Kapı Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonunda hemen hemen her şeyin uyum içerisinde olmasına özen gösteriyoruz. Duvarların ne renk olacağı, nasıl bir desen kullanılacağı, yerlerin hangi materyalden olacağı, renginin ne olacağı gibi. Ancak bununla beraber gözden kaçan yada yeterince önem verilmeyen önemli bir alan daha var ki bu alan aslında evlerimizin olmazsa olmaz bir parçası olan kapılar. Hem evin giriş kapısına hem de iç kapılarına yeterince özen gösterildiği takdirde evimizin bütünlüğü sağlanmış ve kaliteli bir görünüm elde edilmiş olacaktır.

Özellikle bir evin giriş kapısının o evde yaşayanlar hakkında ki ilk izlenim açısından oldukça önemli ipuçları taşıdığı düşünülmektedir. Bu nedenle ilk olarak işe kapımızın önünde yer alan ayakkabıları kaldırmakla başlamak en iyisi olacaktır. Yazımızın devamında ise birçok kapı dekorasyon fikirleri için örnekler vereceğiz. Sizin için uygun olanı seçip evinizde uyguladığınız takdirde evinizin ne kadar farklı bir havaya büründüğünü sizlerde göreceksiniz.

 

 

Ana Giriş Kapısı Dekorasyon Fikirleri

Ana giriş kapılarında özellikle dikkat edilmesi gereken husus dağınık, bakımsız ve ihmal edilmiş bir görüntüye sahip olmamasıdır. Evinize gelenlerin ilk gördüğü ve dikkat ettiği alandır. O yüzden hakkınızdaki ilk izlenimin olumlu olması açısından temiz, ferah ve bakımlı olması en önemli kıstastır. Birçoğumuzun ana giriş kapısı bu özellikleri sahiptir. Ancak bundan daha fazlasını istiyorsanız ana giriş kapınıza bir karakter kazandırmanız gerekir.

Bunu sağlayabilmek için de evinize ve zevkinize uygun renkte bir kapı seçebilir yada mevcut kapınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Sonrasında ise kapının detaylarını kontrast oluşturacak renklerden seçebilirsiniz. Örneğin koyu renkli bir kapı seçtiniz. Bunu ferah hale getirmek için kontrast oluşturacak renklerde kapı tokmağını ve diğer detaylarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda kapı girişine birkaç bitki de koyarak giriş alanınızı daha fazla kişiselleştirebilirsiniz. Şayet canlı çiçek tercih etmiyorsanız yapay bitkiyle de aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Tercih ederseniz aydınlatma da ekleyerek farklı bir kimlik kazandırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

📺 Çelik kapı boyama konusunda Youtube ”Koçtaş” kanalına ait videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

İç Kapı Dekorasyon Fikirleri

Evin bir diğer ihmal edilen, yeterli önemi görmeyen alanı da iç kapılardır. İç kapılara hak ettikleri değerin verilmesi evin uyumunu arttırmakla kalmayıp daha kaliteli bir görünüme sahip olmalarını sağlayacaktır. Bunun yapılabilmesi esasında çok zor değildir. Şayet mevcut kapılarınızı kullanmak istiyorsanız bunu farklı yollarla sağlayabilirsiniz. Dilerseniz rengini değiştirebilir, parça kumaşlarla kaplayıp farklı desen ve form kazandırabilir, kağıtla kaplayabilir ya da stencil çalışmaları yaparak desen oluşturabilirsiniz.

Fakat kapıları tamamen değiştirmek isterseniz de modası asla geçmeyen ahşap kapıları tercih edebilirsiniz. İster ham form da isterseniz de daha farklı renklere boyanmış halini kullanmak mümkündür. Evinizin tarzına uygun olarak klasik, vintage, rustik, country, oymalı gibi tarzda olan kapılardan birini seçebilirsiniz. Aynı zamanda son zamanlarda sıkça tercih edilen bir yöntem olan ikinci el kapıları da alıp yeniden bir ruh kazandırarak evinizin tarzına uygun bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuk Odası ve Mutfak Kapısı İçin Dekorasyon Fikirleri

Son zamanlarda çocuk odalarında ve mutfak kapılarında kullanılan kara tahta uygulamasını yaparak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Böylece çocuklarınıza resim yapmaları yada yazı yazmaları açısından da alan sağlamış olursunuz Çocuk odası kapısı için masa tenisi masasına dönüşebilen kapı gibi fikirleri de düşünebilirsiniz. Mobilyalarınız sade renklerde ise daha canlı renkler tercih ederek ortama hareket katabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

PingPong Door

 

 

 

 

 

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Ev Dekorasyonu” ve farklı ülkelerden ev dekorasyonlarını konu aldığımız ”Ev Turu” kategorilerine bakabilirsiniz.

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Son Dönemde İlgi Çeken Yeni Ev Dekorasyon Fikirleri

El Yapımı Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Giriş Antre Dekorasyon Fikirleri

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın