımı – Photo by Böho diseñoSearch living room design ideas

 

Galia Tasarım – Makrome Saksılık -Kaynak: www.trendyol.com/galia-tasarim/makrome-saksilik-p-41254972

 

 

Hasır Sarkıt Lambalar

Kullanıldıkları mekanda yazlık bir hava estirip, şık bir görüntü vermektedirler. Yeni ev dekorasyon fikirleri arasında aydınlatma seçimlerinizde göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

Salon Hasır Sarkıt Avize Kullanımı – Photo by The Design VillaBrowse living room photos

 

Yatak Odası Hasır Sarkıt Avize Kullanımı – Photo by Rachel Loewen PhotographyDiscover bedroom design ideas

 

Mutfak Hasır Sarkıt Avize Kullanımı – Photo by PelusaStudioLook for kitchen design inspiration

 

Puflar

Renkli puflar ile evinize renk katabilirsiniz. Özellikle aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz puf modeli en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Vivense – Minola Puf Petrol Yeşili Kaynak: www.vivense.com/minola-puf-petrol-yesili-modeli.html

 

 

Pencere Aynalar

Aynaların mekana derinlik hissi katması, ışık dağılımında yansıtma özelliği ile etkili olması yanında dekoratif pencere aynaları düşünmenizi öneririz.

Vivense – Window Duvar Aynası – Kaynak: www.vivense.com/window-duvar-aynasi-modeli.html

 

Acapulco Sandalyeler

Özellikle balkon dekorasyonunda yeni ev dekorasyon fikirleri arasında ön planda olan acapulco sandalyeler, salon ve yatak odası dekorasyonlarında da kullanılabilir.

Sandalye Online – Acapulco Tasarım Sandalye Hasır İpli – Kaynak: www.trendyol.com/sandalye-online/acapulco-tasarim-sandalye-hasir-ipli-p-39156148

 

 

Saksı Standları

Bu sıralar çok sık karşımıza çıkan saksı standları antre, balkon, salon ve yatak odası dekorasyonlarında ahşap, siyah ve beyaz renk kullanımları ile yeni ev dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır.

Çiçek Sepeti – Metal Siyah Dekoratif Ayaklı Saksı – Kaynak: www.ciceksepeti.com/metal-siyah-dekoratif-ayakli-saksi-ferforje-ayakli-25×64-cm-saksi-kc636852

 

Tedarikcenter – Ahşap Saksı Standı – Kaynak: www.trendyol.com/tedarikcenter/saksilik-ahsap-cicek-standi-ahsap-ciceklik-p-41689919

 

The Mia – Bakır Kaplama Çiçeklik – Kaynak: www.trendyol.com/the-mia/bakir-kaplama-ciceklik-ayakli-27-cm-p-3177561

 

 

Salıncak Hamaklar

Size rahat hissettirip, keyif verecek salıncak hamaklar yeni ev dekorasyon fikirlerinden biri olarak konfor arayanların tercih etmesini öneriyoruz.

Vivense – Fındık Salıncak – Kaynak: www.vivense.com/findik-salincak-modeli.html

 

 

Doğal Ahşap Orta Sehpalar

Salon dekorasyonuna doğal bir görünüm kazandıracak, ahşap orta sehpalar yeni ev dekorasyon fikirleri arasında.

 

Dekoratif Ahşap Merdivenler

Banyo dekorasyonunda havluluk, oda dekorasyonunda raf yada nasıl isterseniz o şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla ev dekorasyon fikirleri için; ”Ev Dekorasyonu” ve farklı ülkelerden ev dekorasyonlarını konu aldığımız ”Ev Turu” kategorilerine bakabilirsiniz.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

En Güzel Ev Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri

El Yapımı Ev Dekorasyon Fikirleri

Evinizi Renklendirecek Renkli Dekorasyon Fikirleri

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın