Kiri Belli Etmeyen Koltuk Renkleri 

Işıltılı ve göze güzel gelen bir evin dikkat çekici noktası tertemiz koltuk yüzeyleridir. Bu noktada kiri belli etmeyen koltuk renkleri tercih etmek temiz bir görüntü konusunda işinizi daha kolay hale getirecektir.

 

 

 

 

Dekorasyonuna hayran kaldığımız evlere baktığımızda aslında temiz ve ferah duruşu bizi etkiler. Tertemiz bir koltuk yüzeyini gördüğümüzde nasıl bu kadar temiz kaldığını ya da temiz göründüğünü düşünmeyen yoktur değil mi?

 

Başarılı ev dekorasyon çalışmalarında en önemli püf noktalardan birisi elbette uzun vadede bu ışıltılı görünümü muhafaza etmektir. Koltuk renkleri için yapılacak seçim dekorasyon çalışmasında uzun soluklu bir başarıyı da beraberinde getirir. Çünkü kiri belli etmeyen yüzeyler daima ev sahipleri için ekstra mutluluk sebebi olacaktır.

 

Alan içerisinde yer alan toz ve kir en aza indirgense bile kumaşın rengi en ufak kiri dahi açığa vurabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için özellikle koltuk renkleri seçiminde dikkat edilmelidir. Her ne kadar moda renkler tercih edilecek olsa da trendler içerisinde toz ve kiri en az belli eden tonların seçilmesi gereklidir.

Peki, kiri belli etmeyen koltuk döşemeleri seçiminde hangi renkler tercih edilmeli? Kiri belli etmeyen renkler hangileridir?

 

 

Gri Renkli Koltuk Takımları

Gri koltuk takımları kir belli etme noktasında en tedbirli renk grubu diyebiliriz. Gri rengin tozu örtmesi ya da belli etmemesi koltuk döşemelerinde en çok tercih edilen renk olmasına sebep olmaktadır. Tabi bunun yanında her renk mobilya ve duvar rengi ile şık dekorasyona uyması da kiri belli etmeme noktasında en destekleyici özellik olarak karşımıza çıkar.

 

 

Kahverengi Koltuk Takımları

Koltuk renkleri seçiminde direkt kahve tonlar keskin çizgide tercih edilmemelidir. Koyu kahve tonlarda kir hemen belli olurken açık kahve tonlar da lekelerin koyu şekilde görünmesine sebep olmaktadır. Hal böyle olunca en başarılı renk seçimi orta tonda bir kahve rengi ile yapılabilmektedir. Bu sayede orta kahve tonlarında bir koltuk rengi daima kiri hapsedecek ve belli etmeyecektir.

 

 

 

Mavi Renkli Koltuk Takımları

Mavi tonları koltuklarda kiri belli etme noktasında en riskli grup olarak karşımıza çıkarlar. Açık ya da koyu mavi renkler lekenin döşemede yayılmış görüntüsü ile kendisini belli eder. Aynı zamanda tozu da açıkça göze çarpacaktır. Ancak lacivert rengin siyaha kaçan tonlarında koltuk renkleri leke görünmemesi noktasında bir adım daha verimli olacaktır.

 

 

Yeşil Renkli Koltuk Takımları

Yeşil rengin koyu tonları kiri belli etmeme noktasında yardımcı olacak bir diğer renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 

Krem Renkli Koltuk Takımları

Krem renkli koltuk takımı seçimi ev sahipleri için ferah bir dekorasyon sunsa da kiri belli etme noktasında isabetsiz bir seçim olacaktır. Toz belli etmeyen koltuk renkleri içerisinde değerlendirebiliriz.

 

 

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

2021 Moda Koltuk Renkleri

Oturma Odasında Hangi Renkler Kullanılmalı?

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın