Soru 20: Kahverengi Koltuk İle Uyumlu Perde Halı ve Avize Seçimi

Bir takipçimiz tarafından gönderilen kahverengi koltuk ile uyumlu salon dekorasyonu için perde, halı ve avize seçimi başlıklı sorunun metni:

Soru:

Evimde yeni tadilat yaptırdım. Oturma odasına perde, avize ve halı henüz almadık. Yardımınıza çok ihtiyacım var. Çünkü, odam küçük olduğu için açık renkler kullandım ama odanın canlanmaya ihtiyacı var çok sönük, bu da beni çok üzüyor. Kapı duvar kağıdı ve parkenin resimlerini gönderiyorum. Odam 24 metrekare. Koltuk takımım ve orta sehpa koyu kahverengi.Dekor Ekranı:

Merhaba, sizin için biraz araştırma yaptık. Koltuk takımınız güzel ancak onunla beraber abartıya kaçmadan uyumlu olacak bir renk bulmak bir hayli zor oldu. Ancak birkaç renk önerisi bulabildik. Umarız uyumlu olacaktır.

Öncelikle, fon perdeniz füme yada krem renk olmalıdır. Daha renkli fon perde kahverengi koltuk takımınız ile uyumlu olmayacaktır. Benim önerim füme renk ama krem renkte düşünülebilir.

Halı için ilk renk önerimiz; Hardal, Gri, Krem beraber kullanılmasıdır. Örnek olarak; Sanat Halı Resim serisi ve Doku serisi ile Merinos Therapy Serisini sizinle paylaşıyoruz.

  • Füme, krem ve hardal renk kırlentler ve aksesuarlar ile renk uyumu sağlayabilirsiniz.

Halı için ikinci renk önerimiz;  Sanat Halı Resim serisi bordogri – krem halı olacaktır.

  • Füme fon perde ve bordo, krem, gri aksesuarlar ile  renk uyumu sağlayabilirsiniz.

Avize içinde birkaç örnek gönderiyorum, fazla sarkıt şeklinde avize tercih etmemenizi öneririm.

Tavana daha yakın avizeler salonu daha geniş ve ferah gösterecektir. Örnekler, Evidea.com sitesinden alınmıştır.
Bir önceki yazımızda; ‘‘ Krem ve Antrasit Koltuk Takımı İle Uyumlu Halı Perde ve Aksesuar önerilerini bulabilirsiniz.

Sorunuz Mu Var?

Sizde sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuda  Soru & Cevap sayfamızdan bize iletebilirsiniz. Bol dekorlu günler dileriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.