2021 Salon Takımı Modelleri

Mobilya sektörünün baş tacı konumundaki salon takımları; modelleri, tarzı, yenilikleri, kullanım biçimleri ve teknoloji çağı ile birlikte daha estetik, daha konforlu bir hale geldi. Her kesime, her yaş grubuna hitap eden sektör gün geçtikçe yenileniyor.

Güncel Salon Takımları

Salon takımlarında farklı modeller bir arada kullanılmaya başlandı. Buda klasik, şık ve spor gibi birçok tarzın bir arada kullanılmasıyla yeni bir tarz ve mekandaki sıkıcı bütünlüğü olumlu yönde değiştirdi.

Eski takımların dönüştürülerek tekrar kullanılması da güncelleşti. Takımın, kumaş yüzeyleri isteğe göre farklı kumaş türleriyle yenilendi. Takımın ana hat yerleri farklı renklere bürünerek de salon tazelenebilir.

Takım Tercihlerimiz Nasıl Olmalı?

Mekanın büyüklüğüne dikkat ederek takım seçilmeli. Örneğin; odanızdan büyük olan bir salon takımı mekanı basık, bunaltıcı, dağınık ve dar gösterecektir.

Mekanı ferahlatacak renkler seçilmelidir. Hane sayısına uygun takımlar seçilmeli. Örnekle anlatacak olursak 9 kişilik bir aile 7 kişilik bir takım seçmemelidir. Takımlar estetik olmasının yanı sıra konforlu ve dayanıklı olmalıdır. Kendimizi psikolojik olarak iyi hissettiğimiz ve ortak kullanımda olduğu için ortak karar verilmiş bir ürün seçilmelidir.

 

Yaşam Alanlarımız (Salon) Nasıl Olmalı?

Salonlar, evimizin en önemli alanıdır bu yüzden yaşam alanına deriz. Çünkü bizim yaşamımızın büyük bölümü burada geçer. Evdeki her bireyin ortak alanı olan bu alanda sohbet, dinlenme, buluşma, oturma, misafir ağırlama gibi bütün etkinlikler yapılır.

Yaşam alanımızı güzelleştirmek için bazı detaylara dikkat edilmelidir;

  • Ortak kullanıma olanak sağlamalı.
  • Mekanı ferahlatacak tonlar ve canlandırıcı aksesuarlar kullanılmalı.
  • Mekanda kullanılacak renkler tamamen aynı tonlarda olup mekanı boğmamalı.(örneğin; duvarlar, salon takımı, halı ve perde renklerle bütünleşerek bunaltıcı bir alan oluşturabilir.)
  • Alanın büyüklüğü ve genişliği ile orantılı ürünler kullanılmalı.

Salon Takım Bütçeleri

Evimizin eşsiz ve vazgeçilmez köşesi için her bütçeye uygun takım çeşitleri bulunuyor. Bütçeye uygun takım seçerken kullanım süresi de göz önüne alınmalıdır. Her kaliteye, renk seçeneğine ve modellere ulaşabilir. İsteğe göre tasarımda değişiklikler yapılabilir. Farklı tasarımları bir arada kullanılarak tasarımda değişiklikler yapılabilir. Mekan tasarımı her bütçeye göre şekillenebilir. Önemli olan mekanda bütünlüğü yakalayabilmek.

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, diğer koltuk takımı modelleri için ”Mobilya Modelleri” ve ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Ev Dekorasyonu” kategorilerine bakabilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

2021 Moda Koltuk Renkleri

2021 Oturma Odası Modelleri

Harika Salon Tasarımları için 5 Dekorasyon fikri

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın