Sürgülü Dolap Modelleri

Değişen trendler mobilya tasarımlarına da yansımaktadır. Alandan kazandıran işlevsel mobilya tasarımlarına her gün bir yenisi daha ekleniyor. Yatak odası dolap seçimlerinde de işlevsel özellikleri bakımından öne çıkan sürgülü dolap modelleri öne çıkıyor. Kapaklı modellerin yerini alan bu dolaplar kullanım alanlarından tasarruf etmek isteyenler için pratik çözümler sunmaktadır.

 

 

Sürgülü Dolap Kullanmanın Avantajları

Tasarım, işlevsellik, farklı alanlara mükemmel uyum sağlayan bu modeller kullanım alanlarında farklı avantajlar oluşturmaktadır. Öne çıkan avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Dar alanlarda açılma esnasında eşyalara çarpma ihtimali ortadan kalkar.
  • Pratik bir şekilde açılıp kapanmasının yanında dolap kapaklarının açılırken çıkardığı gıcırtı da bu modellerde yaşanmaz.
  • Desensiz düz sürgü kapılı modellerle kapı ve plaka uyumları yakalayabilir, yatak odalarında göz alıcı bir güzellik elde edilebilir.
Doğtaş – Mayer 2 Kapılı Sürgülü Dolap 1

 

 

Sürgülü Dolap Modellerinde Renk Seçimi

Sürgülü dolaplar adını çalışma sistemlerinden alır. Odanızın genişliğine, kullanım ihtiyaçlarınızı, odanızın şekline, tarzınıza ve bütçenize uygun seçimler yapmanız önemlidir. Renk seçimleri tarzınız ile doğru orantılıdır. Ancak son dönemlerin en trend renkleri beyaz, ekru gibi açık renk tonlarıdır. Beyaz renk farklı renklerle mükemmel kombinler oluşturur. Bu nedenle de tercih edilebilir. Beyaz renk dışında farklı tonlarda ahşap renklerle beyaz renk uyumları da modern ve sade kombinasyonlar oluşturur.

Ahşap açık kahve renk tonunda modeller pastel tonlarda nevresimler ile hoş bir bütünlük oluşturabilir. Daha koyu tonlarda ahşap modeller ise turkuaz aksesuarlar ile estetik uyum yakalayabilir. Ceviz- Beyaz renk uyumu da her dekorasyon ile uyumlu olabilecek bir seçenektir. Mobilyalarda kullanılan ayna detayları da tasarım olarak şık bir kullanım oluşturmasının yanında renk kombinasyonlarını şık uyumlu bir şekilde bütünleştirmektedir. Modellerde sade ahşap renklerde tasarımlar seçildiğinde kapakların biri cam, biri ahşap olduğunda doku ve renk uyumu sağlanabilir.

Kelebek Mobilya – Cara Sürgülü Dolap Ceviz 1

 

Sürgülü Dolap Modelleri Fiyat Aralıkları

Dolap modellerinin boyutları fiyat aralıklarını belirleyen ana unsur olmaktadır. Çekmeceler, bölmeler, askılık alanları fiyat aralıkların değişmesinde etkili olacaktır. Tasarımlarda kullanılan mobilyanın kalitesi ve farklı aksesuar kullanımlar da fiyatları artırır. Sürgülü dolap modelleri galerimizde en ucuzu 600 TL ve en pahalısı 5850 TL olmak üzere değişen fiyatlarda modelleri inceleyebilirsiniz.

 

 

Sürgülü Dolap Modelleri Fotoğraf Galerisi

 

Kaynak:

  • www.kelebek.com
  • www.koctas.com.tr
  • www.vivense.com
  • www.dogtas.com

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, diğer dolap modelleri için ”Mobilya Modelleri” ve ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Ev Dekorasyonu” kategorilerine bakabilirsiniz.

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yatak Odası Dolap Modelleri

Soru 103: Siyah Ferforje Yatak Başlığı İle Uyumlu Komodin ve Dolap Önerileri

En Güzel Örnekler İle Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın