Dekorasyonu İle Büyüleyen En Güzel Oteller

Şehirlerin yoğun temposundan kaçmak isteyenler için dekorasyonu ile büyüleyen en güzel otelleri bulmak zor olduğu kadar çok da önemlidir. Çünkü insan bir otele dinlenip, tatil yapmak için gittiğinde kendini evinde hissetmek yerine, kendini farklı, huzurlu bir yerde hissetmek ister.

Yorucu şehir yaşamından bir günde olsa kaçıp rahatlamak isteyen bir kişi için konaklayacağı en güzel oteli seçmek esas konudur.

Peki en güzel oteli seçerken insan neye dikkat ediyor. Şuan bir dekorasyon sitesinde olduğunuzu hatırlayıp ve konu başlığımızdan hareketle tahmin etmişsinizdir.

En güzel otellerin seçiminde kendimize pay çıkarıyoruz ve kriterin; otelin dekorasyonu olduğunu iddia ediyoruz. Evet, otel dekorasyonu tatil için yer arayan kişiler açısından konaklama fiyatından bile daha önemlidir.

Kişi, tercih yaparken önce tasarıma ve dekorasyona daha sonra sunulan imkanlara bakar ve fiyat- yarar analizi ile karar verir.

Bu yazımızı hem otel işletmesi sahibi, hemde tatil için konaklayacak en güzel otelleri arayan kişiler okuyacağını düşünerek hazırlayıp, bilgiler vermek istiyoruz.

 

 

Otel Dekorasyonu İçin Dış Görünüş Önemlidir

Öyle bir otel dekorasyonu yapmalısınız ki konaklama yeri arayan kişi dışarından bakınca etkilenmeli. Otelin dış görünüşünde ne tür bir tasarım kullanacağınıza karar verirken, bulunduğunuz yerin yöresel ve turistik yapısına uygun bir model tercih edebilirsiniz.

Örneğin; orman ve göl tatili tercih noktasında bir otelde dış tasarım ve iç dekorasyonda ahşap, doğal taş gibi malzemelerin ön planda olması beklenebilir.

Bu açıdan, en güzel oteller için ilk önerimiz:

 

Bolu Abant Gölü Tabiat Parkı ”Yeşil Ev”

Yeşil Ev,  Abant’ın eşsiz doğasına uygun, birbirinden farklı dekorasyon formlarında dizayn edilmiş huzur verici bir tatil mekanı.

Masal Ev, Hayal Ev, Uykucunun Evi, Utangaç Ev, Neşeli Ev gibi on farklı isimde, uygun aksesuarlar ile dekore edilmiş odaları bulunan bu yer, otel dekorasyonu için fikir ve huzurlu bir tatile konaklayacak yer arayanlara örnek olabilir.

 

 

Otel Dekorasyonunda Odaların Şehrin Dokusuna Uygunluğu

Tarihi bir seyahat planı içerisinde olan kişi, ziyaret edeceği yerde şehrin dokusuna uygun, tarihine yolculuk edebileceği tasarım ve dekorasyona sahip bir otelde konaklamak isteyecektir. Bu açıdan şehrin tarihi dokusuna uygun bir otel dekorasyonu daha etkili olur.

Örnek olarak, Kapadokya ve Safranbolu ele alalım.

Biri; peribacaları, yeraltı şehirleri ile ünlü mimari yapısında kayaların içerisi oyularak ve kesme taşlar ile oluşturulan evlerin hakim olduğu esrarengiz, sessiz bir şehir.

Diğer tarafta ahşap ustalığının ön planda olduğu tarihi evleri ile ünlü huzur verici bir şehir.

İki kente de iş ziyareti dışında gelen her kim olursa olsun, eminiz ki şehrin tarihi dokusuna ve yöresel mimarisine uygun bir otelde kalmak isteyecektir. Böylece tarih sadece görülerek değil, yaşanarak hissedilebilir. 

Bu açıdan, dekorasyonu ile büyüleyen en güzel oteller için ikinci önerimiz:

 

Nevşehir Uçhisar ”Argos in Cappadocia”

Argos in Cappadocia, bulunduğu şehrin mimari yapısına uygun olarak, mağara ve kesme taşlardan dış tasarıma ve oda dekorasyonuna sahip şekilde dizayn edilmiştir.

Ayrıca, mağara oda içerisinde özel havuzu ile faklı bir his uyandıran tasarıma sahiptir.

 

Dekorasyonu ile büyüleyen en güzel oteller için üçüncü önerimiz:

 

Tarihi Ahşap Evlerin Şehri Safranbolu ”Akbulut Konak”

Akbulut Konak, Safranbolu’nun yöresel yapısına uygun mimaride, ahşap işçiliğinin ön planda olduğu, dönemin tarihini yansıtan aksesuarlar ile tasarlanmış otel dekorasyonuna sahiptir.

Sakinlik arayanlar için doğru bir seçim olabilir.

 

 

Kış Turizminin İç Isıtan En Güzel Otelleri

Kış turizmi severler için kayak merkezleri ve buralardaki oteller vazgeçilmezdir. Soğuk havada karın üzerinde kayak keyfinden sonra hem  fiziksel hemde dekorasyonu ile görsel açıdan sıcak bir ortamda ikindi çayı ile karla kaplı dağları seyretmek huzur verici olacaktır.

Masaj ve yüzme havuzu gibi faaliyetlerde yorucu iş temposunun ardından dinlenmek isteyen kış turizmi severlerin ilgisini çekebilir.

Bu açıdan, dekorasyonu ile büyüleyen en güzel oteller için dördüncü önerimiz:

 

Bolu Kartalkaya ”Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort”

Bolu, Köroğlu Dağları zirvesinde Türkiye’nin gözde kayak merkezlerinden 2 bin 200 rakımlı Kartalkaya’da bulunan, listemizin dekorasyonu ile büyüleyen en güzel dördüncü oteli ”Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort”.

Otel; ahşabın doğallığı, kahverenginin sıcaklığı, kaliteli mobilya ve aksesuarlar ile kış turizmi için iç ısıtan konseptle tasarlanmıştır. Şömineli ve jakuzili suit odanızdan çıkmak istemeyebilirsiniz.

 

Yaz Tatili İçin Butik Otel Dekorasyonu

Yaz aylarında hem temiz bir denize girmek hemde tarihi bir gezi yaparken sakinlik isteyenler için tarihi dokuya ve yerleşime sahip adalar tercih edilebilir.

Bu tarz adalarda lüks bir dekorasyona sahip kalabalık oteller yerine küçük, tatlı ve sade bir dekorasyona sahip butik oteller daha dinlendirici ve keyifli olacaktır.

Butik otel dekorasyonu ile büyüleyen en güzel oteller yazımız için beşinci önerimiz:

 

Ayvalık Cunda Adası ”Fora Otel”

Dar taş sokaklar arasında kalan tarihi evleri, kiliseleri, tertemiz denizi ile dikkat çeken Balıkesir ili Ayvalık ilçesine bağlı Cunda Adası; hem denize girmek hemde tarihi bir gezi yapmak isteyenler için önerilerimiz arasında yerini alıyor.

Adaya, karayolu ile Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü sayesinde ulaşabilirsiniz.

Cunda Adası, konaklama açısından birbirinden güzel butik otellere sahip.

Adada bulunan birbirinden güzel oteller içerisinden tercihimizi, dekorasyonunu en çok beğendiğimiz Fora Otel‘den yana kullanıyoruz. On sekiz odası bulunan otelin sunduğu hizmetler arasında sauna, hamam ve bisiklet kiralama bulunmaktadır.

 

 

Yayla Turizminde Ahşap Otel Dekorasyonu İzleri

Yayla turizmi denince akla ilk olarak, Karadeniz bitki örtüsünün en yoğun hissedildiği Rize iline bağlı Ayder Yaylası gelmektedir.

Temiz orman havası ile doğa yürüyüşü yapmak ve şelalelerin çıkardığı sesler eşliğinde kafa dinlemek isteyenlerin tercih etmek isteyeceği doğanın kalbinde bir yer.

Böyle doğa ile iç içe bir bölgede doğal olmayan bir otel dekorasyonu, bölgeyi ziyarete gelenlerin çok fazla dikkatini çekmeyebilir.

Odaların şehrin dokusuna uygunluğu başlığı altında da açıkladığımız gibi, doğal otel dekorasyonu ile anlatmak istediğimiz; ormanın kalbindeki bir yöreye tatil için gelenlerin ahşap otel dekorasyonu izleri görmek isteyeceğidir.

Doğanın kalbinde, ahşap otel dekorasyonu izleri taşıyan en güzel oteller yazımız için altıncı önerimiz:

Rize Ayder Yaylası ”Ayder Doğa Resort”

Ayder Doğa Resort; 1350 rakımlı, ladin ve kayın ormanları ile kaplı Ayder Yaylası‘nın birbirinden güzel şelalelerinden Tar Şelalesi karşısında bir konuma sahip ahşap oda dekorasyonuna sahip bir oteldir.

Otelin otuz adet odası bulunmaktadır. Sunduğu hizmetler arasında bulunan hamam ve sauna, Karadeniz’in temiz orman havasında yapacağınız bir doğa yürüyüşü sonrası ilginizi çekebilir.

 

 

Hepsi birbirinden etkileyici dekorasyona sahip altı otelin bulunduğu yazımızı, hem işletme sahiplerinin otel dekorasyonu konusunda fikir edinebilmeleri hemde keyifli bir tatil için konaklayacağı en güzel oteli arayan tatilcilerin faydalanması açısından hazırladık.

Eklemek istediğiniz dekorasyonu ile büyülen otelleri sizlerde yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın