Yatak Odası Dolap Modelleri

Dinlenme ve uyku alanı olan yatak odaları aynı zamanda kişisel eşyalarınızın konumlandırıldığı alandır. Ölçülerine bakılırsa yatak odası takımları içinde en çok yer kaplayan mobilya yatak odası dolaplarıdır.

Yatak odası için dolap alırken odanın büyüklüğü, diğer mobilyalarla renk uyumu, tarzımıza hitap etmesi ve fiyat aralıklarını baz alarak ihtiyaçlarımızı birebir karşılayan yatak odası dolap modelleri arasından seçimler yapmaktayız.

Seçeceğimiz dolap modellerindeki artan işlevsel özellikler ve detaylar fiyat aralıklarının değişmesine neden olacaktır. Ebat genişliği, modellerde kullanılan aksesuarlar, kalite gibi özellikler fiyatlarda etkili olan diğer kriterler arasında yer alır.

 

 

 

Yatak Odası Büyüklüğüne Göre Dolap Seçimi

Dolap seçimi yapmadan önce yatak odanızın ölçülerini hesaplamanız ve dolabın hangi alanda konumlandırılacağının belirlenmesi çok önemlidir. Alan olarak ebatları geniş bir oda için seçilen modellerin konumlandırılması zor olmaz. Ancak modern mimari anlayışı ile gittikçe küçülen ev planlamaları büyük ebattaki dolaplar için zorlayıcı durumlar ortaya çıkarabilir. Alanınızı verimli bir şekilde kullanmak için sürgülü modeller daha işlevsel olacaktır. Özellikle dar alanlarda kabalık ve sıkışık görünüm bu modellerle ortadan kaldırılabilir.

 

Dekorasyonu Tamamlayacak Yatak Odası Dolap Renkleri

Renk seçimi tarzınız ile doğrudan bağlantılıdır. Ancak odanız güneş ışığından fazla yararlanmıyor ise açık tonlarda renkler seçmeniz önerilir. Özellikle beyaz renkli mobilya seçimi ile her tonda farklı renklerle uyumlu kombinasyonlar elde edebilirsiniz. Yatak odası dinlenme alanı olduğu için daha çok açık renkler önerilir. Ancak kendi tarzınıza göre daha doğal bir görünüm oluşturan ahşap renk tonları ya da daha modern bir kombinasyon için gri, siyah gibi renk tonları da tercih edilebilir. Her renk tarzınıza ve kullanım alanlarınıza farklı bir anlam katabilir. Bu nedenle uyumlu renk tonları ile istediğiniz estetik uyumu elde edebilirsiniz.

 

 

Tarzınıza Uygun Yatak Odası Dolap Modelleri

Yatak odası dolap modelleri arasında seçim yaparken yaşam tarzınıza uygun tasarımlar seçmek uyumlu kombinler oluşturur. Yatak ve komodinlerle estetik bir bütünlük yakalayabilmek için mobilya uyumlarına dikkat edilmelidir. Modern, klasik, country, avangart, kargılı, vintage ya da spor tarzlara özel gardırop modelleri bulunmaktadır.

Tarzınıza uygun dolap seçimi için şu püf noktalarına dikkat edebilirsiniz.

  • İki kapılı modeller arasında seçimler yaparak yalın bir tasarım tercih edebilir, geniş iç hacimleri ile pek çok kıyafet ve eşya muhafazası ile verimli kullanımlar elde edebilirsiniz.
  • Dar odalarda yüksek gardıroplar seçmek daha fazla depolama alanı sağlar.
  • Ayna detayları mevcut alanı daha ferah ve geniş bir atmosfere çevirmenize yardımcı olur.
  • Gardıropların raf ve askı sayısının yeterli olması kadar çekmece sayılarının da yeterli olması, eşyalarınızın yerleşiminde verimli kullanım alanları açar.
  • Gardırop içinde ışıklandırmalar olması kullanım açısından fayda sağlar.

 

 

Yatak Odası Dolap Modelleri Galerisi

Birbirinden şık yatak odası dolap modelleri galerimiz beğeneceğinizi düşündüğümüz popüler markalara ait dolap modelleri ile oluşturuldu.

 

Kaynak:

  • www.ikea.com.tr
  • www.koctas.com.tr
  • www.vivense.com

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, diğer dolap modelleri için ”Mobilya Modelleri” ve ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Ev Dekorasyonu” kategorilerine bakabilirsiniz.

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sürgülü Dolap Modelleri

Soru 103: Siyah Ferforje Yatak Başlığı İle Uyumlu Komodin ve Dolap Önerileri

En Güzel Örnekler İle Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


“Yatak Odası Dolap Modelleri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın