Küçük Dükkan Nasıl Büyük Gösterilir? Dükkan Dekorasyonu Önerileri

Ticaret noktalarının dönüm noktalarından birisi olan dükkanlarda kullanıcının rahat ve sirkülasyon akışının akıcı bir şekilde sağlanabilmesi için raf düzeni, kasa ve depo bağlantılarının düzenli kurgulanması gereklidir. ”Küçük dükkan nasıl büyük gösterilir?” sorusu altında dükkan mekanının ne gibi dekorasyon çeşitliliğiyle alansal hacimden fazlalık kazanılacağını anlatacağız.

 

 

Birden Fazla Ayna Kullanarak Işık Yansımasından Yararlanın

Birçoğumuz mağazalara gittiğimizde bazı mağazalarda oldukça ferah hissederken bazı mağazalarda içimizin bunaldığını ve sıkıldığını hissederiz. Bunun en önemli nedenlerinden birisi aynaların mekânsal alana göre orantılı olarak konumlandırılması ile alakalıdır. Aynalar hem mekanı kendi içerisinde yansıtıcı etkiye sahip olması hem ise ışığı yansıtıcı özelliğe ışığın mekan içinde emilmesini büyük oranda engeller.

Soyunma Odası - 1 / Majidi Konağı Eklektik Giyinme Odası Sia Moore Archıtecture Interıor Desıgn Eklektik Masif Ahşap Rengarenk

 

Ask Design and Build Modern

 

VIENNA FLAGSHIP COFFEE SHOP Modern Bar & Kulüpler Studioapart Interior & Product design Barcelona Modern

 

Interiors - Airvoizz Store - Coimbatore. Modern Çalışma Odası Maran Design Modern Metal

 

 

Ara Panel ve Duvar Bağlantılarını Yıkın

Mekan içerisinde alanın büyük gözükmesini sağlamak için mevcut mağaza içerisinde ara panellerle bölmelendirme ve duvarlar ile kullanıcı akışını kesecek elemanları yok ederek mağazayı tek düze hale getirin. Bunun en önemli faydası insan fizyolojik yapısının alansal bölmelendirme sistemine uygun olmaması ve mekan içerisinde özgürce gezme isteğiyle bağlantılıdır.

Endüstriyel Oturma Odası Studio ro+ca Endüstriyel

 

hysenbergh GmbH | Raumkonzepte Duesseldorf Endüstriyel

 

hysenbergh GmbH | Raumkonzepte Duesseldorf Endüstriyel

 

hysenbergh GmbH | Raumkonzepte Duesseldorf Endüstriyel

 

GID│GOLDMANN-INTERIOR-DESIGN - Innenarchitekt in Sehnde Modern

 

M&M STUDIO Modern

 

M&M STUDIO Endüstriyel

 

MARIA QUATTRINA Modern

 

 

Açık Renk Kullanımının Etkisini Aydınlatma Sisteminde Kurgulayın

Mağazalarda açık renk kullanımı ürün ve pazarlama sisteminin en önemli etkilerinden birisidir. Öyledir ki açık renk mağaza içerisinde ürünlerin daha yalın, sade ve doğru biçimde gözükmesini sağlayarak raflar arasında kolaylıkla kontrast yoğunluğunu sağlayabilmesidir. Koyu renk tonlarının seçimi genellikle kıyafet mağazalarında kullanılsa bile bu koyu ton kullanımı genellikle aydınlatmada tercih edilir. Bunun nedeni ise sarı ve işlevsel tonların kıyafet üzerinde yanıltıcı etkiye sahip olmasıdır. Mimari açıdan alandan tasarruf isteyen her işletme sahibi açık renk tonlarında mekanın yansımasından faydalanarak ürün kalitesini ve boşluğun duvar ve döşeme sisteminden yansımasını istemektedir.

Team One Interior Design Endüstriyel İşlenmiş Ahşap Şeffaf

 

Minimalist Çalışma Odası Espacio Arquitectura Minimalist Masif Ahşap Rengarenk

 

Abu Dhabi’de çiçekçi dükkânı iç dekorasyonu Algedra Interior Design Modern

 

DITTEL ARCHITEKTEN GMBH Modern

 

DITTEL ARCHITEKTEN GMBH Modern

 

Minimalist Dekorasyon Malzemeleri Tercih Edin

Dükkan içerisinde alandan kazanmak dekorasyonla daha da ilgi çekici hale gelmektedir. Bunun en önemli nedeni kullanıcıların dükkan içerisinde oturacakları mobilya malzemeleri, duvar dekorasyonları, raf ve türev malzemeler alan içerisinde sade ve ince çizgileri sahip ana hat barındıracak malzemeler olmalıdır. Kullanıcı ergonomik yapısından ödün vermeyen rahat bir stil tercihi oluşturarak katlanabilir, raylı ve sürdürülebilir malzeme kullanımı sizlere avantaj sağlayacaktır.

• Londra’da Defne Pizza Shop Kuca İnterior Design & Art Eklektik

 

Modern Giyinme Odası Riskalla & Mueller Arquitetura e Interiores Modern

 

Minimalist Giyinme Odası Giovani Design Studio Minimalist

 

Modern Duvar & Zemin Tecnografica Modern

 

Studio Lotus

 

Interior-Commercial Concetto Design Co Modern

 

 

Açık ve Kot Farkından Maksimum Yararlanılacak Tavana Montelenmiş Raf Sistemleri Kullanın

Hiçbir dükkan içerisinde kullanıcı ve işlevsellik amacı güden firmalar kapalı bir raf, dolap sistemi tercih etmezler. Bunun en önemli nedeni kapakların dükkan içerisinde müşteriye zorluk çıkartabilmesi ortam mekanizmasını yoğunlaştırması ve ürün şeffaflığı konusunda önümüze büyük bir set çekmesinden kaynaklanmaktadır. Raflar olabildiğince şeffaf ve tamamen ürünün yerleştirilebileceği minimalist bir tasarımda olmalı bunun yanı sıra dükkanın mevcut yükseklik kotundan maksimum faydalanabilmek ve hacim kullanımını yataydan düşey sisteme taşımak için dolap ve raf sistemlerini tavan yüksekliğine sabitleyerek ince hatlar ile ürünlerin sunum ve tanıtımları mekan içerisinde büyük farklar yaratacaktır.

ibedi laboratorio di architettura Modern Beton

 

Soyunma Odası - 2 / Majidi Konağı Eklektik Giyinme Odası Sia Moore Archıtecture Interıor Desıgn Eklektik Masif Ahşap Rengarenk

 

Ask Design and Build Modern

 

Ask Design and Build Modern

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İş Yeri Dekorasyonu Örnekleri

İş Yeri Dekorasyonu Önerileri ve Renklerin Etkisi

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın