İÇ MEKANDA SONBAHAR DEKORASYON ÖNERİLERİ 2023

Sıcak havaların etkisini tamamen kaybettiği, ağaç yapraklarının dökülüp sarardığı yeni bir mevsime giriş yapıyoruz. Sonbahar doğadaki renk cümbüşüyle, meşhur yağmurlu havasıyla bizi karşılıyor. Rahatlık ve huzurun keyfini çıkarmak için sonbahar mükemmeldir. Evinizi sonbahar renkleri ve uygun aksesuarlarla dekore ederek mevsimin atmosferini, evinize taşıyabilirsiniz.  Bunun için ihtiyacınız varsa ev dizaynını tamamen değiştirebilir ya da  küçük dokunuşlarla sıcak bir güz havası yakalayabilirsiniz. Evinizde sonbahar esintisi için, harika sonbahar dekorasyon tavsiyelerimiz var.

Sonbaharın Sıcak Renklerine Dekorasyonda Yer Verin 

Sonbahar renkleri denilince, hepimizin gözünde beliren bir renk paleti vardır. Sarı, turuncu, kahverengi ve kırmızı tonları bize her daim  sonbaharın o rustik ve romantik havasını hissettirir. Kiremit tonlarında koltuk takımınız varsa bunları nötr tonlarda kırlent, battaniye ve koltuk şalları kullanabilirsiniz. Eğer canlı renkler sizin tercihiniz değilse bu renk tonlarını, dekoratif aksesuarlarda tercih ederek yaşam alanına sıcak ve canlı dokunuşlarla renk katabilirsiniz.

Yatak odalarınıza da sonbahar atmosferini kolay ve pratik çözümlerle yansıtabilirsiniz. Kırlent, pike ve tabloları canlı ve sıcak renklerde seçerek yatak odalarını sonbahara uygun dekore edebilirsiniz.

Sonbahar Dekorasyonunda Ev Tekstili 

Sıcak, huzurlu ve rahat sonbahar günleri için yumuşak battaniyeler, dekoratif kırlent  ve minderler kullanabilirsiniz. Ekose desenli  ev tekstil ürünleri, sonbahar ambiyansı evinize taşır. İçinizi ısıtacak kadife, örgü ve dokuma koltuk şallarına da yer verebilirsiniz.

Punch kırlentler 2023 trendleri arasındayken sonbahar temasına da oldukça uygundur. Mutfak tekstilinde, masa örtülerinde ve runnerlarda sonbahar temalı ürünlere veya sonbahar ambiyansına uygun renk tonlarına yer vererek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Havaların soğumasıyla birlikte ev dekorasyonunda halılar hem sıcak bir yaşam alan oluşturmakta hem de görsel olarak tamamlayıcılık sağlamaktadır. Halılarınızı  sonbahar paletine uygun renklerde ya da nötr tonlarda ton sür ton yaparak kullanabilirsiniz.

Sonbahar Temasının Olmazsa Olmaz Dekor Ürünleri 

Sonbahar dekorasyonunda kozalaklar, bal kabakları, yaprak desenleri ve kurutulmuş çiçekler mevsime en uygun tamamlayıcı dekor ürünlerdir. Hasır  sepetlerle, oturma ve yatak odasında  düzeni sağlarken aynı zamanda sonbaharın renk paletinden bir tonu da iç mekan dekorasyonuna eklemiş olursunuz. 

Mutfağınızda  ya da oturma odanızda bal kabaklarından yapılan dekor ürünler, kurutulmuş dallar, mum, kozalak, çubuk tarçın ve sonbahar tema yazılı aksesuarlarla sunum yapabilirsiniz. Farklı sunumları fikir olması için sizinle paylaşıyorum. 

Canlı bir enerji isterseniz, turuncu kasımpatı sonbahar konseptine oldukça uyum sağlayacaktır.  Sonbahar temalı kapı süsü ve paspası, evinize girişte sonbaharın huzurunu ve sıcaklığını size hissettirir.

Ahşabın sonbahar dekorasyonuna etkisi

Güz,  doğallığın mevsimidir. Doğal ahşap dokusunu evinizde sehpa, masa ve kutularla yansıtabilirsiniz. İç mekana sıcaklık veren ahşap ürünler hem şık hem de fonksiyonel kullanım sağlar. İşte hepsi bu!  Uygun fiyatlı ve zahmetsiz bir şekilde iç mekanlarınıza sonbahar atmosferini taşımak mümkün. Sonbahar ruhuna uygun ev dekorunuzu yaptınız peki şimdi ?

Sakin ve huzurlu evinizde kitabınızı okuyabilir, sıcak battaniye altında film izleyebilir ve kokulu mumlarınızla romantik ortamda sevdiğiniz müziği açarak günün tüm stresinden arınabilirsiniz. Evizini dekore etmek hem ruhunuza hemde bedeninize iyi gelecektir !

Sorunuz Mu Var?

Sormak istediğiniz, fikir almak istediğiniz dekorasyon ile alakalı her konuyu ''Yorum'' yaparak bize iletebilirsiniz.

👉 Bugüne kadar cevapladığımız sorular için; ''Soru&Cevap''.kategorimize bakabilirsiniz.

 

Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

Okumuş olduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızı geliştirmemize katkı sağlayabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.


Yorum yapın