Beyaz Renk Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri

Saflığın ve sadeliğin simgesi beyaz renk ev dekorasyonlarında ferah ve şık görünüm isteyenlerin sık kullandığı renklerdendir. Küçük salon dekorasyonlarında mekanın olduğundan daha geniş görünmesini sağlar.

Beyaz renk tercih edildiği zaman yanında bir yada iki farklı renk kullanımı ortama canlılık katmak açısından iyi olacaktır. Seçilecek farklı iki renk kırlentler yada aksesuarlar üzerinde kullanılabilir. Dekorasyonda beyaz renk kullanımını örnekler üzerinden inceleyecek olursak.

  • İlk örneğimizde beyaz renk harici su yeşili renk puf ile koltuk battaniyesi, kahverengi-mavi renk kırlentler, mavi renk tablo ve yeşilpembe renk çiçekler küçük parçalar halinde kullanılmıştır. Böylece birbiri ile uyumlu olmayacak renkler uyum içinde dekorasyona dahil edilmiştir.  • Beyaz, sarı ve siyah rengin ön planda olduğu bu küçük salon dekorunda, sarkıt aydınlatma ve tablo detayları ortama farklı hava katmaktadır.

 

  • Beyaz renk ile füme renk birbiri ile uyumlu renklerdir. Örneğimizde füme renk perde, halı üzerinde desen rengi olarak uyumu sağlamaktadır. Beyaz renk salon dekorasyonuna renk katmak içinde mavi kırlentler ve mavi renk ile uyumlu olan mor renk çiçekler tercih edilmiştir. Tavandaki spot aydınlatma mekana faklı bir hava katmaktadır. Spot aydınlatmanın abajur ile desteklenmesi ve ayna kullanımı aydınlık bir ortam oluşturmaktadır.

 

  • Önceki salon dekorasyonu örneğinde gördüğümüz beyaz renk ile füme renk uyumunu yatak odası dekorasyonu içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mavi renk çiçeklerde mekana renk katmaktadır. Bu örneğimizdeki tek eksik içerisinde mavi ve füme desenlerin olduğu küçük bir halı.  • Bir diğer beyaz renk dekorasyon örneğimizde gri-beyaz üçlü koltuklar, kahverengi berjer, lilapembe kırlentler, altın rengi çerçeveler, altın rengi ayaklı mermer sehpa ile beyaz şapkalı aplikler kullanılarak şık ve sade bir dekorasyon görmekteyiz.

 

  • Beyaz renk mutfakları renkli sandalyeler ve aksesuarlar ile canlandırabilirsiniz.

 

  • Beyaz renk mutfağınızı dolap kapakları ile renklendirebilirsiniz.  • Gri ve beyaz ön planda olan dekorasyonda yeşil yapraklı bitkiler ve sarıturkuaz kırlent ile sarı çiçekler renk uyumunu sağlamaktadır.

 

 

  • Banyo dekorasyonu içinde füme, lacivert ve beyaz renkleri birlikte kullanabilirsiniz.Dekorasyon’da beyaz renk kullanımıyla ilgili size fikir verecek örnekleri kısa açıklamalar ile ifade etmeye çalıştık. Önceki yazımızda ” Pembe Renk Dekorasyonörneklerini ve önerilerini bulabilirsiniz.

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu bize Soru & Cevap sayfamızdan iletebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.