Dar Dikdörtgen Yatak Odası Dekorasyonu

Birbirinden güzel, şık ve uygulanacakları ortama ferahlık katacak 20 farklı dar, dikdörtgen yatak odası dekorasyonu fikrini sizler için hazırladık.

 

Yatak Odanızda Ferah Alanlar Oluşturun!

Dar alanları değerlendirmede lüks bir kombine ne dersiniz. Beyazın ferahlık ve aydınlık verici aurası dikdörtgen yatak odanızı sarsın.

Kısa ve geniş yatak kombini dar alanların kurtarıcısı olabilir. Karşı duvara sabitlenecek televizyon ile yerden tasarruf ederken eğlenceli programları da takip edebilirsiniz.

 

Akıllı Işıklandırma Sistemiyle Alanı Genişletin

Yatak odanızın farklı noktalarına gizlenen led ışıklar dar alanların boğucu havasından uzak kalarak şık ve romantik bir ortam oluşturmanızı sağlayacaktır.

Özellikle baza başları yada dolap köşelerine yapılan ışıklandırma dar yatak odasını ferahlatacaktır.

 

 

Bölümlü Pencereler İle Odanızı Ferahlatın

Günümüzde özellikle tek camlı pencere yerine çok bölmeli ve bir duvarı kaplayacak boyutlardaki pencere dizaynı yatak odası dekorasyonunda tercih edilmektedir.

Dar alanlarda gün ışığından daha fazla istifade edebilmeyi sağlarken istenen ferahlık hissini de sizlere sunacaktır.

 

Boydan Boya Camlar İle Daha Çok Işık Alın

Uzun süredir popüler olan ve genellikle yüksek katlı binaların yatak odalarında tercih edilen boydan boya camlar ile kapalı bir alanda sıkışma hissini yok edebilirsiniz.

Dar, dikdörtgen yatak odalarında tercih edilmeye başlanan bu konsepti çok seveceksiniz.

 

Gömülen ve Işıklandırılan Dolap Düzeni

Alçıpan adı verilen duvar içi gömme sistemlerine uygun olan tasarım, bulunulan mekanı oldukça şık gösterecektir.

Yerden tasarruf etmeyi sağlarken dar odanıza genişlik hissi katacak ışıklandırmalar ile canlı bir mekan oluşturabilirsiniz.

 

Yatak Arkası Gömme Raf

Yatak odanız dar, dikdörtgen ise oldukça ideal bir tasarım olan yatak arkası gömme rafları kullanabilirsiniz. Günlük okumalarınızı yatak odasında yapmak ve bir kütüphaneye yer bulamıyorsanız hem şık hem de pratik bir çözüm olacaktır.

Yatağınızın arka duvarına gömülen raflar ile istediğiniz süslemeleri yapabilir, kişisel kütüphanenizi oluşturabilirsiniz.

 

 

Kendinize Mini Alanlar Oluşturun

Oldukça şık, rahat bir görünüm sunan ve zor geçen bir günün sonunda dinlenme alanı olabilecek mini özel yer minderleri ile oluşturacağınız alanlar oluşturabilirsiniz.

 

Akıllı Raflar İle Yerden Tasarruf Edin

Yatak başınızda duran şık ve kullanışlı asma raf sistemleri ile yaşam alanınızı kişiselleştirip, yerden tasarruf edebilirsiniz.

 

Pencere Kenarı Çekmeceli Yatak İle Yer Elde Edin

Dar, dikdörtgen yatak odası dekorasyonu için oldukça şık bir konfor alanı yaratmak sizin elinizde. İster okuma ister dinlenme alanı. Tamamen huzur vadeden pencere kenarı kullanışlı yataklar ile yer elde edebilirsiniz.

 

Renkler  İle Canlılık Katın

Renkli duvar kağıtları ve yatak örtüleri ile ortama canlılık katabilirsiniz.

 

 

Güzel Bir Dar Yatak Odası Konsepti

Gösterişten uzak ve sade bir yatak odası konsepti dar alanlar için daha uygun olacaktır.

 

Duvar İçi Gömme Aksesuar Alanları İle Şıklık Kazanın

Yatağınızın hemen arkasında yer alan bölmeli dolap ve çoklu raf sistemi dar yatak odası dekorasyonu için genişletici olacak ve hoş bir görüntü sunacaktır.

 

Yeni Sistem Yatak Odası Dolapları

Artık eski tip geniş ve odayı boğan gardıroplar yerine daha az alanı kaplayan yeni sistem dolaplar tercih edilmekte.

 

Oval Çalışma Masaları

Dikdörtgen yatak odalarında boşluk oluşan duvar köşelerinde oval şekilde çalışma masası yada dolaplar ortamı daha işlevsel kullanma imkanı sağlayacaktır.

 

 

Yeni Sistem Sürgü Kapılı Dolaplar

Dar, dikdörtgen yatak odalarının kurtarıcısı sürgü kapılı dolaplar olabilir. Dolap sınırları dışına taşarak çarptığımız kulplar böylece olmayacaktır.

Son zamanlarda tasarımları hem şık hem de kullanışlı olan uzun ve sürgülü dolaplar işlevsellik sağlamanın en doğru yolu.

 

Gömülü Yatak Sistemi

Son zamanların trendi duvara gömülü açılıp kapanabilen yataklar ile odanızı dekore edebilirsiniz. İstendiği zaman gömülü olan duvardan açılarak yatağa dönüşen eğlenceli bu yatak odası dekorasyonu fikri sizinde hoşunuza gidecektir.

 

Duvara Yaslanmış Yatak Yerleşimi

Dar, dikdörtgen yatak odalarında büyük alan ortaya çıkarmak için yatak yerleşimi duvara yaslanacak şekilde yapılabilir.

 

Dekoratif Çalışma Alanı

Özellikle çocuk odaları için tasarlanmış olan bu görüntüyü yetişkin yatak odaları içinde düşünebilirsiniz.

Kolonlar arasında duvar içine gömülerek oluşturulan mini çalışma alanları ile dar yatak odalarında işlevsel bir kullanım imkanı bulabilirsiniz.

 

Harika Bir Çocuk Odası

Son dönemlerde sık kullanılan baza altı baza sistemi ile dar çocuk odalarında yerden tasarruf etmek isteyenlere büyük avantaj.

İki çocuklu aileler için iyi bir fırsat olan baza sistemi, yatak yanında sağ ve sol kısımlarında oluşturulan çekmece alanları ile dar odaları işlevsel hale dönüştürecektir.

 

 

Ranzada Yeni Bir Çağ

Çok çocuklu ailelerin tercih edilebilecekleri dar odaların kurtarıcısı bir tasarım ”çok katlı ranza sistemi”. Dar alanları en iyi şekilde değerlendirmeye yarayacaktır.

 

Göz atmak isteyenler için daha fazla dar yatak odası dekorasyon örnekleri;

 

 

 

 

 

 

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Ev Dekorasyonu” ve farklı ülkelerden ev dekorasyonlarını konu aldığımız ”Ev Turu” kategorilerine bakabilirsiniz.

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

En Güzel Örnekler İle Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

13 M2 Yatak Odası Dekorasyonu (Video)

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın