Ahşap Palet İle Neler Yapılır?

29.913

Ahşap doğallığı, güven ve huzur vericiliği ile ev dekorasyonun vazgeçilmez malzemesidir. Ahşap ile çok çeşitli eşyalar elde edilebilir. Bu yazımızda ahşabın bir ürünü olan ahşap palet ile neler yapılır? sorusuna örnekler yardımıyla cevap vereceğiz.

 • İlk olarak ahşap palet ile oturma odası için şık bir orta sehpa yapılabilir. • Ahşap palet ile yapılacak bu orta sehpanın dört köşesine tekerlek vidalayarak, oda içinde rahat yer değiştirmesini sağlayabilirsiniz. Bu tekerlekleri hırdavat marketlerden temin edebilirsiniz.

 • Ahşap palet ile yapılan orta sehpanın üzerine cam koyarak eşyaların boşluklardan yere düşmelerine engel olunabilir. Ayrıca palet sehpanın üzerindeki her bir çıtayı farklı renklere boyayarak şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. 

 • Ahşap palet ile yapılacak bir diğer şey ise yatak başlığı olabilir. Bu yatak başlığı ayrıca çeşitli renklere boyandığında hoş bir görünüm kazanacaktır.

 • Ahşap palet ile yatak yapılabilir. İki yada daha fazla paleti üst üste koyarak yatağın yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. Palet yatağı çeşitli renklere boyayarak da şık bir hale getirebilirsiniz. • Ahşap paletler rengarenk boyanarak raflar yapılabilir.

 • Ahşap paletler ile koltuklar yapılabilir. Bu koltuklar ile bahçe, balkon yada evinizin herhangi bir köşesinde oturma alanları oluşturabilirsiniz.

palet-bahçe-koltukları

 • Ahşap paletler ile bir kitaplık yapılabilir.

 • Ahşap palet ile salıncak yada hamak yapılabilir.

Ahşap palet ile masa yapılabilir. Ayrıca paletin çıtaları farklı renklere boyanarak masa şık bir görünüme kavuşacaktır.

 • Son olarak ahşap palet ile evinizde bir sinema salonu yapabilirsiniz.

Yukarıdaki örneklerde gördünüz ahşap paletler ile yapılmış eşyaların hepsini kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için ahşap palet yapmayı bilmeniz ve gerekli malzemeler ile biraz el becerinizin olması yeterlidir. 

Ahşap palet yapımı için kaynak olarak bu makaleyi okuyabilirsiniz. Yada bulunduğunuz yerdeki bir marangoza veya Google’ da Ahşap Paletler diye aratarak çıkacak sonuçlardaki firmalardan palet siparişi verebilirsiniz.

Yukarıdaki ahşap palet ile yapılmış eşyalara ek olarak Pinterest hesabımızdaki, telif hakkı ihlali olmaması için sitemizde paylaşamadığımız ahşap palet ile koltuk yapımı projesine de bakabilirsiniz. Ahşap palet ile neler yapılır? yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Farklı dekorasyon fikirleri ve örnekleri için diğer yazılarımıza bakabilirsiniz. Bol dekorlu günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Recep dedi ki:

  Çok başarılı çalışmalar.Çok güzel görünüyorlar.