Sade Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Oturma odası için sade tarzda dekorasyon seviyor ve kalabalık bir oda yerine rahat bir alan oluşturmak istiyorsanız, en güzel örnekler ile sade oturma odası dekorasyonu önerilerimize bakabilirsiniz.

 

 

 

Az Eşya Çok Sadelik

Oturma odası dekorasyonu yaparken ne kadar fazla eşyanız olursa o kadar sadelikten uzaklaşırsınız.

Çok fazla aksesuar ya da kalabalık görüntüye neden olacak sehpa, sandalye gibi eşyalarla odanızı doldurursanız bir süre sonra odanız size boğucu gelecektir.

 

Sade Renklerin Asaleti

Sade bir oturma odası hayal ediyorsanız duvarlardan eşyalarınıza kadar her alanın sade renk tonlardan seçilmesi önemli konulardan olacaktır.

Genellikle mobilyalarda gri, bej, krem renkleri, aksesuarlarda siyah, beyaz, kahverengi renklerini kullanabilirsiniz.

 

Eğer biraz daha hareketli ancak sadeliğini bozmayan bir oturma odası düşünüyorsanız soft renkler dediğimiz açık pembe, mor, turkuaz gibi renklerde kullanılabilir.

 

Ufak Dokunuşlarla Hareketlendirin

Dekorasyonda bütün parçaları tek renk tonundan seçmişseniz ve biraz hareketlendirme ihtiyacı duyuyorsanız koltuk renkleri ile uyumlu renkli desenli kırlentler alabilirsiniz.

 

Duvarlarınıza birkaç tablo asabilir yada halınızı renkli desenli seçebilirsiniz.

 

 

 

Uyumlu Renkler Kullanın

Oturma odanızı sade bir şekilde dekore ederken renk seçiminde zıt renkler değil uyumlu renk tonları ile hazırlamanız gerekir.

Zıt tonlar oturma odanızda karmaşık bir hava estirebilir ve bir süre sonra yorucu bir atmosfer oluşturabilir.

 

Koltuklarınızı seçtiğiniz  renk tonunun en açık halini duvarlarda ve yine koltuk renginizin en koyu tonunu halınızda kullanarak ortamda muhteşem bir denge oluşturabilirsiniz.

 

Aydınlatmanızı Doğru Seçin

Aydınlatma olarak mümkün olduğunca beyaz ışık kullanmaya çalışın. Odanızı ufak led lambalar ile aydınlatma konusunda destekleyebilirsiniz.

 

Özel Aksesuarlar Kullanın

Sizi yansıtan ve gördüğünüzde mutlu olacağınız aksesuarlar seçebilirsiniz.

Oturma odanıza her girdiğinizde sizi rahatlatacak bir tablo,biblo yada bitkiler ile bu alanda oldukça sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

 

 

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için ”Ev Dekorasyonu” ve farklı ülkelerden ev dekorasyonlarını konu aldığımız ”Ev Turu” kategorilerine bakabilirsiniz.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

2021 Moda Koltuk Renkleri

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın